• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Klimatske promene na Zemlji

Started by Kizza, January 04, 2009, 10:20:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

cola

E, da danas bilo bas prijatno vreme :D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Uh,danas je baš toplo!Neverovatno ali počela je zima a +17 c do sad nije bila uobičajena temperatura ???
Da ne zaboravim datum 24.12.2009 godine.Izgleda da postoje klimatske promene :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

bear

A kada to nisu postojale klimatske promene ? :)

Kizza

Za sutra 31.12.2009 godine je prognozirana najveća temperatura od +20 c a za Beograd +17 c ! Evo slike o Sunčevoj aktivnosti u 2009 godini i naučnici prognoziraju da će se Sunce smiriti do marta 2010 godine ali i da su moguća iznenadjenja  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Danas,manje više,meteorolozi su pogodili temperaturu ali neka ostane zabeleženo da je i GRMELO što Ja ne pamtim evo već pedeset godina  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Kod mene je i grmilo, a padao je i led, bila je to prva zimska tuča za koju ja znam ::)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Ja ne pamtim ni 100 godina unazad. ;)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Predrag

Ma sa klimom nije ništa, vidite da se i političari slabo zanimaju za to! ;D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ma videli ste šta se desilo u Kopenhagenu?Bruka!Mada mi još uvek nije jasno šta je uzrok klimatskih promena:Sunce,Ugljen dioksid ili CIA  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Mnogo faktora. Stvarno je komplikovano. Na faksu sam radio to i polovina fizičko hemijskih procesa je baš zeznuta.
CO2 je ima uticaja, ali i SF6 (ali je sreća pa je mnogo puta manje zastupljen, jer da je zastupljen kao CO2 bilo bi ko u rerni  ;D).
Kada se pomenu klimatske promene mnogi očekuju da se to baš oseti. Ali nije to tako lako. Promene se dešavaju, ali ne u razmaku od nekoliko meseci, već su u pitanju godine i povećanje prosečnih temperatura.
Za nas to jesu negativne promene i moramo kako znamo i umemo da ih ublažimo. Pa makar i da za to nismo krivci, a jesmo.
Možda nas evolucija spasi u budućnosti. :D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Ja samo beležim temperaturu i ona je +10 c u Beogradu a datum je 8.1.2010 godine.Ledeni talas zahvatio Englesku i ponegde je -22 c i totalno je paralisao saobraćaj!Moramo javiti Evoluciji da krene jer....... ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Poslednji put je po predanju grmelo u zimu, na Svetog Savu*, kao predzank za ustanka protiv Dahija, a evo tokom ove zime bar jednom tri-cetri dana grmelo...
*To je jedno od cuda koje se deslio kao predznak ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Danas nije grmelo ali je bilo jako toplo,neverovatnih +15 c u Beogradu( u kolima mi je merač spoljne temperature pokazivao +16.5 c) ali mi nije prijalo, nekako sam se nelagodno osećao.Valjda sam naučio da je zimi hladno i ne mogu da zamislim kako je medvedima   :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Danas 10.1.2010 u Beogradu je bilo +12 c a bilo je prognozirano +10 c!Nije lako ni meteorolozima da budu precizni kao nekad ;)
Evo snimka načinjenog mobilnim telefonom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?