• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

abraxas

Canon 450d, ISO 100, Focal Lenght 34mm...

Yagodinac



Sasa

Izuzetno, ali i ostale su divne (nisam stigao ranije da ih pogledam)

Laci

Rano ujutru 30.09.2010. oko 2h(LT) Mesec se pojavio iz oblaka bacajući zrake na pod kuće. Lagano sam se iskrao sa stativom i fotoaparatom da vidim ko mu to pravi društvo.



Veliki lovac Orion ponovo kreće u lov našim noćnim nebom a Mesec mu osvetljava put. Stiže zima! Brrrrr....

Objektiv: 6mm na F/3.5
Ekspozicija: 10sec pri ISO-400

Oblaci su se dosta brzo kretali, obrađen jedan snimak. Crveni kanal je morao malo da strada usled jakog haloa oko Mesečevog ruba.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

I još nešto s mora: Ursa Major.


Sale


Yagodinac

Falla, tako je to kad odeš negde a nemaš teleskop. A kući se i ne setim da ga izvadim iz kutije.
:-X

Zoran75

Quote from: Yagodinac on August 20, 2010, 11:45:42 pm
Evo jednog za mene simpatičnog zalaska sunca. Snimljeno je 44 objektivom, klasičan HDR.




komso odlicna slika,odmah je stavljam na desktop...

Yagodinac


Laci

Quote from: Yagodinac on October 03, 2010, 11:57:43 am
I još nešto s mora: Ursa Major.



Pre neko veče sam se kretao (dvogledom) tim područjem Velikog medveda u niskom letu  ;D i gledajući tvoju fotku prisećam se nekih lepih asterizama. Stvarno jako lepa boja neba a utisak širine kadra pojačava skup zgrada poređanih u liniji, ispod.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Kizza

Evo i jednog snimka Duge koju je načinio moj kolega Gagi u Lađevcima.Meni je zanimljiva jer je jako nisko a i tamo gde se završava zakopan je ćup sa blagom  ;D Krampove i ašove u ruke  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

5ja

October 06, 2010, 07:11:00 pm #147 Last Edit: October 07, 2010, 02:43:09 am by Sekula
20.Sept.2010. Dorcol, Canon eos 30D

70mm




200mm

"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Poppaea

Ovo sam prosto morala da podelim s vama, ako neko jos nije video :) http://www.timescapes.org/