• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Baraka, Samsara

Started by Sima_Strahota, January 10, 2013, 04:58:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

Nisam video da je ovo izaslo na videlo, a posto sam skoro gledao film Samsara....

Mozda su neki upoznati sa filmom Baraka, Rona Frickea, coveka koji je pored ostalih odgovoran i za filmove Powaqqatsi, Naqoyqatsi i Koyaanisqatsi....Po meni, to je najbolji film ikada snimljen u Svemiru. Kadar, narativnost, rezija, fotografija...totalno neprevazidjeno...
Samsara je takoreci nastavak tog filma. Sniman 70mm kamerom (kao i Baraka), kamerom kojoj nijedna digitalija do sada nije prisla ni blizu.

Samsara je, rekao bih, bleda kopija Barake. Lepo je, dobro je, tehnicki je savrseno, ali nema tu caroliju prethodnog filma.

Smisao ovog posta je - potrazite Baraku i odgledajte je.

:)
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on January 10, 2013, 04:58:02 pm
Nisam video da je ovo izaslo na videlo, a posto sam skoro gledao film Samsara....

Mozda su neki upoznati sa filmom Baraka, Rona Frickea, coveka koji je pored ostalih odgovoran i za filmove Powaqqatsi, Naqoyqatsi i Koyaanisqatsi....Po meni, to je najbolji film ikada snimljen u Svemiru. Kadar, narativnost, rezija, fotografija...totalno neprevazidjeno...
Samsara je takoreci nastavak tog filma. Sniman 70mm kamerom (kao i Baraka), kamerom kojoj nijedna digitalija do sada nije prisla ni blizu.

Samsara je, rekao bih, bleda kopija Barake. Lepo je, dobro je, tehnicki je savrseno, ali nema tu caroliju prethodnog filma.

Smisao ovog posta je - potrazite Baraku i odgledajte je.

:)


Simo, skupljaj kintu za 8K ULTRA HD verziju...
http://barakathefilm.com/index-flash.html

Sima_Strahota

Vec sam 'snimio' Blueray za Baraku :) Uopste nije mnogo para.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on January 10, 2013, 07:21:58 pm
Vec sam 'snimio' Blueray za Baraku :) Uopste nije mnogo para.


Upravo tako Simo, a ako je blu-ray u poređenju sa dvd "auhhh...", onda 8K Ultra HD mora da je ultimativno zadovoljstvo !

Sima_Strahota

Kada nabavim TV dijagonale 2 metra, taj 8k ce mi biti koristan :)
Ovako i 'obican' 1080p snimak je vise nego dobar.
...

morea

Ja samo da se zapljunem kao fan Barake, a i ostalih fimlova na koje je režirao/producirao Fricke.. sjajno, zaista sjajno.. mnogo mi krivo što nemamo IMAX ovde, mnogo bih voleo  Samsaru da vidim u tom formatu, mada je meni i ovako bila odlična (onaj deo sa oružijem mi je bio najjači :))

Sima_Strahota

Ja bih voleo da vidim bilo koji od njegovih filmova na platnu, bez obzira da li je IMAX ili ne.
...