• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Imaš Registax na njihovom sajtu, i to biraš verziju. Ali sve verzije imaju bagove.

sale11472

Quote from: Yagodinac on April 07, 2009, 12:38:18 am
Ali sve verzije imaju bagove.


Ovo važi za svaki softver tako da nije nešto što bi trebalo da odvrati od korišćenja istog ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Taman posla odvratiti, mada je katkad odvratno.
Pre neki dan izgubim pola sata posla jer se ukočio Registax, pa sve iz početka. Ipak dotični zna da bude više nego koristan

cola

PRE:

POSLE:

Skinuo sam registax,zadovoljan sam,ovo sam kao obradio i izgleda relativno pristojno,cak sam izvukao i neke kratere...

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kruska



hm bice bolje  i sledeci put verujem
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Yagodinac

Vidi se da si slikao u koloru (kao i ja) jer ima hromatske aberacije oko kratera i horizonta. Malo iskusniji vole da Mesec slikaju B/W pa onda isprave štošta u photoshopu. Znači hromatska aberacija je iz canona...
Dobar ti je teleskop

kruska

Quote from: Yagodinac on April 20, 2009, 04:39:05 pm
Vidi se da si slikao u koloru (kao i ja) jer ima hromatske aberacije oko kratera i horizonta. Malo iskusniji vole da Mesec slikaju B/W pa onda isprave štošta u photoshopu. Znači hromatska aberacija je iz canona...
Dobar ti je teleskop

skupljale se pare dugo, pa se kupila mashina , a palo mi je na pamet za crno belo  ali zasad me jos mrzi da previse menjam podesavanja, dovoljno se cimam oko duzine ekspozicije i polozaja fotoaparata, tek ce ovaj forum videti moje dobre slike...



http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Yagodinac

Montaža? Njegova ili neki EQ5-6?

kruska

Quote from: Yagodinac on April 21, 2009, 03:02:07 pm
Montaža? Njegova ili neki EQ5-6?


zasad njegova montaza, fork arm .ukoliko nadjem manu javicu vam blagovremeno
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Yagodinac

Moguće je da ćeš naći manu na 4-5min ekspozicije kad kreneš da radiš, a možda i ne. U svakom slučaju javi šta god da ispadne.

Yagodinac

May 04, 2009, 12:20:47 am #40 Last Edit: May 04, 2009, 01:04:21 am by Yagodinac
 ;D Nisam zainteresovan za samo jednu oblast u astrofotografiji. Sve mi je interesantno tako da ne obraćajte pažnju previše na rezultat Photoshopa; to je rezultat eksperimentisanja.
Interesantno na ovoj fotki mi je bilo to što se vidi Vales Alpes, dolina dužine oko 130km severoistočno od Mare Imbriuma. Verovatno je nastala tangencijalnim udarom a popunjena isticanjem lave.



Vide se i hot-pixeli za koje me baš briga. Stackirane 3 najbolje, teleskop dobro ohlađen a da seeing nije bio takav kakav je bio ovde bi sad stajao Saturn.

Yagodinac

I da ne bude zabune: umem bolje da obradim sliku. Ovo desno na slici je naizgled slična struktura ali je zapravo kosa padina Rupes Recta, smeštena na istoku Mare Nubiuma. Duga je 114km i povezuje neku planinu sa kraterom Thebit D (verovatno nema veze sa isticanjem lave). Jedna slika.


Opticar

Quote from: Yagodinac on May 04, 2009, 12:52:49 am
I da ne bude zabune: umem bolje da obradim sliku....




Zasto onda ne obradis bolje sliku pa je takvu posaljes?
Ovo je dobro za pocetnika. Ona iznad je mutna zbog pomeranja, a ne optike...mada...sta znam.

Yagodinac

Mislio sam na sliku iz prethodnog posta: njene strukture su mnogo mutnije. Da sam stackirao 20 slika bilo bi super ali kad spojiš samo tri turbulencija atmosfere ne dopušta prikaz manjih struktura. I curves mi baš sinoć nije išlo od ruke ;)
Fora je da sam morao da istaknem linearne strukture a to ponekad ide sa upropaštavanjem ostatka slike.
Optika jeste limit.

mravic

Ma slika je odlična, mada...ne znam baš dali ti je fotoaparat stojao uvek pod pravim uglom, jer mi se cini da je donji deo slike lošije složen od gornjeg, ali evo ja sebi dao oduška i malo je doradio. Malo promenuo boju i sl...meni se činiu malko bolja...

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk