• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Klimatske promene na Zemlji

Started by Kizza, January 04, 2009, 10:20:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kizza

Zanimljivo jer dolazi zima .........
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: Kizza on November 05, 2011, 08:52:06 pm
Zanimljivo jer dolazi zima .........

Zapravo to baš i nije sasvim tačno.  Na Antarktiku sad kao da dolazi leto...  ;D

Kizza

Eh,eto i Ja pogreših  ;D (godine,godine...........)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Danas 29.11.2011 godine desio se ,za mene,zanimljiv toplotni fenomen da je bilo toplije na planini Kopaonik nego u Beogradu.Na planini je bilo 10 C a u Beogradu 9 C!Zanimljivo je da su reke Sava i Dunav na rekordnom niskom vodostaju.Nema padavina ni u Evropi.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Dunav i Sava i dalje opadaju,ozbiljne kiše neće biti još dugo.Slke iz Norveške,gde je u ovo vreme pola metra snega,su neobične i više liče na proleće.Apel NASE:   http://climate.nasa.gov/
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

December 03, 2011, 05:45:06 pm #170 Last Edit: December 03, 2011, 05:59:03 pm by Kizza
Prelepo vreme danas u Beogradu,ne znam da li da se radujem i tugujem  ???Za sutra se najavljuje još toplije vreme,još malo pa na Savu da se  kupamo  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

I danas 12.12.2011 godine je toplo za ovo godišnje doba,oko 15 C u Beogradu,Sava,Dunav i Drina su na rekorno niskom nivou.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Andromeda

Za radost nema mesta jer su ovakve vremenske prilike nenormalne za ovo doba godine.

danicic_predrag

@Andormeda ne mogu da se nerviram ne mogu neista promeniti ni Srbija kada bi htela ne bi mogla ( osim ako nje nukelarna sila pa da pobaca atomske bombe na centre teske indurstije ili tako nesta )

tako da cu jednsotavno uzivati u "lepom vremenu" i moliti boga da ne dodje do katastrofe u ovom desetljecu/veku ...

Kizza

Tačno je da se iz ove kože ne može i nema gde ali da li može da se učini više?Mora!Kako?Ne znam.A ko zna?Političari:  http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=12&dd=09&nav_id=564496
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

NASA je napravila mapu mogućih promena eko sistema na Zemlji za 21. vek zbog klimatskih promena: http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2011-387
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Milan Nikolic

   Snežni pokrivač i površinska temperatura u proteklih 11 g.

   Pritiskom na plej možete pratiti satelitski podatak:

   Snow Cover & Land Surface Temperature
   

Kizza

Evo današnjeg snimka,31.12.2011. g. sa moje zgrade čisto za pokoljenja koja dolaze.Na žalost bez snega a nema ga ni u najavi.
Ono na nebu nije NLO nego putnički avion  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Prohladno jutro ali i dalje bez nekih ozbiljnijih padavima.Najavili su da će pasti sneg............ :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

generator

hmmm...prošle god u ovo vreme kod nas u Crnoj Gori,konkretno u Zeti bile su nezapamćene poplave(srećom ja sam malo dalje odatle :/) ljudi koji su već godinama navikli da im voda dolazi samo do dvorišta tad su mogli da vide samo krovove svojih kuća kako vire iz vode,pa opet ljeti su bile  nezapamćene suše većina domova ostala je bez vode.......ovaj "sušni" period me podsjeti na to nešto nebih volio da se opet desi mada.... :(