• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Veliki medved u proleće dostiže zenit. Evo ga  :)



Tehnikalije: fotkano na brzinu, sazvežđe je namerno naglašeno (zbog estetike, jel) a mnogo šuma na ISO1600 je skinuo NoiseNinja. Moglo bi to mnogo bolje da ispadne jednom prilikom.

5ja

Quote from: Kizza on April 02, 2011, 06:36:10 pm
A evo i moje duge ali od Sunca ;D


Pa mi smo komšije gosn Kizzo.. Ja sam tri zgrade iza ovih solitera, Luja Adamiča... :D

Elem, ja sam taj dan (2. aprila) bio u vožnji po gradu, evo spojene dve fotke kako je duga izgledala iz Koteža:


A slikao sam je i sa Brankovog mosta iz kola dok sam išao ka Kotežu s Novog Beograda:


I po ko zna koji put vozim i fotkam u isto vreme.. I dok se ne slupam jednom neću prestati, ali se to neće desiti!  ;)

"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Danijel

Quote from: Yagodinac on April 05, 2011, 03:02:26 pm
Veliki medved u proleće dostiže zenit. Evo ga  :)



Tehnikalije: fotkano na brzinu, sazvežđe je namerno naglašeno (zbog estetike, jel) a mnogo šuma na ISO1600 je skinuo NoiseNinja. Moglo bi to mnogo bolje da ispadne jednom prilikom.


Ovo je prelijepo :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

@5ja
Drago mi je  :) Ja sam u Otona Župančiča a ova duga je dugo stajala tako da nisam mogao da joj odolim.I ja često slikam iz kola kada je nešto zanimljivo  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Dok ne stignu slike Saturna evo još jedne moje sa Suncem  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

marino

Quote from: Yagodinac on April 05, 2011, 03:02:26 pm
sazvežđe je namerno naglašeno


molim te kako si naglasio zvijezde?
m
Vidulini Observatory

Yagodinac

Ja to zovem tehnika "zamastiti"  :) , veoma je prosto.

http://www.astrobobo.net/?p=201

Yagodinac

Jedan startrails sa rascvetalom jabukom, kruškom, trešnjom, štagod to već bilo...
41x30sec, 18-55IS na 24mm, ISO1600, f6.3, obrada - Startrails i PS.


stameni

Prelep startrails, Yagodinac! Oprosti na mom neukom pitanju, ali me zanima kolika je otprilike bila ekspozicija? Meni je pomalo neobično što je drvo u prednjem planu ispalo prilično oštro, bez obzira na (bar) višeminutnu ekspoziciju. Kao da nije bilo vetra :)

Sinisa

http://img849.imageshack.us/i/dscn8642.jpg/
mesec 17. Aprila...sorry za mutnu sliku,slikao sam kroz prozor a i mrdnuo sam kameru
150/750 EQ3

Predrag

April 19, 2011, 04:38:13 pm #295 Last Edit: April 19, 2011, 04:55:17 pm by Predrag
Malo je kontrast povećan da bi se bolje videli Sunčevi zraci, pošto je kao filter služilo bočni prozor na kolima. ;)  Zraci su se neverovarno lepo videli, ali aparat to nije mogao da podrži.  ???
Kompletn pogled ka zapadu je bio preplavljen zracima.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

@Predrag-e:
Malo bolji rezultati se dobijaju kad podeskponiraš. Kompakti onda daju puno šuma ali bar ne pregore oblaci (šum skineš posle).

@stameni:
Kakvo bre neuko pitanje, svaka čast za oštroumno zapažanje. Blenda je bila 6.3 i onda je veća dinamička dubina. Fokus je na zvezdama ali se i grane vide kako-tako. Da sam stavio 3.5 ili f2 onda se ništa ne bi videlo, grane bi bile mutna mrlja.
Ekspozicija... Pa računaj:

Quote from: Yagodinac on April 18, 2011, 10:14:17 pm
41x30sec,


To mu dođe 20.5min, sve te slike od po pola minuta su složene u jednu. Tako je najprostije raditi sa DSLR-om, međutim na film može slobodno jedna ekspozicija.

spadej

Konacno da i ja imam sta da okacim :). Proveo sam dve divne, mracne noci u okolini Cacka, "naoruzan" dvogledom i fotoaparatom. Za teleskop nije bilo mesta u gepeku. Izvestaj sa posamtranja je u pripremi.
Ove fotke sam svrstao pod estetske jer nista drugo i ne bi mogle da budu. 

Yagodinac

Baš sam hteo da kažem ura za veoma mali LP kad videh ekspoziciju 2.5sec...  ;D Šta bi bilo na 30sec? Ali je zato Meda ispao kao iz enciklopedije koju čitam pred spavanje.
Anyway, kako služi taj 1000d za astrofoto? Meni je to generalno veoma zanimljiva i simpatična sprava. Može mnogo dobrih startrailsa i sazvežđa da se uradi njime...

Jaro

Mesec tik iznad ravnice, snimano 2011:04:23 u 22:29:23 dok smo sa Mgr-om pokusavali nesto drugo da snimamo. U prednjem planu je Backi Petrovac.