• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Stojanov

December 02, 2009, 12:08:03 am Last Edit: December 02, 2009, 12:27:26 am by Stojanov
    Ako vremenski uslovi ne dozvoljavaju bavljenje astrofotografijom ( kao ovih dana ) , desi se da postoje uslovi za estetsku astrofotografiju. Za one koji jos ne znaju , estetska astrofotografija je fotografija na kojoj  nebeski objekti su u okviru mizanscena nase planete ( a tu spadaju i oblaci ) . Veceras je bilo idealno za takvo nesto...

cola

Bogojavljenje? ;)
Lepo, lepo samo malo mutnjikavo :(
Sta si koristio ovog puta?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Laci

Ove fotografije su nastale praktično ne namerno - pokušaj snimanja okultacije Plejada Mesecom 13.11.2008. u oko 22:30 LT mog drugara Save i mene je propao zbog nailaska oblaka :(.
Rezuiltat: difrakcioni prsten oko punog Meseca zaklonjenog tankim slojem oblaka:





Prva fotka (Savina):
13.11.2008. 22:25
Canon PowerShot A710 IS
F/2.8
6mm
1/8 sec

Druga fotka (moja):
13.11.2008. 22:28
Sony DSC-H10
F/4
13mm
ISO-800

Obe fotografije su snimljene iz ruku.
Eto, ni Marfijev zakon nije baš svemoćan  ;)!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Lepi su vam fotosi. Btw tema je interesantna (a moj primarni hobi nije bila astronomija već fotografija) tako da evo nečeg od skoro.
Izlazak sunca i prateća atmosfera. Balans boja nije diran, ISO400 i 1/400sec, kompenzacija exp -1/3.


Stojanov

    Colo, nije Bogojavljenje nego Mesecojavljenje  :)
Kod estetske astrofotografije , licni pristup autora je naglaseniji u smislu vidjenja datog momenta. Ili stvaranje atmosfere koju zeli da prenese drugima , kako je lepo rekao Yagodinac. Zbog toga sam je "zamrljavio" , zeleci da lici na akvarel .
    Snimljena je Coolpix-om E5000 na 8sek., f/2.8 . 

plandor

Evo malo fotografija i od mene...Mesec od pre dve godine, snimljen Canon PowerShot A530.
-Ekspozicija 15s

contax

Veceras dok sam cekao ISS da preleti ne bih li napravio koji lep snimak snimio sam ovu scenu. ISS nisam lepo snimio drugo vece za redom tako da to necete videti. Pre desetak godina sam pravio interesantnije snimke ovog tipa Zenitom i pozajmljenim stativom nego sto mi to ovih dana polazi za rukom. Nazadovao sam usled neaktivnosti to je ocigledno, moracu da poradim na tome.
Dakle na ovom snimku se vidi i neka planeta desno od vodoskoka, a ispod aviona. Verovatno je Venera u pitanju, mrzi me da proveravam. Snimljeno na Adi u Beogradu: Nikon D200; 70-200@70; 100ASA; 4,5s; f5,6.

CyberianIce

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S


Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Očekujići da sevne munja.......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Kizo, super što si uslikao mezociklon - to i nije česta pojava ali šta je tu estetska astrofotografija?

Kizza

Ja video oblake na drugim fotkama pa pomislio da je zanimljivo  :-[ Evo da se iskupim  ;) Desna planina je Željin,slikano u vreme Uskrsa 2010 godine.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo jednog zalaska od prošle godine.Idila  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?