• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Antivirus program

Started by cola, February 25, 2010, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Ja trenutno koristim AVG (najnovija verzija) i kad mi se komp skenira kaze da nemam nikakvu pretnju, kuki ili slicno a znam da nije tako, jer je nenormalno da vec nedeljama/mesecima nemam nista od toga... Jel ima neko slicni problem ili zna kako da sredim ovo?
Hvala!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

Vidulini Observatory

sale11472

Ja znam da mi je komp čist moj se anti virus odaziva na ime Leeenux ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

astromilke

Kaspersky antivirus se pokazao kao veoma dobar ako ne i najbolji program iz te branshe - ovo kazem iz licnog iskustva, a naravno i iz iskustva ljudi koji pisu po forumima i pc magazinima... Sto se tice NOD-a, prosle godine sam ga prvi put instalirao i koristio nekih 4-5 meseci. Bio mi je sumnjiv jer nista nije radio, a trebao je s'obzirom da sam surfovao po svim zivim sajtovima - deinstalirao sam ga ali kad sam se vratio na kasperski posle njega isti mi je nasao par trojanaca i crva. Jedan od mojih drugara koji koristi nod duze vreme (i ne slusa me nista:), kad god mi donese usb da mi prebaci nesto, ukljucim kaspersky scan i uvek, ali uvek nadje nekog crva ili trojanca. E sad, svako ima svoj izbor... Moj predlog je da ,bez obzira koji AV koristis, bude licenciran a ne krekovan skinut sa neta. Konkretno, kaspersky za biznis korisnike je negde oko 2100-2200 na godisnjem nivou, pretpostavljam da je za kucne korisnike malo jeftinije, a i pre neki dan sam cuo da daju popust ukoliko je korisnik student.

Sto se tice kukisa, cesha i ostalih nepotrebnih stvari koje zauzimaju dragocen prostor na hdd-u predlazem da skines http://www.ccleaner.com/, mali programcic ali chisti perfektno!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

CyberianIce

Linux je zakon. Kad izuzmemo da GIMP ne zna da radi sa 32-bitnim TIF-ovima...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

cola

Hvala, ja sam imao i Noda i Kaspersokog... Pa sam ih imao i u paru cak (to nije valjalo, kao da su se medjusobno sibali)... Na kraju ostavih samo AVG i neki CPE17... za proveru usb-a i slicno, prednost je sto se sam ukljucuje i onda skeniram i sa AVG-om...  Hvala.... Ako ima jos saveta slobodno pisite ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

Stavi Avast, registruj Home verziju legalno na njihovom sajtu, i zaboravićeš na sve probleme koje imaju ostali antivirusi (Kaspersky užasno koči, NOD32 ima limitirano trajanje, itd., itd.).
Nije perfektno rješenje, ali veoma funkcionalno (stavi obavezno i neki spyware).

Danijel

ESET Smart Security, radi savršeno, imam ga godinama (licencirani) i nikada me nije iznevjerio (ima i svoj firewall koji je neusporedivo bolji od onoga u win). Stavi još CCleaner za čišćenje smeća s diska, u Internet pregledniku (IE, Mozilla, Opera i slično...) podesi da ti obriše Temporary Internet Files svaki puta kad ga zatvoriš i to će ti poštedjeti puno glavobolje ;)

Nikada nemoj stavljati dva ili više antivirusa na komp jer će ti biti gore nego da pokupiš gamad s Interneta. Svaki od njih ima potrebu preuzeti kontrolu na kompu i zato dolazi do "sukoba interesa" pri čemu strada svaki smisleni rad na kompu, sve se uspori, koči i slično. Ljudi onda pomisle da imaju pun komp virusa pa za svaki slučaj instaliraju još jedan ili dva antivirusa i to onda redovito završi u komi, odnosno na servisu ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

r2d2

February 26, 2010, 08:11:29 am #8 Last Edit: February 26, 2010, 08:23:16 am by r2d2
Deinstaliraj stare av-e i stavi

nod 32 i to 2,5 v ako mozes. Inace svaki AV je specijalista za neki segment stetocina (jedan na viruse drugi na crve itd itd) Nema konacnog resenja pored bilo kog AV-a. Nod najmanje smara masinu a daje najveci stepen odbrane u tom odnosu. I to se vremenom menja. Jedno vreme je norton bio lider i ikokona, kasperski, a za sada je nod. Avast nije los mada mnogo vise gusi resurse itd itd itd.
Redovan bekap cele c particije je maltene postala obaveza i nuznost pored toliko opasnosti i nesigurnosti.
Inace ko zeli da se resi napasti kako Sale rece: izvolte na linox i zbogom dovidjenja virusi and co.

