• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smaranje o 2012 godini!

Started by Kizza, October 11, 2009, 09:33:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Za prvu dvojicu nemam pojma tko su, ali Mišaka znam i ne bih u njegovu emisiju primirisao ni blizu. To što on predstavlja na televiziji je na samom rubu pameti i nije mi jasno kako je uopće moguće da ga državna televizija (HRT) i dalje drži na svojem repertoaru. Njegovu emisiju svrstavaju, pazite sada, u znanstveni program!!!

Pa on ima veze sa znanošću, koliko i ja sa crkvom :o :o :o

Njegova emisija "Na rubu znanosti" je najobičnije smeće koje plasira narodu i nije za čuditi da onda ne razlikuju stvarnost od fikcije, ne razlikuju znanost od pseudoznanosti i slično. Gosti koje poziva su većinom s "one strane" razuma i nemaju nikakve dodirne točke sa znanošću. Bilo je nekoliko gostovanja uglednih znanstvenika no to je toliko malo i reda radi da oni nisu uopće došli do izražaja.

Uglavnom, ako je on jedan od gostiju, jasno mi je o čemu će se tamo raspravljati i na kojem će nivou ta emisija biti :-\
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sekula

Quote from: r2d2 on December 20, 2012, 07:42:36 pm
Meni je jedino zao sto ce se ova tema "smaranje o 2012 godini!" zatvoriti.


Iskreno, jedva čekam!   >:(
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

NShappy

Da, zaključaćemo temu...  ...i opet ćemo zažmureti, oprostiti im, i preći preko novinarskih i medijskih budalaština.

Da, smak sveta jeste blizu jer ne znam kako će ljudsko društvo pregrmeti jačanje ovakvog zaglupljivanja i popularizacije tupavosti.

Jbt. da sam jako bogat, spiskavao bih pare na tužbe ovakvima. Mislim na Prvu.

NShappy

Imam još šta da kažem.

Znate ko će u narodu biti na kraju kriv za lažnu paniku?!? Pa naučnici! "Eto, šta su nam sve pričali, i ništa se nije desilo, samo su dizali paniku, nemaju oni pojma, eto, crkva nije ni spominjala smak sveta, Vatikan je lepo rek'o da ga neće biti, a naučnici na TV samo o smaku sveta.... bla. bla. bla!"

Jbt. treba uvesti pravilo da svako ko se lažno predstavlja kao naučnik malo zaglavi prdekanu. K'o recimo lažni policajac, ili lekar.

Accuphase


Sekula

Quote from: kruska on December 21, 2012, 07:59:35 am
preziveli smo smak
moze lock ;)


A da ostavimo temu otključanu do 21. decembra po julijanskom kalendaru? Već su se javili sa tumačenjem da su Maje to proračanstvo isklesale u kamenu dok je u Evropi bio važeći julijanski kalendar.    ::)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

NeS

Da li produziti?

Jedan lik iz neke ulicne ankete kaze: " Ja sam vernik, ja ne verujem".

Mozda treba pitati  "Nevernike".

Accuphase

Jedan od "mudrijih komentara" sa sajta www.b92.net povodom jučerašnje emisije na prvoj...
"Posle izfabrikovanog medijski napumpanog SMAKA SVETA kojeg Maje nikad nisu ni pomenule, vec je nekima u interesu bilo da se to tako dozivi , dolazi nadam se vreme budjenja koje deo populacije i oseca vec duze vremena. Sinoc emisija posvecena ovoj temi na jednoj drugoj srpskoj televiziji gde su gosti bili ljudi koji su imali sta da kazu na ovu temu. Dr Svetozar Radisic, Dr Miodrag Vukovic i Kresimir Misak. Ko nije gledao emisiju obavezno da pogleda, vecina Srbije nikad nije ni imala priliku da cuje ovakve stvari, verujem da su mnogi ovu trojicu gledali kao budale jer ovakve informacije nisu nikad ni trazili niti dobili na drugom dnevniku. Za nas koji pratimo ovu temu znacajno iznenadjenje da se ovakva emisija emitovala na nacionalnoj frekvenciji i da je dosta ljudi moglo da cuje i drugu stranu price.
Bravo za tu televiziju i nadam se da ce i na B92 osvanuti neka slicna emisija sa gostima koji imaju sta da kazu Srbiji u cilju boljeg sutra za celo covecanstvo."

Accuphase

Quote from: Sekula on December 21, 2012, 01:19:19 pm
Quote from: kruska on December 21, 2012, 07:59:35 am
preziveli smo smak
moze lock ;)


A da ostavimo temu otključanu do 21. decembra po julijanskom kalendaru? Već su se javili sa tumačenjem da su Maje to proračanstvo isklesale u kamenu dok je u Evropi bio važeći julijanski kalendar.    ::)


NE nećemo više da se smaramo ovim glupostima, samo nam još fale "mlatimudije" o smaku sveta ali po pravoslavnom kalendaru !
Gasi & zaključavaj temu, jer ako je i za vajdu dosta je bilo...

Hinic

prvo da vas sve pozz.
drugo da postavim jedno pitanje - koliko vidim, šetajući po netu svi okreću priču na 23.12.2012. godine. Dobro, ne svi, mainstream mediji se sada drže manje više rezervisano obzirom da je glavni cilj njihove kampanje, 21.12. prošao. ali čitam novu (ili relativno novu) priču o tome kako kraj sveta zapravo počinje jel 23. E sad, pošto nigde ne mogu da nadjem niti jedno makar koliko smišljeno objašnjenje (izuzev onoga o kalendarskoj grešci) interesuje me ima li kakve veze taj datum sa astronomskim dešavanjima ili je ovo kompletna new age budalaština?

unapred se izvinjavam na smaranju :D


Accuphase

Nema ama baš nikakve veze sa "astronomskim dešavanjima", reč je BUDALAŠTINI !