• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija i Skype

Started by cola, September 26, 2009, 01:18:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Bilo je vrlo prijatno. Može lepo da se priča, a meni je polazilo za rukom čak i da upadam u reč  :-[

Ljubo

Eh, bez mene je prošlo ovaj put. Ali, sljedeći sam tu, vjerujem. Drago mi je da funkcioniše, a možemo uključiti i specijalne goste za odgovarajuće teme (većina nas zna neke osobe koje su stručni za odgovarajuću temu, a koja bi potencijalno mogle da se uključe) . Samo, Čolo prvo istakni teme, i neki okvir diskusije (tačke, vremensko ograničenje, itd...)

A šta ste dogovorili za pravila, nisi nam to napisao? Pretpostavljam do to nisu neka restriktivna pravila (i da su u duhu slobodne komunikacije), ali tek da su tolika da ne dođe do nekih neusaglašenosti i odstupanja od uobičajenih normi ponašanja (što jeste da se podrazumijeva, ali nije na odmet).

cola

Sto se tice pravila nismo mnogo odmakli, tj Sasa ce nas upoznati s pravilima.
Istakao sam ja i vremensko ogranicenje: trajanje konferncije do 1h (uz dogovor moguce je probiti termin). I teme sam naveo (to su bili vasi predlozi): Popularizacija astronomije, a spomenuo sam u nekom od sledecih postova da ce se pricati i o pravilima, dogovori oko snimanja itd.
Naravno ono sto je svima jasno da nema vredjanja, psovke bi mogle mozda da prodju pod uslovom da nikom nsu upcene, za rec(ako nekog zelis da prekines) trazis preko ceta, napises svim stop, i ovaj te mora ispostovati... Ima tu jos da se radi. Sto se mene tice termin bi mogao da ostane isti ali dogovoricemo se, takodje i oko gostiju!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Da, ja sam pominjao da imamo neka pravila od ranije, ali sad vidim da ih treba osavremeniti. OK, predložiću ih sutra.

Yagodinac

Za svaku pohvalu Čolina ideja (i realizacija!) konferencije. Naravno, pohvale i učesnicima...
Jedno pitanje: gde naći audio snimak? Ako ovo niste planirali negde da okačite onda ste džaba pričali  ;D

Inače ideja je odlična po više osnova a najviše mi se sviđa činjenica da neću preći par stotina kilometara da bih razmenjivao iskustva.

cola

Bice i na svim sajtovima koji budu zeleli da okace nase clanke o konferenciji!
Danas smo Treger i ja razmatrali o daljim planovima, daleko smo dosli...
Cujemo se u subotu, ponovo svi zajedno, sad ce te valjda svi vi moci da prisustvujete!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

sve pohvale ekipo!
sada nazalost nisam u mogucnosti sudjelovati al tu sam (bar povremeno) i pratim temu!
nastavite tako!

m
Vidulini Observatory

cola

Hvala, Marino, ocekujemo i tebe uskoro!!!
Sta mislite da se dogovorimo za sledecu subotu, mozda i neko predavanje?
Mislim da sam javio dovoljno ranije?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

r2d2

Evo ja ponovo ne mogu, jer necu biti blizu kompjutera oko 6h, tj ako ne bude previse kasno prikljucicu se sa zaksnjenjem ako stignem.  :(

cola

Nema danas, sledici SAK je sledece subota... Uvek cemo imati jednu subotu pauze... Sem ako vi zelite drugacije?
Sasa, jel moze neko iz Asutralije sledece subote?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Imamo dva odlična predavača iz Australije: M. Filipovića i G. Ivanovića. Filipović hoće da učestvuje, Grujicu tek treba da pitamo. Samo, mislim da bi bilo dobro da se još malo uvežbamo. Evo mogao bi za početak da ide Srđan Penjivrag. On ima odličnu temu.

cola

Cola se slaze!!!
Mnogi su se odusevili kad sam spomenuo Filipovica!
Ok treba nam predavac i dva voditelje (Ti i ja),koji najavljuju, daju rec drugima, kontrolisu ko sta prica, upozorava na recnik itd.! 
Koja je Srdjanova tema? Bilo bi lepo, citaj kao obavezno, da se svako pripremi i da se neka pitanju posalju unapred predavacu! A predavac da sve sa pitanjima to uklopi u nekih 1, 1 1/2 h
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa


cola

Za ovaj vikend ima li zainteresovanih?
Termin po dogovoru!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Igor

Ako je subota, ja ne mogu...
Pčelarsko udruženje ima sastanak, a ja sam predsednik. moram da prisustvujem...  :(