• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Neverovatna 2012 godina!

Started by Kizza, December 30, 2012, 09:00:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Evo pođe i ova po mnogo čemu zanimljiva godina.Zanimljiva u svakom pogledu ali "čarobna" za ljubitelje astronomije,astronautike i fizike.Bilo je i napeto oko nekih proročanstava ali prošlo je kao i sa svim ostalim.Izdvojio bih uspešno sletanje pokretnog robota "Curiosity" (Radoznali) na Mars i smrt prvog čoveka koji je kročio na drugo nebesko telo,čuvenog Nila Armstronga.Dosta se očekivalo od naučnika koji su proučavali podatke sa "Radoznalog",loše sročena izjava je napravila "buru",ali i dalje tragamo za vanzemaljskim životom.CERN radi i dalje,i tu ima zanimljivh pronalazaka.Klimatske promene i dalje traju a za nastupajuću se prognozira da će biti najtoplija.Biće nova 2013 godina zanimljiva a Ja Vam želim da bude bolja i uspešnija nego ova.Evo šta je Discovery News odabrao kao najzanimljivije događaje u protekloj godini:

http://news.discovery.com/space/readers-choice-favorite-space-stories-2012-121230.html
Vedro nebo želi Vam Kizza  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Falla najlepše i u to ime živeli  ;D

Danijel

Živio Kizzo, pridružujem se lijepim željama :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sekula

Da, ova godina je i meni bila posebno zanimljiva i berićetna što se tiče astronomije. Pozdravljam vas i sve najlepše želim i ja :) :



| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

r2d2

December 31, 2012, 07:15:16 am #4 Last Edit: December 31, 2012, 07:28:03 am by r2d2
Dragi Astronomagazinci, sve Najj Najj (vedro nebo posebno) u novoj 2013 godinici želim. Živeli...

spadej

I od mene svima srecna Nova"revolucija"! Ove 2012-te smo strepeli od majanskog "sudnjeg dana", iscekivali invaziju onih "vanzemljaka" sto su se parkirali kod Jupitera, nadali se da
je Radoznalko pronasao zivot na Marsu.... Bilo je raznih uzbudjenja. Neka nam 2013-ta bude siromasna takvim "epohalnim" stvarima, da se malo odmorimo. Zdravi bili!

Kizza

Još malo i u Novu godinu ulazim sa AM om  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Laci

Želim svima sretnu Novu 2013-tu godinu :)
Vedro!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Predrag

Ehej astronomi, srećna nova godina!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Igor


Sima_Strahota

...

Luger

Svima Vam zelim, prvo zdravlje, radost i srecu, pa onda...povecanje aperture, poboljsanje setup-a i puno vedrih i tamnih  noci :)

Jaro

Svima sretnu novu godinu zelim

zozo83

SVeee vam zelim najlepse i najboljeeee u novoj
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,