• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

firelord

Oblaci: 26. 09. 2011. 03:38:53, Ivanjica

Orion: 26. 09. 2011. 03:46:53, Ivanjica

Canon A570IS + stativ

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Lepo, lepo  ;D
Nego, pejzažna fotografija je bitan i fascinantnan deo fotografije kao umetnosti. A svaka umetnost ima pravila - jedo od njih je i preuzeto iz estetike, pravilo trećina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rule_of_thirds

Nadam se da se ne ljutiš što sam ti malkice secnuo fotku u skladu s trećinama  ;D
Inače scena kao što je  ova može odmah na zid.


zozo83

hvala jagodinac, naravno da se ne ljutim, a ovo mislim da sam te razumeo, ja sam gadjao da mi sunce bude u centru objektiva, a treba da ga malo izbacim, kao sto si ti isekao
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Centralna projekcija bitnih elemenata se ne savetuje. Zavisi od slučaja; može da bude efektna ali retko. Uglavnom kad se oslanjaš na zlatni presek i trećine nikad ne možeš da pogrešiš. Uvek će nečiji mozak i nesvesno tvoju sliku posmatrati kao skladnu celinu.

Yagodinac


tomato011

Lepa fotka "Doco" i dobra ideja! :)

Sekula

Quote from: Yagodinac on May 03, 2012, 10:14:35 pm
Venerin pad:




Lepa fotka zaista. Samo mi nije jasno šta je ovo na stogu, guma, staroslovenski obruč za hvatanje zvezda padalica ili antena?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

tomato011


Yagodinac

Niko ne zna kojim je povodom i zašto guma okačena na vrh...  :P
Pa ni ja. Ali mi je delovalo interesantno  ;D

zozo83

evo jedne munjice od veceras od 50 pokusaja




BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Bravo, ti si imao više sreće od nas...  8)

tomato011

Munje se jako dobro slikaju A serijom i hakovanim firmaverom! Ostavi se aparat, i kad god detektuje munju, on sam okine. GArancija uspeha 90%, probajte ko ima neki od podrzanih aparata!

A guma cemu sluzi... :)
Ja sam gradsko dete, nikada na selu nisam bio, niti ikoga imam... ali guma sluzi da se plast sena pritisne odozgore, da vetar ne nosi i ne rasipa seno sa vrha!

Yagodinac

Quote from: tomato011 on May 04, 2012, 01:00:17 am
Munje se jako dobro slikaju A serijom i hakovanim firmaverom! Ostavi se aparat, i kad god detektuje munju, on sam okine. GArancija uspeha 90%, probajte ko ima neki od podrzanih aparata!

A guma cemu sluzi... :)
Ja sam gradsko dete, nikada na selu nisam bio, niti ikoga imam... ali guma sluzi da se plast sena pritisne odozgore, da vetar ne nosi i ne rasipa seno sa vrha!



Interesantno, to mi nije palo na pamet - eto objašnjenja  ;D Sve ima svoju svrhu.
A propo munja, jel to hakovanje podrazumeva da on munju nekako registruje? Čime - svetlomerom? Deluje veselo... :)

tomato011

http://chdk.wikia.com/wiki/Motion_Detection

One of nicest features of CHDK is its ability to add motion detection to a Canon "Point & Shoot" camera. This functionality is provide through special scripting commands which enables flexible implementation of many clever of motion detection programs. Two particularly popular uses of motion detection include lightning and fireworks photography.