• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poster

Started by sashastar, August 21, 2005, 12:43:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

sashastar

 Pozivam sve clanove foruma na razgovor , predloge , sugestije itd
Povod je :
http://www.astronomija.co.rs/astronomija/posteri/posteri.htm


Sasa

 Koliko je meni poznato do sada su se kod nas mogli naci jedino posteri - karte i to karte zvezda i Meseca. A i toga je, u SCG, bilo pre 15 godina. U Zagrebu se te karte verovatno i danas mogu nabaviti.


sashastar

 Meni bi bilo jako vazno ako se pocne sa izdavanjem postera da to bude
barem jednom mesecno recimo kad izade i svaki nov broj Astronomije
Jer toliko ima mnogo objekata koji su vredni da budu na posteru jer
ako bi se samo jedan poster izdao a posle ko zna kad sledeci to bi bila
velika greska.

Bobo

QUOTE (Sasa @ 22. Aug. 2005., 00:12)
U Zagrebu se te karte verovatno i danas mogu nabaviti. [/quote]
Sad ima i karta Marsa i nekakav kao djecji poster suncevog sustava, ali to mi je nekko bezveze. Sad vise ne znam da li jos stogod ima.

BTW, hoce li biti kakav kalendar za 2006.?

Sasa

 Sad si me podsetio, u ZG su napravili vrlo veliki poster Ssistema i Galaksije. Ovaj drugi mozde kroz posebne naocare da se gleda i u 3D.

Bobo

QUOTE (Sasa @ 24. Aug. 2005., 00:46)
Sad si me podsetio, u ZG su napravili vrlo veliki poster Ssistema i Galaksije. Ovaj drugi mozde kroz posebne naocare da se gleda i u 3D. [/quote]
Kako si fino ignorirao pitanje o posteru  :P  

Sasa

 Pojavili su se neki problemi...  Ja jesam za kalendar, ali to je trebalo vec odraditi... mozda, mozda nesto uspemo.

Ma radi se o tome sto nas izdavac (Slobodan) sad ima svojih poslovnih briga preko glave i jednostavno ne mozemo nista da planiramo. Bice sve jasnije malo kasnije.

Astronomija br. 15 treba da izadje iz stampe sredinom sledece nedelje.

sashastar

 A o posterima jos nista

Sasa

 Problem sa posterom je u tome sto bi on kupca kostao izmedju 500 i 800 dinara.

Tako visoku cenu diktiraju visoki troskovi pakovanja i slanja postom. Ne veruejm da bi bilo ko zeleo da skupoceni poster dobije izguzvan. Prve kalkulacije su podrazumevale pakovanje u tanki tubus, ali nasa posta jednostavno ne garantuje da ce paket stici neostecen i zato bi pakovanje moralo biti kvalitetnije, a time i skuplje.

sashastar

 Ja sam mislio da posteri idu u kioske poput casopisa
a zar je moguce da bi bila tolika cena

Bobo

QUOTE (Sasa @ 27. Aug. 2005., 22:31)
Pojavili su se neki problemi...  Ja jesam za kalendar, ali to je trebalo vec odraditi... mozda, mozda nesto uspemo.
[/quote]
Ma neka. Kako god bude dobro je! Ja malo provociram, samo sa zeljom da casopis bude sto bolji..a i ovako je vec najbolji u cijeloj bivsoj YU!!!

Sasa

 
QUOTE (Bobo @ 28. Aug. 2005., 20:03)
Ja malo provociram, samo sa zeljom da casopis bude sto bolji..a i ovako je vec najbolji u cijeloj bivsoj YU!!![/quote]
Hvala, mada kad se uzme u obzir da slcnih casopisa skoro i nema (zbilja, sta je sa Spikom?) onda nije ni tesko biti dobar.

Ali ima jedan vazan razlog zato je Astronomija dobar casopis. Zato sto ima najbolje saradnike. Mogu se naci isto tako dobri, ali ne i bolji od ovih nasih. Evo, recimo, u sledecem broju objavljujemo jednu fotografiju koju niko na ovim prostorima ne moze bolje da napravi. Uostalom, pogledajte i sami Laguna pa cete videti da sam u pravu. :)  

sashastar

 E sad cu mozda da zveknem jednu mozda glupost  :rolleyes:
Nemojte mi zameriti.
Kada sam video da izvesni margarin ili vec sta je uz svoj proizvod daje
izvesni CD
A zasto Astronomski Magazin ne bi uradio tako nesto ?





Djorvoz

 Bilo bi super neku kompilaciju astro programa i slika. (platili bi mi sa dial up-a)

sashastar

 Toliko postoje astro fotki kada bi se napravila kompilacija
recimo :

M objekata
ili
objekti suncevog sistema
ili
NGC objekti
ili
svemirski brodovi i istorija letova
ili
kompilacija malih astro filmcica

I.T.D.