• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

O tekstu "Ljudi su bili na mesecu"

Started by Skyw@lker, August 07, 2005, 11:54:30 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

 Jedan od najvecih dogadjaja za astronomiju i covecanstvo se dovodio u pitanje sto me je mnogo puta nerviralo, a doticni tekst me je bas odusevio! No medjutim, pre par dana sam sticajem okolnosti nabavio neki film (na DivX-u) pod nazivom "Conspiracy Theory - Did we Land On the Moon" (sa naratorom Mich Pilegi-jem - onaj glumac sto igra Skinera u "Dosijeu X")koji mi nije promenio misljenje, ali mi je podstakao mali tracak sumnje koji mi ne da mira! Ako bi mogli strucnjaci ili neki ljudi odavde da mi objasne neke stvari da mogu mirnu da spavam!  :) Samo vama verujem!

Pre svega mnogi dokazi koji iznose su mi smesni ali neki su me prilicno "uznemirili"!

1) Kako je moguce da "krstici" (ne znam kako se zovu tacno) koji su uvek preko slika slikanih u to vreme na Mesecu (jer su logicno sastavni deo ogledala kamera valjda) se na nekim slikama nalaze prekriveni donekle telom astronauta, zastavom a na jednoj i mesecevim dzipom!
2) Na nekim snimcima je, kako dalje navode u filmu sa snimcima koje NASA nije demantovala, snimak dela Meseca snimljen 2,5 milje identican sa snimkom iste misije nekoliko dana ranije! Poklapaju se brda, stene i konture planina u daljini!
3) Kada se ubrza snimak dva puta izgleda kao da astronauti normalno hodaju i voze dzip kao u uslovima Zemljine gravitacije!

Ima i jos ali necu da preterujem. Zbog ove emisije - kao sto rekoh "ne mogu da spavam" a pozivam sve koji zele je vide - imam je na HDD-u pa moze da se iskopira. U emisiji govore i neki strucnjaci NASA-e. Znam da je to mozda jos jedna emisija koja zeli samo da uzme pare i pravi senzaciju od necega sto je nesumnjivo i smesno dokazivati ali vas opet molim za vase misljenje!

Unapred hvala!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

wexy

 Što se tiče ovog prvog ne sećam se baš ali ima na netu tačno objašnjenje, uglavnom, krstići su tj. delovi krtića su nestali na delovima slika koji su dosta osvetljeni. Mislim da su krstići sastavni deo filma koji je korišćen, a ne kamere.

Za ovo drugo možeš da probaš i kod nas nešto slično, slikaj Avalu sa daljine od 20 km pa priđi na 18 pa slikaj opet, videće se manje više ista pozadina.

Pod 3. hem.. jednostavno to tako radi :)

http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/

Skyw@lker

 Hvala na linku - jednom recju odlican je! Pretpostavljao sam da postoji logicno objasnjenje za sve moje nedoumice!

poz.  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

vanillasky

  Znate kakva je bila onda situacija izmedju Amerike i Rusije. Da su lazirali spustanje, zar rusi ne bi to obelodanili ?

Sich

 Inace Foxova emisija Conspiracy Theory - Did we Land On the Moon" je ustvari emisija koja je digla frku u americi i tu ideju o nesletanju na mesec ucinila popularnom (ipak je to fox)

detaljan odgovor na svaku stavku iz ove emisije je uradio Bad astronomer i nalazi se na www-u bas ovde: http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter