• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Hvala vam. Mada ovo je sve smešno spram estetske astrofotografije ovog čoveka:
http://www.perseus.gr/Astro-Landscape.htm
ili recimo ovog:
http://www.dreamview.net/dv/new/browse.asp?cat=NightSky&page=1
Tako se slika! A mi ostali... pa ubode se poneka fotka.

kocha

A zašto smešno?
Fotke su im super, ne sporim, ali koliko im je trebalo vremena i novca da obiđu sve te lokacije.
Ne zaboravi da mi sve radimo sa oskudnom opremom i bez novca... i šta nam fali!

Sunburst

Cik nek on uhvati ovo sve na gomili ;)
Bez obzira na kvalitet meni se svidja vise nego vecina njegovih.

ogixd

Yagodinac strašno dobra fotka  :) Kompozicija super, teško je uhvatiti dva takva motiva u istom kadru  ;) Što se tiče ljudi koje si naveo naravno oni rade to veoma dugo i sa verovatno zastrašujućom opremom nije ni čudo da fotke izgledaju impresivno... Da li neko ima ideju kako rade recimo današnji astronomy picture of the day stvarno mi nije jasno... Na fotografiji se ne vidi pomak, a da je piggyback pozadina bi bila razmrljana  ???

Laci

Quote from: Yagodinac on June 25, 2010, 11:57:56 am
Evo jedne malo ređe pojave u istom kadru: Mesec, Venera i oluja:



Ovo stvarno izgleda nadrealno :o... Svaka čast, baš te 'oće kadar ;)!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

r2d2

Ludo burazere,,  :o
E taman pomislim ne moz` me vise iznenaditi kad ono sije Jagodinac sve u sesnajest.

Yagodinac

Eh što nisam malo više sujetan, sad bih skakao do plafona od sreće, koliko me nahvaliste...
Šalu na stranu, dotični likovi to rade profesionalno i prodaju svoje radove. Normalno je da će nakon toga da sa 1D Mark IV obilaze svet  :)
Za ljubitelje munja progooglajte Marka Korošeca, dečka iz Slovenije koji se jako dugo bavi storm chassingom - i to profesionalno. Tako se zarađuju pare i spaja lepo i korisno. On je svako veče maltene na terenu a ja 50% svih večeri sam zauzet jer radim 12-24h.
Ma bitno je da se mi lepo igramo  ;D

Yagodinac

Pošto ste me onako, naložili, evo još jedne skorašnje fotke: grom ispod Kasiopeje.



Šum je namerno ostavljen da se ne bi narušila struktura cirusa u kojima plovi Cass.

Igor


Sasa


abraxas

June 30, 2010, 07:43:47 pm #70 Last Edit: June 30, 2010, 08:10:43 pm by abraxas
Evo jednog "neobicnog" zalaska sunca od pre neki dan. Svetlost je formirala gotovo savrseni polukrug...



abraxas

June 30, 2010, 07:48:57 pm #71 Last Edit: June 30, 2010, 08:24:49 pm by abraxas



Neobicni oblaci....

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

@Abraxas: baš dobri mammatusi, ja sam ih takođe snimao ali ni približno dobro kao ove. Najbolji su na zalasku sunca - ovo je ubodeno baš kako treba.
Danijele, tvoji mammatusi su takva bruka - trebalo bi da su na nationalgeographic na naslovnoj, a ne da ovako, skoro niko ne zna za fotku! Veruj mi da su bolji od svih koje sam dosad video...

Danijel

A tek uživo ;D
Još da sam tada imao fotić koji sada imam... ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT