• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sat za našu planetu

Started by gile.ms, March 25, 2011, 11:33:10 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gile.ms

Upravo sam čuo na radiju, i malo izguglao...
http://wwf.panda.org/sr/?199429/Sat-za-nau-planetu-2011-EH-60

Sutra (26.03.2011) u 20:30 se gase svetla  :D
...obavestite komšiluk... . ;D
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

kulevb

Pre bih rekao "sat za astronome amatere"
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

Na žalost kod mene na Novom Beogradu niko ne mari za to.Napraviću jednu fotografiju da se uverite :-[
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kulevb

Svakoga dana je svetski dan necega. Nimalo nije neverovatno da nasi unuci ili mozda i deca umesto Slave pocnu da slave svetski dan bubrega ili nesto slicno. Globalizacija se sunja ka nama sa svih strana  :(
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

kocha

U subotu, 26, marta u centru grada Sremska Mitrovica gase se kompletna rasveta. Postavicemo tri teleskopa, delicemo flajere...

Predrag

Quote from: kocha on March 25, 2011, 10:48:48 pm
U subotu, 26, marta u centru grada Sremska Mitrovica gase se kompletna rasveta. Postavicemo tri teleskopa, delicemo flajere...


Bravo.
Iskoristiti situaciju...neprocenjivo.  ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

SrdjanP

Quote from: kocha on March 25, 2011, 10:48:48 pm
U subotu, 26, marta u centru grada Sremska Mitrovica gase se kompletna rasveta. Postavicemo tri teleskopa, delicemo flajere...




Za medalju :)
Svaka cast!

robin15

Quote from: kocha on March 25, 2011, 10:48:48 pm
U subotu, 26, marta u centru grada Sremska Mitrovica gase se kompletna rasveta. Postavicemo tri teleskopa, delicemo flajere...



A u koliko sati to biva, ako nije tajna?

kocha

mi smo tamo u 20 a gasi se rasveta od 20,30 do 21,30. Ostacemo dok god bude zaimteresovanih da pogledaju kroz teleskop...

Laci

Quote from: kocha on March 26, 2011, 08:27:22 am
mi smo tamo u 20 a gasi se rasveta od 20,30 do 21,30. Ostacemo dok god bude zaimteresovanih da pogledaju kroz teleskop...



Vedro nebo za "Pinki" i što više zadovoljnih posmatrača :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

kocha

Dugujem izvestaj. Bilo je prelepo i puno posmatraca, Glavna meta je bio Saturn i jata u kocijasu. Svetla su delimicno pogasena jer policija nije dozvolila da se rasveta kompletnog centara iskljuci.
Najcesca pitanja: a kada i gde mozemo da gledamo, koliko kosta gledanje, pa kada cuju da je besplatno svi u red...

kocha


Predrag

Čestitam. Akcija uspešna.
Vidi se da je bilo interesenata.   :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

robin15

Steta sto su samo u parku isljucili svetla, bilo bi impresivno da su i ostale bandere isljucili...
A sama manifestacija je za pohvalu  :)

Samo da pitam, koji su sve teleskopi bili izlozeni?