• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMSKI MAGAZIN

Started by Sasa, December 29, 2010, 11:21:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Neki su već videli: http://www.astronomija.co.rs/vesti/3682-ima-neto-vano-da-vam-kaemo-ii.html. Planirano je da u januaru izađe prvi broj novog časopisa za popularizaciju astronomije i srodnih nauka. Narednih dana biće puno novih detalja. Uglavnom, okupljena je odlična ekipa i časopis treba da bude odličan.

Ali, bez jake podrške čitalaca, bez velikog broja pretplatnika takav časopis ne može da se održi. Kada se ugasila Astronomija onda su mnogi žalili. Sada se svima pruža druga šansa da čitaju časopis koji koji vole.

Prvi koji je popunio formular za pretplatu, nekoliko minuta nakon objavljivanja, je r2d2!

Predrag

Odlična vest.
Biće još popunjavanja formulara, to je sigurno.
Zanima me kako ide pretplata i koliko je? Na mesec, šest meseci ili?
Što se tiče čitalaca možemo svi da pomognemo. Dajte neki logo koji možemo prikačiti na blogove, a vest ćemo (ću) objaviti. To se podrazumeva.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac


Sasa

Quote from: Predrag on December 29, 2010, 11:44:33 pm
Odlična vest.
Biće još popunjavanja formulara, to je sigurno.
Zanima me kako ide pretplata i koliko je? Na mesec, šest meseci ili?
Što se tiče čitalaca možemo svi da pomognemo. Dajte neki logo koji možemo prikačiti na blogove, a vest ćemo (ću) objaviti. To se podrazumeva.

Odlično, hvala, napravićemo logo.

Za sad stoji ovako:

Jedan primerak u pretplati koštaće 300 dinara (na kioscima će biti skuplji). Za 2011-tu godinu (6 brojeva) pretplata će izositi 1500. Kako to? Pa prvi broj će pretplatnici dobiti na poklon.

Na preostalo pitanje još nema odgovora, ali imam jednu informaciju. Sky & Telescope košta preko hiljadu dinara.

r2d2

Cestitam na istrajnosti i duhu!  Svi cemo biti bogatiji sa ovim casopisom!

spadej

Trebalo je juce preziveti, i docekati nastavak vesti. Ceo dan sam razmisljao sta bi to moglo biti, nisam mogao ni da zamislim sta je u pitanju. Kada sam pre par trenutaka procitao o cemu se radi, nisam mogao da verujem. Naravno, prijavu sam vec poslao.


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

marino

potpora i s moje strane...i kao pretplatnika i kao suradnika....nadam se da cemo svi shvatiti da je ovo NAŠ casopis...pa ce i njegova sudbina ovisiti o nama
m
Vidulini Observatory

Dejan V.

Ovo je fantasticna vest! Poslao sam prijavu cim sam procitao, naravno. Sasa, ja sam inace pretplacen na Astronomy i Astronomy Now, oni zaista kostaju preko 1000 dinara, ali preko Global Press-a, pa ko voli da baca pare nek izvoli. Kad se pretplatite kod izdavaca, kosta mnogo manje, izlazi mesecno, uredno salju air mail-om. No, stoji kao sto sam napisao u komentaru na vest, koji jos nije objavljen, vidim: u stranim astronomskim popularnim casopisima obicno imate dve velike teme, par strana vesti i gomilu reklama, Astronomija je od tog sablona srecno odudarala, nadam se da ce Astronomski Magazin nastaviti tradiciju astronomski bogatog casopisa.

Sekula

Nisam hteo da budem prvi sa javljanjem i da pravim "medijsku" gužvu nekakvom ličnom panegirijom. Šta drugo reći, osim, Feniks je ponovo rodjen!
Posle jednog AM-a koji je trajao na radost sviju i završio ugasivši se iz svima dobro poznatih razloga, dobili smo novi časopis koji će biti, siguran sam, dugovečan i prepun sadržaja kakav samo poželiti možemo. Za očekivati je da nakon svih onih pozitivnih i negativnih iskustava sa prošlim AM-om (negativna: razlozi gašenja) ovaj časopis će mnogo lakše i bolje savladavati sve prepreke koje može imati jedan štampani časopis u kulturološkoj sredini kao što je ova. A ona je kao što svi znamo zagadjena kojekavim šundom i kičem, proricanjima sudbine, reality podvalama, devalvacijom opšteg znanja i stanja kolektivne svesti i mnogo čime još.

Pošto je nama svima astronomija alma mater što bi rekli stari Latini (majka hraniteljica), onda i ovaj časopis će biti deo njenih darova.

Srećno!

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

December 30, 2010, 05:36:13 pm #10 Last Edit: December 30, 2010, 05:41:14 pm by Sekula
Quote from: Dejan V. on December 30, 2010, 05:21:57 pm
No, stoji kao sto sam napisao u komentaru na vest, koji jos nije objavljen, vidim: u stranim astronomskim popularnim casopisima obicno imate dve velike teme, par strana vesti i gomilu reklama, Astronomija je od tog sablona srecno odudarala, nadam se da ce Astronomski Magazin nastaviti tradiciju astronomski bogatog casopisa.


Kod svetskih poznatih časopisa reklama je u funkciji profita. U našim razmerama ovakav časopis bi pre imao za sebe zadat cilj da uopšte opstane i traje. O nekakvom profitu ovdašnjeg izdavača, teško da bi moglo da se razmišlja. Ako je cilj da ovakav jedan preko potrebni časopis opstane i traje, onda bih sasvim imao razumevanja da vidim u njemu raznorazne reklame. Kao i u mnogo čemu drugom i u tržišnoj ekonomiji ne postoji perpetuum mobile ili tajna nepresušna riznica odakle bi se finansiralo. Jedan deo prihoda jesu preplate, onda ono što ostane da se eventualno dobije putem distributivne mreže. A sve ostalo, da ne kažem glavno, časopisi mogu upravo na osnovu reklame da dobiju. Jedino ako časopis nema nekog jako dobrog donatora i živi na osnovu mecenstva.
No, ovo je jasno pitanje kojim se uredništvo, a pre svega izdavač, bavi u samom startu i sve vreme će imati na umu.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Adis A.

Jeeee!  :)
Odmah se prijavljujem!

Dejan V.

Quote
Kod svetskih poznatih časopisa reklama je u funkciji profita. U našim razmerama ovakav časopis bi pre imao za sebe zadat cilj da uopšte opstane i traje. O nekakvom profitu ovdašnjeg izdavača, teško da bi moglo da se razmišlja. Ako je cilj da ovakav jedan preko potrebni časopis opstane i traje, onda bih sasvim imao razumevanja da vidim u njemu raznorazne reklame. Kao i u mnogo čemu drugom i u tržišnoj ekonomiji ne postoji perpetuum mobile ili tajna nepresušna riznica odakle bi se finansiralo. Jedan deo prihoda jesu preplate, onda ono što ostane da se eventualno dobije putem distributivne mreže. A sve ostalo, da ne kažem glavno, časopisi mogu upravo na osnovu reklame da dobiju. Jedino ako časopis nema nekog jako dobrog donatora i živi na osnovu mecenstva.
No, ovo je jasno pitanje kojim se uredništvo, a pre svega izdavač, bavi u samom startu i sve vreme će imati na umu.


Nemojte me pogresno shvatiti, molim Vas: naravno da je reklama nuzna za opstanak casopisa. Medjutim, ako ona zauzme 50% casopisa, tesko da je casopisu svrha nauka, tj. astronomija. Pitanje za g. Mravika i g. Zorkica: da li imate nameru da se obratite Ministarstvu za nauku, s predlogom da ono, bar jednim delom, finansira izlazenje casopisa? Predlazem da sacinimo jedno pismo Ministarstvu, jer Astronomski Magazin nastavlja izvanrednu tradiciju Astronomije, i svakako ce biti jedan od stubova obrazovanog drustva, u borbi protiv neznanja, sujeverja i astrologije.

r2d2

December 30, 2010, 08:44:36 pm #13 Last Edit: December 30, 2010, 09:05:32 pm by r2d2
QuotePitanje za g. Mravika i g. Zorkica: da li imate nameru da se obratite Ministarstvu za nauku

Slazem se i mislim da je dobra ideja, mada izgledi za neku interakciju od strane ministarstva mozda nisu izvesni sudeci po istoriji dogadjaja unazad, ali ko zna!

Sto se tice reklama, toliko sam sretan sto casopis krece da na kraju nije toliko bitno, samo nek izlazi barem sledecih dvadesetak decenija. U svetu uspesnih kompanija opstaju samo one koje se uz stalne inovacije proizvoda brzo prilagodjavaju svakoj promeni.

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70