• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.


Kizza

Au!Yagodinac ,iz kog je ovo filma  ;) Svaka ti čast ovako nešto još nisam video  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Mislim da bi me svi popljuvali kad bih ovo okačio na nekom foto forumu - prekršena su sva pravila fotografije. Čak ni trećine nisu ispoštovane... Ukratko, drago mi je da ti se sviđa Kizo jer ovaj fotos više puca na emocije nego na tehniku.
Često ja fotografiju doživljavam upravo tako, ne samo kao tehničko (ne)savršenstvo - već kao sredstvo kojim prenosiš neku poruku.

cola

Mislim da se i ovo moze provuci pod ovu temu :D
Malo juznog neba u sobi ( U pitanju jeNGC 5128 (kentaurus A) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

 ;D ;D ;D
Zaista lepa priroda. Sviđaju mi se detalji juga, kako god da su aranžirani.

r2d2

April 29, 2010, 06:09:43 am #20 Last Edit: April 29, 2010, 06:17:25 am by r2d2
Nije nikakva estetika ali barem jeste fotografija. Ako je neko propustio jutrasnju pojavu najblize zvezde, a bas mu je mnogo zao zbog toga,  ja sam to uslik`o.




Mada je moguce da one dve zice sa susenje vesa deda Branimira mogu biti vsioko estetski momenat. A i ona loga sa strane daju fotografiji neku draz nemoguce ljupkosti.

Yagodinac

Pa i jeste estetika. Možda nema naučnu vrednost ali to i nije tema.
Ni moja fotka nema naučnu vrednost ali istupio sam se dok sam našao pogodno mesto za okidanje. Slikano Optisanom, brrrr, kad će plata za neki 70-300...


Yagodinac

April 30, 2010, 12:36:06 pm #22 Last Edit: April 30, 2010, 12:44:57 pm by Yagodinac




Biće nešto od mene?
;D

Yagodinac


kruska

 Yagodinac Na onoj slici meseca  sa granjem samo ti jos fali dusko dugousko i ona dvoglava pticurina iz crtanog filma (grof avetic)
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Yagodinac

Dodaćemo kao posebne layere; da mogu da se kreću.

Yagodinac

Mislim da sam ovog puta ulovio prilično retku pojavu: snabdevanje ISS. Možda i grešim ali pogledajte fotke i prokomentarišite. U pokušaju da snimim Veneru i Merkur primetio sam dve svetle tačkice koje su išle ka meni:



Snimljeno oko 21h 14.5.10. Ima još, ovo su Castor&Polux u kadru:





Na zadnjem fotosu primetite razliku u boji, meni deluje da je manja tačkica (narandžasta) lepo mogla da bude objašnjena raketnim motorima prilikom manevrisanja u prilazu. A možda sam i snimio raspad našeg "iznajmljenog" satelita...  ;D

Da dodam: nikakvog zvuka nije bilo, obe tačkice su bile sjajnije od Venere (jako bitno) mada se to na ISO400 i jednoj sekundi ekspozicije objekata u pokretu i ne primeti. I nisam pio niša alkoholno a ni senzor nisam čistio alkoholom  ;D

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

Danijel

Quote from: Yagodinac on May 17, 2010, 01:35:21 pm
Mislim da sam ovog puta ulovio prilično retku pojavu: snabdevanje ISS. Možda i grešim ali pogledajte fotke i prokomentarišite. U pokušaju da snimim Veneru i Merkur primetio sam dve svetle tačkice koje su išle ka meni:

Snimljeno oko 21h 14.5.10. Ima još, ovo su Castor&Polux u kadru:



Na zadnjem fotosu primetite razliku u boji, meni deluje da je manja tačkica (narandžasta) lepo mogla da bude objašnjena raketnim motorima prilikom manevrisanja u prilazu. A možda sam i snimio raspad našeg "iznajmljenog" satelita...  ;D


Da, snimio si let Atlantisa i njegov odvojeni glavni spremnik (ono narandžasto), rasprave o tome imaš ovdje :)

Budi ponosan, imaš zaista rijetke snimke nečega što se više neće moći viđati nad našim glavama :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Da, sad sam i sam proverio preko ISSTransitPrediction da nikakvog ISS nije bilo iznad mene... Znači ono je bio buster, verovatno je goreo u atmosferi. Videlo se da nisu obe tačkice na istoj visini; menjale su svoj prividni položaj jedna prema drugoj.
Istorijski snimak, hm, jel može to da se unovči? Može i za koma-korektor npr  ;D ;D