• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jesu ili nisu?

Started by Danijel, September 04, 2011, 01:13:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Quote from: danijel on September 13, 2011, 09:38:32 pm
Za to postoje smajlići, da si kojim slučajem to napravio na jednom drugom forumu ;D zbog toga bi čak mogao dobiti ključ u bravu :)


Apsolutno tačno. Ovde se ne radi ni o kakvoj paranoji ili nekakvom kratkom emotivnom fitilju, ali kada je net u pitanju a pogotovu komunikacija medju ljudima koji se ne poznaju direktno treba upotrebljavati emoticons odnosno takozvanie smajlije upravo da ljudi ne bi bili dovedeni u situaciju da reaguju (tzv netiquette pravila: http://en.wikipedia.org/wiki/Netiquette).Ako je i šala, treba odmeravati tu šalu jer nikada ne znamo kako će ona izgledati ne samo onome prema kome je upućena već i onima koji to čitaju sa strane.

Dakle, hajde da to više ne ponavljamo, generalno no hard feelings i idemo dalje sa ovom diskusijom. Autor teme koji je usput pokrenuo anketu neka i nadalje prati rezultate a diskusija neka teče u odredjenom pravcu kako sami članovi pojedinačno to misle, držeći se ove teme i pravila foruma.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

Dokle više!!! Sekula, shvatili smo, okej. Opusti se.

Sekula

Quote from: Sasa on September 14, 2011, 01:11:46 am
Dokle više!!! Sekula, shvatili smo, okej. Opusti se.


Pa dovde. :)
Da li je bilo ljudi na Mesecu je i dalje tema tj anketa.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Meni je interesantno što poneko (ne na ovom forumu, srećom) krene da komentariše te bili su, te nisu, te ovo, ono... bez elemetarnog poznavanja astronomije, tehnike, elektronike, fizike, fotografije...
Imati svoje mišljenje o bilo čemu podrazumeva imati pre toga bar osnovno predznanje - bar ja tako mislim.
Međutim i to je demokratija: glas doktora nauka vredi apsolutno isto kao i glas nekog retarda. Ali obojica imaju pravo na svoje mišljenje. Zato kad me retard pita jesu li ili nisu bili, ja kažem da je snimljeno hasselbladom u studiju.  :)

(Retard onda pita šta je hass...)  ???

Danijel

Ovo je vrlo zanimljivo, samo dajte, nastavite raspravu :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

danicic_predrag

U pravu si Yagodinac ali ima tu jos i druga strana price koja je socioloska ...

Neko ti prica da smo svi jednaki pa posle skapiras da za nekoga zakon ne vazi, neko ima pravo da prica o necemu a neko drugi nema ... a svi smo jednaki ...

Treba izbaciti pre svega pricu o jednakosti ...demokratija kao demokratija nije sistem koji je "pravican" jeste u jednom smislu u drigom nije ...

Da bi pojasnio ovo sto mislim sada trebao bi da sedim negde i da pricam ( uz pivo ili kafu nebitno ) ovako nema smislia raspravljati ... forum oduzima previse vremena ako se uvuces u takve rasprave ( sry bat je***ga )

kostur

Quote from: Yagodinac on September 14, 2011, 11:51:16 am
Meni je interesantno što poneko (ne na ovom forumu, srećom) krene da komentariše te bili su, te nisu, te ovo, ono... bez elemetarnog poznavanja astronomije, tehnike, elektronike, fizike, fotografije...
Imati svoje mišljenje o bilo čemu podrazumeva imati pre toga bar osnovno predznanje - bar ja tako mislim.
Međutim i to je demokratija: glas doktora nauka vredi apsolutno isto kao i glas nekog retarda. Ali obojica imaju pravo na svoje mišljenje. Zato kad me retard pita jesu li ili nisu bili, ja kažem da je snimljeno hasselbladom u studiju.  :)

(Retard onda pita šta je hass...)  ???

aahhh. Nizak udarac
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kulevb

Ovo verovatno jos niste culi. Ekipa iz lokalne kafane zna da su bili na mesecu ali vise ne smeju  da idu jer su im starosedeoci meseca to zabranili.  ???


Sto se smajlija tice smatrao sam da nema potrebe jer sam napisao opomena moderatora. Sto ocigledno nisam.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Sasa

Ima i lepših komentara od tog kafanskog. Evo jednog koji je stigao prošle nedelje:

"Koliko sam ja upoznat,Amerikanci kada su stupili na Mesec,docekao ih je nas Bog i rekao im da nemaju ovde sta da traze i zato vise nece da idu a,kazu,Rusi za to znaju i zato i nejdu na Mesec,e sad imal tu istine ili ne?buducnost ce pokazati."

sale11472

Quote from: Yagodinac on September 14, 2011, 11:51:16 am

Imati svoje mišljenje o bilo čemu podrazumeva imati pre toga bar osnovno predznanje - bar ja tako mislim.



