• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMSKI MAGAZIN

Started by Sasa, December 29, 2010, 11:21:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Koliko znam ministarstvo nikada nije izašlo u susret časopisu Astronomija što nas neće pokolebati da ime se redovno obraćamo, pa sad ako budu toliko nerazumni i baš ništa ne daju barem imamo razloga da ih ovde i na drugim mestima prozivamo.
Nadam se da ćemo imati reklama jer to jednim delom obezbedjuje da će časopis opstati ali naravno da se neće reklamirati Vijagra i slične stvari, ali dve tri stranice za reklamiranje Astronomske opreme i noviteta nikome neće smetati već naprotiv moći će da malo pari oči.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

aleksandar


marino

evo pozdrava za NG am-u iz spacea :)
(tnx sasa)
Vidulini Observatory

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sasa

QuotePitanje za g. Mravika i g. Zorkica: da li imate nameru da se obratite Ministarstvu za nauku, s predlogom da ono, bar jednim delom, finansira izlazenje casopisa?

Pa, hm, naravno, naravno. Šta više, nadam se da ćemo dobiti neku pomoć, samo sve je to kilavo.
Evo jedne interesantne informacije.

Pre dva meseca je 24 naših veoma uvaženih naučnika je pisalo ministru Đeliću i zamolilo pomoć oko izlaženja časopisa. Među potpisnicima jedan je akademik, mnogi su prof. univerziteta, neki sa BG, neki sa NS, pa sa niškog, pa onda je bilo nekoliko dr i prof. iz Asutralije, pa iz SAD, pa iz GB....

I ništa. Trebalo de da prođe više od mesec dana da nam se, jednim birokratskim i ne baš mnogo ljubaznim pismom javi neka savetnica. Ukratko, rakla je: biće konkurs pa se javite.


Predrag

Ma teško je dobiti bilo kakvu pomoć od ministarstva. Briga njih za časopis od koga nemaju koristi, odnosno ni u džep ni iz džepa.
Ako želimo da izlazi i da čitamo, moramo da pomognemo koliko ko može. Reklamiranje je najbolja stvar.
Meni je cilj da časopis opstane i pomoćiću koliko god mogu.
Smatram da reklama samo na sajtu AM nije dovoljna.
Totalno je nebitno da li će u časopisu biti reklama ili ne, već je jedino bitno da ostalo bude sadržajno i kvalitetnu, u šta ne sumnjam.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Dejan V.

Quote from: Sasa on December 31, 2010, 03:47:08 pm

Pa, hm, naravno, naravno. Šta više, nadam se da ćemo dobiti neku pomoć, samo sve je to kilavo.
Evo jedne interesantne informacije.

Pre dva meseca je 24 naših veoma uvaženih naučnika je pisalo ministru Đeliću i zamolilo pomoć oko izlaženja časopisa. Među potpisnicima jedan je akademik, mnogi su prof. univerziteta, neki sa BG, neki sa NS, pa sa niškog, pa onda je bilo nekoliko dr i prof. iz Asutralije, pa iz SAD, pa iz GB....

I ništa. Trebalo de da prođe više od mesec dana da nam se, jednim birokratskim i ne baš mnogo ljubaznim pismom javi neka savetnica. Ukratko, rakla je: biće konkurs pa se javite.




Ovo je porazavajuce. Sad je jasno zasto nas sa sund TV ekrana zasipaju proroci, astrolozi i drugi prodavci magle. Nema emisija Naucnog programa (da li isti vise postoji?), gradjani su svesno izlozeni zaglupljivanju, nekulturi, kolektivnoj histeriji i raznim verovanjima. Sto rekao Ricard Dokins u pismu svojoj cerki Dzulijet: "Draga moja Dzulijet, tri su losa razloga da se veruje u bilo sta. To su tradicija, autoritet i otkrovenje."

Srbija zivi na autoritetima, tradicijama i otkrovenjima. Zato je ministar Djelic prezrivo pogledao na Astronomski Magazin, jer je neukim gradjanima uvek lakse gospodariti.

Dejan V.

Naravno, kazite sta je potrebno da mi sami ucinimo da Astronomski Magazin ne bi doziveo sudbinu Astronomije. Sasa, Vama i Janku skidam kapu - Vasa ljubav prema svemiru je ogromna. Lepo je to i utesno videti.

Svima Srecna Nova godina, dragim kolegama zelim dobro zdravlje i mnogo radosti u Novoj godini. Naravno, da nam osmeh zaigra na licima kad ugledamo januarski broj Astronomskog Magazina - to ce biti trijumf duha nad gluposcu i zatucanoscu!

Kizza

Obradovao sam se kada sam video vest da će izaći časopis  o Astronomiji ali kada smo pričali o SMS preplati,na elektronskoj verziji časopisa,nismo imali rešenje ali evo šta sam našao:  http://www.pressonline.rs/ Obratite pažnju dole pri dnu šta se nudi u pretplati SMS om  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

QuoteNaravno, kazite sta je potrebno da mi sami ucinimo da Astronomski Magazin ne bi doziveo sudbinu Astronomije.

Pretpaltite se na časopis, čitajte ga, pričajte o njemu, a ako vam se sviđa preporučite ga prijateljima.

Ako imate dobru fotografiju, zanimljivu vest - pošaljite je. Itd. Postoji mnogo načina na koji može da se pomogne časopisu.

Evo, idite u škole i prikupite pretplatu. Obezbedite reklamu. Za takav posao dobićete određen procenat (trenutno ne znam koliki) od sakupljenog prihoda.


Sasa

Quote from: Kizza on January 01, 2011, 10:14:09 pm
Obradovao sam se kada sam video vest da će izaći časopis  o Astronomiji ali kada smo pričali o SMS preplati,na elektronskoj verziji časopisa,nismo imali rešenje ali evo šta sam našao:  http://www.pressonline.rs/ Obratite pažnju dole pri dnu šta se nudi u pretplati SMS om  :o

Da, postoji plan da se preko SMS vrši pretplata.

Dejan V.

Quote from: Sasa on January 02, 2011, 02:27:00 am

Evo, idite u škole i prikupite pretplatu. Obezbedite reklamu. Za takav posao dobićete određen procenat (trenutno ne znam koliki) od sakupljenog prihoda.




Za takav posao niti zelim niti bih Vam (ni u snu, ni u ludilu) uzeo novac. Moj dobar prijatelj je nastavnik fizike u osnovnoj skoli, pa cu ga pozvati i pitati sta mozemo uciniti. Nesumnjivo da moze krenuti citav lanac, preko osnovnih do srednjih skola. Najveca nagrada ce mi biti ako neko se neko dete ozbiljno zainteresuje za fiziku i astronomiju!

Sasa, mozete mi se javiti na pp, pa da vidimo sta i kako dalje.

morea

Ne bi bilo lose da neko odradi reklamu u vidu plakata, okaci ovde, pa da mi to poskidamo i  okacimo na relevantnim mestima (skole, fakulteti, biblioteke..)

Sasa

Quote from: morea on January 19, 2011, 09:43:49 pm
Ne bi bilo lose da neko odradi reklamu u vidu plakata, okaci ovde, pa da mi to poskidamo i  okacimo na relevantnim mestima (skole, fakulteti, biblioteke..)

Hvala, to je pametan predlog. Okačićemo, kad izađe prvi broj.

MILOŠ

Evo želim i ja da se uključim u raspravu pošto dolazi nekoliko ključnih dana za časopis
časopis će uskoro biti odštampan i poslat ljudima koji su se prijavili za pretplatu. Saša mi je pokazao neke delove i mogu vam reći da je fenomenalno odradio posao.
Sad ostaje da se potrudimo kako bi ga što bolje promovisali. Ova ideja za plakate je odlična kao i jedna ideja da pravimo bilborde. Moje razmišljanje ide u sledećem pravcu:
1. Grad Novi Sad je doneo odluku po kojoj ni jedan bilbord ne sme biti prazan, iskidan i tome slično. Mislim da kada neki bilbordi ne mogu biti zamenjeni oni se ustupaju gradu i onda lokalna samouprava promoviše neke projekte koji su  za nju važni. Ideja je da napravimo izložbu astrofotografija na bilbordima i ujedno promovišemo časopis. Ovih dana ću pokušati da dođem do podataka da li je to moguće. Ukoliko imate način proverite da li je nešto slično moguće u Vašim mestima.
2. Bez obzira da li to uspelo ili ne ovo sa plakatima je odlična ideja molim Vas da javite kolika je količina potrebna vama lično ili Vašem astronomskom udruženju.
3. Juče mi je jedna koleginica predložila da radimo promocije u svakom mestu (Bar većem mestu) i ponudila se da pomogne. Promocija podrazumeva Postavljanje štandova što bi ona obezbedila, postavljanje teleskopa ukoliko vremenski uslovi dozvoljavaju, pozivanje medija i gradjana da prisustvuju promociji.

Ono što mi je takođe sugerisala jeste da moramo dobro da isplaniramo sve kako bi došli do broja pretplatnika koji je neophodan da bi časopis opstao
za ASTRONOMSKI MAGAZIN ovaj period je ŽIVOT ili SMRT.

Još malo o kampanji
Kampanja za promovisanje ili bilo koja druga ne sme da optereti ljude, da ih zamori i da im bude obaveza koju nisu u stanju da ispune. To može da bude kontraproduktivno i da odvrati ljude od cele ideje i loše utiče na tim koji radi na ovome. Zato je važno da dobro sve isplaniramo i precizno sprovedemo. U kampanji za promociju postoje tri faktora vreme, novac i ljudi.
Vremena za promociju imamo ali vremena uvek fali. U našem slučaju za promociju nam možda treba i lepo vreme :)
Novac nemamo
Sve ovo je nebitno ukoliko imamo ljude
Ja časopis ASTRONOMSKI MAGAZIN smatram delom svih nas koji učestvujemo na ovom forumu. Njegov opstanak takođe će biti delo svih nas.
Svaka naša ideja i sugestija ja ključna.
Najbitnije pametno planiranje i realizacija.

IZVINITE NA DUGOM TEKSTU