• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija magazin RSS feed od 06.09.2012 na mom sajtu

Started by bojanm, September 06, 2012, 09:45:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bojanm

Cao

Ranije sam preuzimao vesti kako sa raznih sajtova, tako i sa vaseg i objavljivao na mom "MojaAstronomija.net". S obzirom da sam uvideo da ovaj sajt lepo radi odlucio sam da vesti sa njega postavim uporedo sa vestima na mom sajtu i doprinesem posecenosti Astronomija Magazina, jer to zasluzuje.

Nadam se da se ne ljutite sto sam ranije preuzimao neke od vesti od vas, to je kratko trajalo, jer ja ovo radim tek dva tri meseca, ne znam sada napamet.

Pored Vesti u feedu, postavljacu i vase linkove na mojoj FB strani, naravno sve to ako nemate nista protiv.

Vase vesti kod mene izgledaju ovako, tako da mozete da proverite da li Vam to odgovara: http://www.mojaastronomija.net/astronomija/novosti-astronomija/

U nadi da ce ovo biti ok

Veliki pozdrav
Boki

orion310591

Crna slova na plavoj pozadini ne idu bas... promeni boju slova.

bojanm

Boja su bela kada je sve u redu, ali trenutno imam problem sa CMS-om. Radim na tome da ga ispravim u sto skorije vreme nadam se.

Pozdrav

Sasa

Postoji nepisano pravilo da se članci i ostali materijal može prezimati uz vidnu napomenu o atutoru i sa linkom na izvorni sajt. To važi za celo područje bivše YU. Uz to, red je da se urednik sajta sa kojeg se materijal preuzima obavesti o tom preuzimanju.

Inače, i ja vidim crna slova na tamnoj pozadini. Nečitko je.

bojanm

Sto se tice tekstova koji su preuzeti, najcesce napisem od koga su preuzeti, osim u situaciji kada ni sam sajt sa koga sam preuzeo tekst to nije napisao, a pn nije sam izvor te informacije (sto se desava relativno cesto). Ako Astronomija Magazin ne zeli da prenosim njihove tekstove na nacin na koji to radim, to mogu slobodno da kazu i ja cu to da prestanem da tadim.

Sto se tice crnih slova.
Slova su postala crna jer sam imao problem sa CMS-om i iz nekog razloga mi je pukao costumized css fajl, pa je template koristio default slova, koja su inace crna. Kasno nocas sam uspeo da sredim problem. Ko bi normalan stavio crna slova na plavoj pozadini, ali u svakom slucaju hvala na kritici. Dobro dosla je. Mada je mogla da bude i neka koja je manje ocigledna :)

Pozdrav