Potpisujem! U suprotnom se onaj koji iznosi svoje mišljenje izlaže opasnosti da zvuči kao retard, i onda bude frke kada ga kao takvog doživljavaju sagovornici....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NShappy

Bilo je situacija kada sam ja okolini ličio na retarda objašnjavajući da su ipak bili. Kreneš da pričaš o zamrznutoj zastavi, širokugaonim objektivima, veličini projekta, Rusima, temperaturama i raketnim motorima (u stvari da objašnjavaš koliko su besmisleni argumenti koje iznose nosioci "nisu bili" hipoteze) i gledaju te k'o retarda ispranog mozga.
???




Ja sam ovde dežurni pesimista. Jel?  ;D

r2d2

September 16, 2011, 08:09:48 am #41 Last Edit: September 16, 2011, 08:38:06 am by r2d2
Ma ljudi ovde vise veruju jednom laznom dokumentarcu nego nauci. Navikli su da se obrazuju preko televizije i novina. Ali da budem iskren misljenje naroda se toliko lako menja da je to strasno pogotovu danas. Zato mislim da je projekat Danijelovog drugara vazan *naravno ako deli nase stavove?

Pre nego sto sam poceo da se intezivnije druzim sa ovim sajtom, slucajno sam nabasao na taj dokumentarac sa sve titlom. Pogledam ga i pomislim:o dal` je moguce, pa ovi (misleci na Amere) nas izvarali do bola. Ali u toku istog dana poceh da razmisljam o svim argumentima koji su izlozeni u tom "dokumentarcu". Sutradan ponovo pogledah film ovaj put pazljivo fokusiran na budalastine koje nudi sam "dokumentarac" i odlepim na to koliko su manipulativnog materijala vesto upakovali "razotkrivajuci" toboze istinu. Naravno neke stvari iz fizike tada nisam znao (zasto se zastava vijori) i ostalo je samo par nedoumica koje sam razresio kasnije - ovde na forumu.

Eto priznajem ja sam jedan od tih koji je citavih 24 casa mislio da tu mozda ima istine. Polazni argument mi je bio da su Amerikanci filmski genijalci koji mogu da isfabrikuju kakvu `oces "istinu" (sto je istina zar ne), ali mi je drago da se takodje secam osamdestih kada mi je bila smesna cinjenica "da jos uvek postoje ljudi koji ne veruju da su ljudi bili na mesecu". Negde sam procitao da ih je tada bilo oko 5% pa me je kao mladica kratkotrajno zivo zanimalo kojih su to 5%. Na zalost ne mogu da setim gde sam procitao za tih 5 % (mozda politikin zabavnik?)

Slicna prica je i sa digitalnim andjelom. Licno sam pricao sa ljudima (popovima)  iz patrijarsije o tom filmu i kakav je zvanican stav crkve o njemu. Zanimljivo je da crkva uopste ne vrednuje taj film kao dobar polazeci od cinjenice da su delovi i ideja tog filma proistekli iz americke filmske industrije pa tek onda je neki nas vernik-pametnjakovic pouzimao delove tog "dokumentarca"  ubacio muziku i napravio "digitalnu bibliju za hard core pravoslavce". Ono sto nije po crkvenim kanonima za njih nema vrednost.

Naravno da taj film je samoj crkvi doneo enormnu korist pa ga precutno tolerisu. Lokalni popovi ne dele misljenje same crkve pa tako je bitna cinjenica i sa kim pricate o tome. Budite oprezni  kopanje ociju i satanizacija sagovornika vam ne gine kada je taj film u pitanju, iako je u pitanju superlativ gluposti u digitalnom obliku.

Obrazovanje-promenjivi trenutni trend!
Novine, televizija, internet! Skola fuj!

NShappy

Procenat od spomenutih 5% iz osamdesetih se sada sigurno povećao, i ima tendenciju rasta. To je ono nazadovanje o kojem sam pričao.

r2d2

September 16, 2011, 08:49:06 am #43 Last Edit: September 16, 2011, 09:27:21 am by r2d2
Na zalost da, mada bi danas bilo logicno da se tih 5% smanjilo na 1%!

Ipak ovaj sajt koji je vec imao slicnu anketu ranije, poredeci procente, tada i sada moze pokazati svoju edukativnu vrednost i znacenje, iako je uzorak jos uvek manji.

sale11472

Quote from: r2d2 on September 16, 2011, 08:09:48 am
Polazni argument mi je bio da su Amerikanci filmski genijalci koji mogu da isfabrikuju kakvu `oces "istinu" ...


Heh pa polazni argument ti je bio pogrešan, voleli bi oni to više nego 'leba al' teško ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D