• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MGA: Počni da otkrivaš svemir (22-29. april AKCIJA!)

Started by mmilan, April 08, 2009, 07:17:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mmilan

Mislim da svi posetioci foruma čitaju Astronomski magazin, ali ako slučajno niste videli:

QuotePovodom međunardone godine astronomije sajtovi mmilan.com, Astronomski magazin i Astronomsko drušvo Alfa iz Niša upućuju ovaj javni poziv vama, piscima, pesnicima, novinarima, umetnicima, fotografima, poslovnim ljudima, slučajnim prolaznicima,... svima vama koji uživate u lepotama sveta u kome živimo da u periodu od 22. do 29. aprila odvojite nekoliko trenutaka, da otkrijete svemir i na vaš omiljen način kažete šta ste tamo zanimljivo pronašli. Napišite nam šta ste videli, šta ste otkrili i šta shvatili. Pišite o tome na vašem blogu, forumu, sajtu, šaljite nam linkove, e-mailove ili pisma, švrljajte po zidovima Facebooka ili "cvrkućite".

Linkovi ka vašim sajtovima i radovima biće objavljeni na sajtu Astronomski magazin i na mmilan.com, a najbolji radovi (naravno, uz saglasnost autora) biće objavljeni u sledećem broju časopisa Astronomija.

Istovremeno, ovo je i poziv profesionalnim astronomima i astronomskim društvima da te nedelje omoguće ljudima da vide i bolje upoznaju bar mali delić sveta koji nas ukružuje.


Ceo tekst


http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kocha

OK, vikend u tom periodu odgovara, verovatno svima, pa da iznesemo teleskope na sokak.

mmilan

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Quote from: sale11472 on April 29, 2009, 10:15:43 pm
Hmm ima tu tekstova koji baš i nisu na visini ....


Sale, nema veze. Ovo je akcija u vezi sa MGA. To je kao kad bi rekao da nisu sva osmratranja u vezi sa 100 sati astronomje baš na visini. Pa naravno da nisu sa tvog stanoviša, ali... shvataš. U ovoj akciji važno je da što više ljudi odvoje makar malo vremena za astronomiju.

Uzgred, hajde učestvujte i svi vi sa foruma u akciji. Eto, ako podržavate nešto što ovaj forum čiji ste verni i vrdeni članovi podstiče, onda učestvujte. Dajte svoj prilog MGA. Neka se i na vašim sajtovima pojavi informacija o Akciji...

r2d2

Idelana prilika da pokazemo svoju zahvalnost (ko je oseca naravno), zaista svako od nas moze da napise par reci , fotki, bilo sta (leba ne trazi). Ma nemora to da bude iz zahvalnosti, ali mislim da je red da se da doprinos koliko ko moze kad vec imamo sansu. Ovaj forum broji pesto i vise clanova i kad bi svako makar napisao po jednu obicnu recenicu tvrdim da bi barem za malcice pomerili ovaj nezaintresovani stav nase javnosti, lancanom reakcijom. A sto se tice nivoa i visine takav potez bi bilo na visokom nivou. ;)

mmilan

Iz ove akcije sam izvukao mnogo krorisnih zaključaka ali najvažniji je da astronomi moraju da nauče da koriste internet, Facebook i ostale HiTech novotarije :)

Da mi je samo znati što ljudi sa foruma i AM-a klikću na Not Attending za FB event ?!?

Osim toga, akcija jeste manenjena onima koji nisu profesionalci (a ni pravi amateri) ali njima učešće nije zabranjeno :) Premao tome, imate još par dana pa ispravite  ;D
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Skyw@lker

Ja uskoro završavam diplomski na temu "Avionika i sistemi upravljanja Space Shuttle-om" - malo je stručniji tekst, ali ako odgovara mogu da pošaljem da ga objavite na sajtu ili u časopisu u umanjenom obliku ili kao stručni dodatak npr. svejedno...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

cola

U to izgleda mi interesantno :)
Jedva cekam da ga okacis :D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Quote from: Skyw@lker on June 17, 2009, 08:03:49 pm
Ja uskoro završavam diplomski na temu "Avionika i sistemi upravljanja Space Shuttle-om" - malo je stručniji tekst, ali ako odgovara mogu da pošaljem da ga objavite na sajtu ili u časopisu u umanjenom obliku ili kao stručni dodatak npr. svejedno...


Ajde!