Ljubo

February 26, 2010, 10:51:38 am #9 Last Edit: February 26, 2010, 11:03:37 am by Ljubo
QuoteAvast nije los mada mnogo vise gusi resurse


Avast guši resurse? Otkuda ti to? Jesi ga probao? Manje je primjetan od ostalih, pa i od NOD32 koji slovi za jednog od onih koji najmanje guše resurse! A koristio sam: Kaspersky, Norton, AVG, NOD32, Panda,...
Svi antivirus programi imaju neku falinku (najviše zbog prirode samih virusa), pa ni Avast nije perfektan. Ali na Internetu je drastično skočio download Avasta, jer je, kao nekad što su radili drugi antivirus softveri, počeo sa registracijom Home verzije na njihovom sajtu (potpuno besplatno!), pa nema nikakvih bagova(!!!) kao ostali antivirusi, ne treba ga čak ni produžavati ili stavljati novi kao NOD32 kada istekne... Ali, slažem se da je i NOD32 odličan, samo treba mu licenca da bi radio do kraja nečujno (a to već samo po sebi može da iritira). Naravno, ko plati licencu nema te probleme, ali nije sve u plaćanju - neki ljudi mijenjaju često platforme i slično, pa im nije u interesu da svako malo plaćaju.
S druge strane, krekovi nisu najsrećnije rješenje kod antivirus programa (bar je takvo moje iskustvo), mada uz određene limite (ko može da živi s tim), može da prođe.

NShappy

Ja bih pored nekog AV-a još preporučio i USB Disc Security. Ne dozvoljava pokretanje ničega sa USB diskova bez da korisnik to dozvoli. Mnogo dobra stvar.

Avast + USB Disc Security + Spyware Doctor, meni radi ok već godinama.

Nego, Cola, jel tebi zeza računar ako to pitaš. Mislim, ako radi ok, šta se brineš.

r2d2

February 26, 2010, 12:03:13 pm #11 Last Edit: February 26, 2010, 12:24:55 pm by r2d2
Svaki dan mi donose razlicite antiviruse i viruse na istim.

Znaci iz prve ruke.  Inace imam servis racunara.

Avast nije los, al nije ni da ga kujes u zvezde.

www.r2d2comp.com

Ljubo

February 26, 2010, 12:56:18 pm #12 Last Edit: February 26, 2010, 01:46:26 pm by Ljubo
QuoteAvast nije los, al nije ni da ga kujes u zvezde


Hakeri pate od toga da previde neke "sitnice"...:
Na oba posta sam napisao da nije perfektno rješenje, a to jasno znači da ga ne "kujem u zvijezde".
Ono što sam želio da naglasim je da ovaj antivirus radi nečujno (ne prijavljuje "probable" viruse, što je boljka mnogih današnjih antivirusa, pa i NOD-a 32!), i ne plaća se nikakva licenca za Home edition (nakon isto tako besplatne registracije na sajtu!) i nema ama baš nikakvo ograničenje u trajanju korišćenja. Treba li i da ponovim da ne koči mašinu ni najmanje?
A zaboravio sam i da dodam da sve radi potpuno neprimetno: Update za bazu novih virusa radi sam, bez ikakvih pitanja "Hoćete li sada da ažurirate bazu..." i sličnih, iznenada iskakajućih, prozora.
Na kraju, ali ne i najmanje važno: sve ovo je kod Avasta besplatno (u Home ediciji, što meni završava posao)!
Za mene dovoljno (nakon mnogih antivirusa što sam probao, kud ćeš bolje).
Ko hoće da se smara, neka stavi Kaspersky, AVG itd, itd....

CyberianIce

Avast je i veoma poznat po laznim uzbunama, koje nalaze "trojance" u Skype=u, PuTTY-ju, WinSCP-u, GIMP-u itd... Pre nesto mi je na jednoj Windooze masini obrisao pola fajlsistema... Takodje mi nije dozvoljavao da downloadujem nista od navedenog softvera, jer je prema njegovim procenama sve to bilo vec zarazeno na samom serveru. Odem ja posle toga na njihov sajt i vidim tamo da se radi o laznim uzbunama ali kao kazu da ce uskoro da naprave "update" koji naravno nikome nece vratiti obrisane fajlove... Smako sam se.

Jos kad dodamo i cinjenicu da kolje procesor i memoriju vise nego sto zasluzuje, zbogom Avast sto se mene tice...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Ljubo

Svi antivirusi prave lažne uzbune, POGOTOVU kad su trojanci u pitanju....
Ali bolje i takva uzbuna nego nikakva.
Ali to više govori o sajtovima koje posjećujete, nego o antivirus programu!!!!!!!!!!!!!
Šta misliš, zašto je jedan od najpopularnijih sajtova s početka milenijuma, Kazaa, praktično mrtav?
Nema idealnog antivirus softvera. Meni ne kolje resurse i ne koči mašinu. Ali izbor je svakoga da stavi neki antivirus, a koji, to zavisi i od toga koje sadržaje pregledavate često ;) .