• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomracenje sunca

Started by alkovic, December 26, 2005, 12:26:29 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alkovic

Molim posjetioce foruma da mi odgovore.
Kojeg datuma i koje godine je bilo pomracenje sunca koje smo svi mogli primjetiti? Znam samo da je bilo ljeto i da je bilo prije 4-5 godina.
Unaprijed se zahvaljujem  na odgovoru.

sashastar


GENESIS


Ljubo

Pa bilo bi lijepo kada bi neko organizovao barem prevoz, pa da se ide kao ekspedicija.
Tako bi mogli odmah početi uplaćivati rate, što će konačnu cifru učiniti podnošljivijom.
Ovo su iskustva ostalih država srednje i južne Evrope. Zato, dajte neka neko nadje adekvatnu ponudu i stavi je na vidno mjesto na sajtu (homepage, na primjer), pa da vidimo koliko ljudi bi se skupilo.

GENESIS

Kada se išlo u Novosibirsk išlo je dosta ljudi iz našeg regiona. Svako je išao kako je mogao. Predložio sam jednoj našoj turističkoj agenciji koja ima predstavništvo u Rusiji da se organizuje jedna tura za taj događaj.

Briga njih. Radili ili ne, plata im ista.

Poppaea

Ima jedna agencija preko koje kevina firma stalno putuje, znam da su uvek radi da organizuju grupna putovanja, mozda bi hteli... ne znam jel smem da pisem njihovo ime ovde, nemam nikakve vajde od toga nit me je briga za njih pa nije reklama :D
Posto su mi u komsiluku mozda je bolje da pitam jel bi hteli pa da vam javim? O kom se konkretno mestu radi, koji datum, koliko ljudi otprilike? :D

Ljubo

17. ili 18. jula bi se krenulo (možda čak i dan ranije, zavisno od vremena potrebnog za putovanje do destinacije), išlo bi se u Šangaj, posjetila bi se i tamošnja opservatorija, kao i nadaleko čuvena jedna od najstarijih u svijetu, ona u Nanjingu (ima izuzetne stare uredjaje u svom parku) stotinjak kilometara od Šangaja (sve u Kini).
Ukupno bi sve trajalo 7 do 8 dana. Jedan član "naše" ekspedicije (koji je inače zainteresovan da ide) poznaje lično direktora Šangajske Opservatorije, a to će svakako dobro doći.
Znam za 3 ili 4 osobe koje su jako zainteresovane da se ide, a one bi mogle da povuku sa sobom još najmanje 2 do 3 osobe.
E sad, koliko bi se ljudi javilo ako bi se okačio oglas na AM-u, to je već pitanje za Sašu i ekipu, ali može se računati na desetak osoba u startu, a ako se sve lijepo prezentuje, onda bi se vjerovatno našlo više ljudi.
Mislim, kada se stavi maršuta, detalji putovanja, eventualno nadju sponzori, uradi dobra reklama (ne treba zaboraviti da ovo totalno pomračenje traje preko 6 minuta i da je najduže u ovom vijeku!)

Predlog je i da se uključe eventualno zainteresovani iz okruženja (Hrvatska, Bosna, Makedonija,...), jer bi veća grupa značila manje troškove za organizatore, a time i nižu cijenu za nas putnike.


Sasa

Bobo Štromar i drugi iz Hrvatske se ozbiljno pripremaju za putovanje.

Naravno, AM će objaviti sve informacije koje mu doturite o organizovanju te ekspedicije.

Poppaea

@Ljubo: hm pa ok mogu da pitam znaci da se organizuje povratni let do Shangaja za 10+ osoba koliki bi bili troskovi... sad nesto mi se cini da ne bi vodili na to, mada cu im i to pomenuti, tu bi vec trebao da radi neki organizator boravka a ne samo 'how to get there'... dacu im ideju pa ako naidjem na pozitivan odziv uputicu nekog od vas na njih jer ja i onako necu ici :)
stvar se komplikuje oko boravka, kakav smestaj hocete i sl pa zato da se ne igramo gluvih telefona :)