• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mobilni telefon 1928?

Started by CyberianIce, November 10, 2010, 01:16:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Nema veze sa astronomijom, zato je u podrumu ali me interesuje vase misljenje o ovome. Na internetu se pojavio klip koji je sokirao svet: interesantan glech u filmu Charlie Chaplin-a snimljenom 1928 godine u kadru se pojavljuje zena koja tandrce na mobilni. Pogledajte pa prosudite:

http://www.youtube.com/watch?v=TiIrpEMbQ2M

Spekulise se da je u pitanju putnik kroz vreme kao Dr Who :D :D :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Obersturmfuehrer

Ja spekulisem da je u pitanju jedan od ovih:

CyberianIce

Da, iz SIEMENS-a je takodje doslo saopstenje da moguce da je u pitanju njihov hearing aid device iz 1928 :D
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

NeS

Definitivno nije putnik kroz vreme jer nema metlu.
Ali da ima metlu eee......

Kizza

Uh stvarno izgleda kao mob,predpostavljam da priča sa Teslom, ali zna se ko ovde zna tačne odgovore  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

CyberianIce

Kakvi ste vi politicari... Pitao sam vas za vase misljenje o ovome, zelim konkretne odgovore, sta vi mislite sta li bi moglo biti?
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

haldejac

Mislim da nije u pitanju mobilni telefon. Ako nema predajnika mobilne telefonije onda nema logike da ona može da koristi mobilni telefon tj. da ostvari bilo kakvu vezu.

r2d2

November 11, 2010, 07:39:31 am #8 Last Edit: November 11, 2010, 08:39:16 am by r2d2
QuoteAko nema predajnika mobilne telefonije onda nema logike da ona može da koristi mobilni telefon tj. da ostvari bilo kakvu vezu.

Ako je putnik kroz vreme i ako se koristi kompaktifakcija vremenskog rascepa kroz  Kalabi-Jauovi zakrivljeni 11 dimenzionalni entitet u blizini ne vidim razlog da elektro-magnetni signal nece doci do korisnika ako si u 064 mrezi narocito posle obrade u adobe after shave efekt-u. Mada sumnjam da bi orion fiksna radila jer ona ima problema i u ovdašnjem kontinuumu!


http://en.wikipedia.org/wiki/Conformal_anomaly

Yagodinac


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Laci

Mobilna telefonija, kakvu mi poznajemo danas, predstavlja jednu od vidova digitalnih telekomunikacija.
Njenu teoretsku osnovu je postavio ruski inženjer Kotelnjikov 1933 godine objavivši čuvenu Teoremu o odabiranju koja je u stvari diskretizacija analognog signala. Zatim je sledila revolucija u elektronici i uvođenje u upotrebu monolitnih poluprovodnika tokom 50-tih godina prošlog veka. Revolucionarna Fon Nojmanova arhitektura računarskog sistema je zadala pravac razvoju modernog računara a minijaturizacija i enormno usložnjavanje integrisanih kola dovela do pojave njegovog visočanstva mikroprocesora. 70-tih i 80-tih godina telekomunikacije i računarstvo su se ovenčale kroz razvoj računarskih mreža praktično spajajući ceo svet u jedan ogromni računar. Kao rezultat, dobili smo i moćne digitalne telekomunikacione sisteme i među njima GSM, odnosno, standardnu mobilnu telefoniju.

Kao i u slučaju televizije, tako stoji i za mobilnu telefoniju: nastala je kao rezultat rada velikog broja stručnjaka u oblasti elektronike, telekomunikacija i računarstva.

Ako je za utehu, a u vezi ovog video klipa, 1928. godine je objavljena Nikvist-Šenonova teorema odabiranja a do koje je Kotelnjikov došao nezavisno nešto kasnije.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Kizza

Odlično Laci  :) Puno bi nam pomogao sa podacima o prvom Tranzistorskom Radio aparatu jer ne mogu da se setim kada su počeli da prave male BATERIJE  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Laci

Quote from: Kizza on November 11, 2010, 10:32:10 pm
Puno bi nam pomogao sa podacima o prvom Tranzistorskom Radio aparatu


Prvi je bio (bar po net-u) Regency TR-1 1954.godine
http://www.regencytr1.com/

Bio sam ubeđen da su to prvo uradili Japanci ???
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70