• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 30, 2024, 08:15:46 am

Kamp

Started by Sich, July 17, 2005, 10:29:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Da, kamp se zavrsio:

evo kratkog highlight-a:



- Astronomski kamp "Letenka 2005" uspešno okončan.

- U kampu je boravilo oko 80 stalnih gostiju i neodređen broj onih koji su kamp posetili na nekoliko sati.

- Sem iz više gradova Srbije u kamp su došli i astronomi iz Makedonije, BH i Hrvatske.

- Svi gosti kampa su dobili štampani materijal i CD sa izvrsnim filmom o Svemirskom teleskopu Habl i više desetina
odabranih fotografija koje je načinio ovaj čuveni teleskop.

- Vreme je bilo iznad očekivanja dobro.

- Održano je šest predavanja, jedan razgovor, kviz takmičenje. Emitovan je jedan igrani i nekoliko dokumentarnih
filmova. Postavljena je maketa Sunčevog sistema. Prve noći održano je osmatračko takmičenje.

- U kvizu je učestvovalo sedam ekipa.

- Svim takmičarima su dodeljene prigodne nagrade.

- Pogrešili su oni ljubitelji astronomije koji nisu došli....
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

SrdjanP

 Molio bih sve ovde da iznesu primedbe na CD koji su dobili. Da li svi mogu da vide filmove i sta mislite o slikama.

Izvinjavam se svima koji su ostali bez CD-a. Uradili smo oko sedamdeset komada sa mogucnoscu da se koji nareze i na kampu. Doslo je zaista mnogo vise ljudi nego sto smo mislili.

Sve u svemu, ovo je do sada najbolje organizovan, najposeceniji i najsadrzajniji Astro kamp na Letenci.


Bobo

 Evo mojih fotografija:

Letenka 2005

Gugi

  :D  I Gugi je bio na kampu s kojim je vrlo zadovoljan! Ponavljam misao od SICH-a: "POGRIJESILI SU ONI KOJI NISU DOSLI, a mogli su..."

Ne zelim se na forumu raspisati o kampu, nego pisem pravi clanak pa neka odgovorni objave clanak u ASTRO. MAGAZINu ako zele (zazalit ce ako ne objave!  ;)   :lol:  )

JU-HUUUU!!!!!!!  SUPER JE BILO, HOCU JOS!!!!

NAJBOLJE JE OD SVEGA JE-NARAVNO-DRUSTVO!!!!!!!!!!!!

Zanimljivo je VIDJETI po prvi put u zivotu FACE koje obitavaju na forumu.

Recimo nas forumas SASA! Pomisli ste da je. po stilu pisanja, MLADIC, kad ono-on jeste MLAD ali s kojom, tek po kojom godinom vise. Ali koga to zanima kad je s njim super biti u drustvu!!!  B)  Kako da ne, kad je cinjenica da je on jedan od onih koji nosi ovaj KAMP na ledjima...

SICH je faca: nikad nije sam, nego je uvijek u drustvu ne samo lijepih djevojaka nego i PAMETNIH (studauraju astronomiju!)  B)

GUCIC i PAVLE D. su stvarno OK momci. Zasto? Citajte u mom clanku!

SRDJAN P. je vrlo opusten lik!

Nekoga sam izostavio od forumasa koji su bili na kampu?

Svejedno, atmosfera za druzenje je bila sasvim u redu!

Ma, citajte clanak! Raspisat cu se samo tako! Ipak sam ja POETA+PROZAISTA (pogledajte moje astro price na ovom forumu).  B)   :lol:  

Gugi

QUOTE (Gugi @ 19. Jul. 2005., 10:26)
SICH je faca: nikad nije sam, nego je uvijek u drustvu ne samo lijepih djevojaka nego i PAMETNIH (studauraju astronomiju!)  B)

[/quote]
Uh, bas ruzna rijec: "studauraju astronomiju".

Naravno, STUDIRAJU astronomiju.

Ima ih, koliko pamtim tri cure. Studije su u Novom Sadu.

Bas sam ih pitao koliko ima matematike u okviru astro studija. Odgovor me je zapanjio: "IMA JE PREMALO!" Eh, i ja znam nabasati na cudne ljude  :D   :lol:

Volim astronomiju, matematika mi je slabija strana, ali zelim samo to istaknuti da je vro dobrodosla MATEMATIKA na studiju astronomije. Ponavljam, tako razmisljaju moji sugovornici koji, svakako, imaju bolji uvid od mene u te stvari.

Dule_smor

QUOTE (Gugi @ 19. Jul. 2005., 12:20)


[/QUOTE]

Volim astronomiju, matematika mi je slabija strana [/quote]
isti slucaj i od mene:)

Cassiopeia

 I kod mene, da osnujemo neko udruzenje?:)

Na kampu sam ove godine bila prvi put i odusevila se:) Steta samo sto nije malo duze trajalo, nisam stigla sve ljude da upoznam:)

Sasa

QUOTE (Cassiopeia @ 19. Jul. 2005., 22:29)
Na kampu sam ove godine bila prvi put i odusevila se:) [/quote]
Eh, eh, sto se nisi javila? Jesmo li se upoznali?

Sasa

 Evo u AM oko 200 slika sa kampa. Bice ih jos.

Gugi

 Hej Sasa, ja sam napisao clanak i poslao sam ti ga. Objavi ga sto prije da ga ljudi procitaju i da ZAZALE ono koji nisu htjeli doci!!!  :D   :lol:

Cassiopeja, upoznali smo se na kampu? Kad si dosla na kamp, koji dan? Ili da nam kazes svoje pravo ime?  B)  

Cassiopeia

 Ja sam Ana Brajovic, mozda poznatija kao Mala zelena koja je primila nagradu:) Kao sto rekoh, kamp je stvarno prekratko trajao, pa iako sam bila tu sva tri dana nisam stigla da upoznam sve ljude, ali dobro, uvek je tu sledeca godina:)

Gugi

 
QUOTE (SrdjanP @ 18. Jul. 2005., 14:52)
Molio bih sve ovde da iznesu primedbe na CD koji su dobili. Da li svi mogu da vide filmove i sta mislite o slikama.

[/quote]
HUUH!!! Pa CD je odlican! :D

Najvise mi se svidjaju FILMOVI o HUBBLE-u! Covjece, toliko toga mogu saznati o njemu! Super da ste nam to priredili Srdjane!

Sto se slika svidja, dobro je to sto su neke od njih visoke rezolucije pa se detalji mogu dobro vidjeti. No, prisutan je relativno mali broj slika. Moglo je biti jos...No, nema veze,. Evo, sa vama dijelim web adrese gdje su Hubbleove fotke!

Pocetna sa raznim slikama:
http://hubblesite.org/gallery/

a zatim veeeliki wallpaperi!
http://hubblesite.org/gallery/wallpaper/
http://www.space.com/php/multimedia/downlo...newhubbleimages

Evo svemirskih grafika:
http://www.pozadine.net/svemir/pozadine_svemir.htm
i jos dobrih astro slika
http://www.astropix.com/HTML/K_MISC/TOC_DEX.HTM

sashastar

 Gugi dobro je sto si ove linkove stavio za one koji neznaju za njih
Ja ih sve znam osim one pozadine.net neznam kako sam to propustio
E sad si mi napravio sa time puno posla mislim skidanja slika

moram ti se za ovaj sajt zahvaliti  :)




Bobo

 E Gugi, cestitam na izvjestaju u AM, stvarno si ga super napisao :)

Gugi

 
QUOTE (Bobo @ 23. Jul. 2005., 17:15)
E Gugi, cestitam na izvjestaju u AM, stvarno si ga super napisao :)[/quote]
Hvala Bobo!  :)

Znam da nije najbolje uzvracati komplimentom na kompliment, ali i ti imas jedan poseban stil pisanja. On je dolazio do izrazaja kada si pisao o Japetic star party-ju i o odlascima u Istru na ista natjecanja...Mozes me razumijeti stoga ako ti kazem da mi je zao da jos uvijek nisi postavio one svoje astro-stranice na noge (znas ono "astrobobo.tripod.com") jer je bilo obilje kvalitetnih clanka o svemu, naravno, ponajvise o teleskopima i o astrofotografiji. Neka svi znaju, bio si jedan od prvih koji je objavio takve stvari na webu i to na nasem maternjem jeziku (znam jer sam kao manijak pretrazivao ne-engleske, dakle, nase sajtove...)

To mi je uveliko pomoglo pri kupovini prvog teleskopa (hajde, sad se smijte-bio je to refraktor 60/700mm, no ipak su Mjesecevi krateri s njim OK, te planete!), a onda i poslije...Voljeni DOBSONOVAC 200/1000mm.

Ne mozete ljudi vjerovati kako u meni zivi sve ono sto sam vidio&dozivio itd. na Letenci! Ponavljam, nisam dugo bio tamo, ali noc natjecanja mi je bila stvarno super! B)

Cekam zaista opet jedan tako masovan susret (iako je Sasa najavio, nazovimo ga, "neformalnim" okupljanjem od par osoba na Letenci....jednom prilikom...uskoro...ako...)! :rolleyes:

I ostali clanci su sasvim OK! Najdraze mi je ipak da postoji SMIJESNA STRANA KAMPA!!!!   :D  PUN POGODAK!!!!!!!!!!!!  :D   :D

Evo ga moj "Zmaj" od dobsonovca! Ponosan sam jer je bio jedini dobsonovac na kampu. Ako ne nadjem ekvat. montazu kod nas a vidim je u ZG gdje planiram otici u sijecnju (januaru) 2006., sto mislis, morao bih naplatiti carinu za "obicni tronozac"? Ako da, koliko? Sitno ili...papreno?!!!!