• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn

Started by Laci, March 16, 2012, 11:06:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Svaka čast. Trenutno ja o ovakvim planetama mogu samo da sanjam, mada imamo potpuno iste teleskope. Ili imam problem sa običnim 2x barlovom, pošto ti koristiš x2,5 apo. Ili imam problem sa izoštravanjem jer nisam do sada radio sa bahtinovom maskom na računaru u SharpCap-u. Ili imam problem sa modifikovanom Logitech pro 3000 kamericom. Jedino sam za sada siguran da u registax-u ne grešim.

Ili je sve pomalo od ovoga što sam nabrojao...
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

orion310591

Quote from: Sekula on May 04, 2012, 08:27:01 pm
Svaka čast. Trenutno ja o ovakvim planetama mogu samo da sanjam, mada imamo potpuno iste teleskope. Ili imam problem sa običnim 2x barlovom, pošto ti koristiš x2,5 apo. Ili imam problem sa izoštravanjem jer nisam do sada radio sa bahtinovom maskom na računaru u SharpCap-u. Ili imam problem sa modifikovanom Logitech pro 3000 kamericom. Jedino sam za sada siguran da u registax-u ne grešim.

Ili je sve pomalo od ovoga što sam nabrojao...


Pa potrudi se covece kad je 90% problema softver kolko vidim... x2.5 nije tolko skup... kad vec imas ono glavno, teleskop, sta cekas =]

kostur

Lajose pre svega, svaka cast. Treba to izvesti plus losa atmosfera. A ti Sekula, imas li neku slicicu Saturna bez barlowa? U svakom slucaju 2 x barlow ne bude tolika smetnja pri posmatranju kroz njutne, ali pri fotkanju, ako nije apo :S
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sekula

Quote from: kostur on May 05, 2012, 08:08:22 am
Lajose pre svega, svaka cast. Treba to izvesti plus losa atmosfera. A ti Sekula, imas li neku slicicu Saturna bez barlowa? U svakom slucaju 2 x barlow ne bude tolika smetnja pri posmatranju kroz njutne, ali pri fotkanju, ako nije apo :S


Nema zaletanja sa kupovinom. Prvo što ću uraditi je svakako fokusiranje live view slike na računaru preko bahtinove maske. Jedno po jedno se isključuje kao faktor.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

rendermaxa

@Sekula

Mislim da ces vrlo brzo odustati od planetarne fotografije sa 550d. Razlog je vrlo ogranicena ekspozicija u video modu. Sa barlow do 2.5 x i moze da prodje, a sa nekim od 5x ISO mora da se digne na minimum 800 i to naravno doda toliko suma da i posle registax-a bude vidljiv. Nema nista bez namenske kamerice za planete.
SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

Sekula

Quote from: rendermaxa on May 05, 2012, 03:21:52 pm
@Sekula

Mislim da ces vrlo brzo odustati od planetarne fotografije sa 550d. Razlog je vrlo ogranicena ekspozicija u video modu. Sa barlow do 2.5 x i moze da prodje, a sa nekim od 5x ISO mora da se digne na minimum 800 i to naravno doda toliko suma da i posle registax-a bude vidljiv. Nema nista bez namenske kamerice za planete.


Nisi me ispratio. U provm mom postu gore govorim o snimanju planeta astro webcam-om Logitech Pro 3000. Ta kamera ima CCD i zavrsava planete sasvim ok. Nikako nisam mislio na live view sa Canon 550d nego na live view u SharpCap softveru.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Predrag

Pokušaj slikanja Saturna. Držač za fotoaparat je napokon napravljen i funkcioniše odlično, ali fotoaparat je ipak dobar samo za Mesec! :)

http://svemir.wordpress.com/2012/07/13/saturn-13-07-2012/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Darchy

Fenomenalne fotografije... svaka čast momci
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Predrag

Saturn uslikan sinoć.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

zozo83

pedja sve bolje i bolje slikas, lepa slikica, koje uvelicanje koristis
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Predrag

Hvala Zorane.

Koristim 150x (barlow 2x i okular od 10mm) i zumiram koliko da nije previše mutno. Mislim da je ovo maksimum sa ovim fotoaparatom. Verovatno može malo bolje ukoliko obradi sliku neko ko to ume bolje.

Ovo smo slikali onako usput pre posmatranja, dok još uvek nije bio potpuni mrak.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Predrag

Još jedana fotka. Malo bistrija od prethodne. :)

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Luger

Saturn od veceras.Snimao sam Toucam-om na 150/750,a stekirano je nesto ispod 100 frejmova.

Luger

Evo jos jednog Saturna, takodje snimljenog Toucamom, Barlow 3X i 298 frejmova u Registax-u. Kad sam se malo potrudio oko Vaveletsa u Registaxu, pojavili su se i detalji.Istina, nema ih mnogo, ali tu su: