• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija br. 15

Started by Skyw@lker, August 19, 2005, 11:44:20 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Skyw@lker

 Rekoh da postavim topic unapred, ne mogu vise da cekam!!!  :lol:
By the way - jel se zna tacan datum izlaska?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

 "Nov broj treba da izadje krajem ovog meseca.... mozda prvih dana sledeceg"
ovo citiram SASU

Sasa

 U ponedeljak casopis odlazi na stampanje. Dalje sve zavisi od stamparije, ali svakako ocekujemo da ce se oko prvog pojaviti na kioscima.

Koga interesuje ovde moze da vidi kolaz fotografija na srednjim stranama Astronomije br. 15.

Izmedju ostalog u tom broju ce se naci i odlican clanak K. Korlevica koji odgovara na pitanje: Koliko ima planeta u Ssitemu?

Skyw@lker

 OK! Fotografije su super - ali zeljno iscekujem sadrzaj - za sada bolje nemojte otkrivati mnogo toga, da verni citaoci budu u iscekivanju!  ;)  
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Skyw@lker

 Dakle novi broj je tu pred vama? Kako vam se cini?
Meni je posebno interesantan izvestaj misije Deep Impact i interviju sa inz. Milivojem Juginom, mada uvek prvo procitam one kratke zanimljive vesti na pocetku...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

 Milivoj Jugin me je praktično i uveo u ovu divnu nauku tako da sam oduševljen intervjuom. Interviju je vođen na maloko pogrešan način i pitanja su bila više vezana za činjenice koje možemo i sami saznati (trebala su biti više vezana za lično mišljnje i iskustvo gospodina Jugina). Ali ipak je super.
Nekako imam utisak da je ovaj broj malko siromašniji tekstom nego prethodni ali to je verovatno zbog toga što su prethodni brojevi bili bolji nego što treba :) . "Astronomija" me je malko razmazila. O fanzinu znate šta mislim. Ostalo je sve u redu.

Sasa

 Da, jeste ovaj broj mali zastoj. Intervju je suvise dugacak, ali on je pravljen na komplikovan nacin (Grujica postavljao pitanja, prof. Ajdacic takodje, a Jugin koji je inace ta pitanja dobio unapred, nije se pridrzavao redosleda. Bio je raspolozen i raspricao se).

Ali, zato sledeci broj.... ajde da ne ureknem:)

P.S. A sta kazete na onog astrobiologa? Meni se taj intervju svideo.
A i Koradov komentar... U sledecem broju trebalo bi da Z. Knezevic kaze koju rec na tu temu....

Djorvoz

 
QUOTE (Sasa @ 2. Sep. 2005., 20:13)
Jugin koji je inace ta pitanja dobio unapred, nije se pridrzavao redosleda. Bio je raspolozen i raspricao se).
[/quote]
Znate li da li inž. Jugin i dalje negde drži predavanja. Od sveg srca bih želeo da prisustvujem. Da barem još jednom budem dete  :)

Sasa

 Mislim da on nema stalne "tezge". Ide kad ga neko pozove. Treba ovog meseca da idemo kod njega da mu vratimo neke fotografije koje nam je pozajmio, pa cu ga pitati.

sashastar

 Ljudi Milivoj Jugin je mene uveo u Astronomiju.
Iako sam tada bio mali deran kada je Jugin bio cesto prisutan na TVu
Njegovi komentari letova na mesec ali i za druge letove za mene su
bila prava fascinacija ,verujte mi ja onako mali i nikakav totalno sam odlepio.
Kada su druga deca imali svoje heroje i idole (tarzan,paja patak....)
Za mene je Jugin bio Idol i naravno astronauti.
Jako sam zadovoljan sto je dao interviju za magazin jer me je podsetilo
na moj pocetak ljubavi prema svemiru i.t.d.

A sad da kazem moju najvecu zamerku za sve brojeve Astronomije
A to je MALI BROJ STRANICA i da izlazi cesce.

Naravno meni ni enciklopediski broj strana ne bi bilo dosta.


Sasa

 Prenecemo tvoje pozdrave g. Juginu.

Jeste, A. ima malo strana. Ali, vidi, veliki casopisi imaju po 100-tinak strana, ali oko 40% im ode na reklame. Mislim da po kolicini teksta ne zaostajemo za tim casopisima.

Inace, krenuli smo bili na mesecno izdanje, ali jos je nase trziste malo za to, a posao je i ovako ogroman. Fali nam neki dodatni izvor prihoda. Da imamo trecinu reklama kao ti strani casopiti sve bi bilo mnogo bolje (i placali bismo honorare:o). Ali to eto ne ide. Obracali smo se agencijama, privatnim agentima i slabo to ide.

Pa usotalom poznata je cinjenica da casopisi od prodaje placaju stampanje, a od reklama isplacuju plate.

Sem toga, pazi, niko od nas nije profesionalni novinar. Bilo bi logicno da neke novine izdaju ovaj casopis, ali to one ne rade (nemaju zaradu). Zato je A. amaterski casopis. Hocu da kazem, mozda bi neki prfesionalac vise uspeo od nas.

Ali, evo sledeci broj bi trebalo da ima preko 90 strana. Kazem trebalo, u planu je, ali videcemo.

sashastar

 Sasa meni je sve to jasno i ja sve to znam i razumem nisi morao toliko
objasnjavati skoro da si se pravdao ali ne moras.
Ja sam to u nekoj sali rekao to mozes videti po mojoj poslednjoj recenici

Ali Jugina pozdravi to obavezno  :)

NShappy

 Eh da, pozdrav čika Juginu!

Šteta je što danas više nema takvih likova kod nas da propagiraju nauku.

Skyw@lker

 Pa steta je... Mozda kad mi budemo deke budemo bar malo ko on hehehe! Ma cika Milivoje je legenda nasa!  :D Covek na duhovit i prikladan nacin popularizuje svemir i astronautiku, zaista sve pohvale i naravno i moji pozdravi. Interviju sa dr Baross-om (astrobiologom) je skroz cool. Slozio bi se sa Sashastar-om oko redovnijeg izlaska i veceg broja strana, ali je to toliko vec Sasa izobjasnjavao da bolje da cutim...  ;) Vidi se da je i u ovaj broj ulozeno dosta truda i dobrih tekstova! A sta kazete na Kineze, izgleda su se ozbiljno "nameracili" u osvajanju kosmosa? Sta je bilo sa posterom, da li da ga ocekujemo u nekim od narednih brojeva?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Djorvoz

 Mislim da od svih nas inž. Jugin ima mnogo pozrava. On je na većinu nas osvavo veliki utisak. Ja sam, na primer, primetio da je intervju dugačak tek kada je to Saša rekao!!!