• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Okrenite okular i pogledajte piksele na monitoru :D

Started by orion310591, April 14, 2012, 02:27:24 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

orion310591

E sad... nista specijalno al se mozda nekome ucini interesantnim da proba da zumira nesto drugo osim zvezde :P
Cekam ja tako da se instalira igrica, i okular tu pored ruke i krenem ja tako da gledam kroz njega u monitor hah :D
Ovaj okular je 20mm. Okrenite okular kontra od onoga kako obicno gledate, i ako imate LCD displej, postavite okular na 1cm od povrsine, a vi ostanite pozadi na 30-40cm.
Ne pomerajte glavu vec pomerajte okular napred nazad.
E sad, pre svega otvorite obican prozor na desktopu, i naciljajte desnu ivicu npr, tu ce se stvoriti velika razlika u boji izmedju boje ivice prozora i pozadine vase, sad se vratimo na gledanje, upitanju su milimetri pomeranja ka i od monitora, drzite s po 2 prsta i probajte da nadjete poziciju u kojoj cete bukvalno videti tri linije ||| u kvadraticu, i sve tako poredjano.
Prvo se kao vide npr sivi kvadratici ako je siva boja, pa je onda mutno, kao dugine boje, i ako se sporo krecete, uvidecete ove RGB komponente, red green blue. S odredjenom jacinom, svaka tackica se boji u tacno odredjenu nijansu i daju sliku u boji, kad dodjete do tri obojene linije u kvadraticu ||| pomerajte polako levo desno, da "skliznete" s windows prozora na desktop... i tako... aj pozz :) kazite ako ste uspeli, nz dal ce ovo da se vidi na plazma ili crt monitorima

Yagodinac

Šta mislite, da li sam uspeo  ::)
Šalim se, ovo je malo drugačijom metodom.