• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

CERN ili edikt

Started by Accuphase, February 28, 2013, 07:19:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


kostur

Koliki idiotizam predstavlja ova naša kvazi država, još će biti dobro ako otplatimo samo CERN-u ono što dugujemo. Pa dobro, da li je normalno da imamo svoje ljude tamo, i da državu za to baš zabole prsluk?
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]



kostur

Nemam ja ništa protiv ulaganja u Hilandar, ali od tih 11,5 milja, bar pola je ko zna gde otišlo nevezano za to. Ne pljujem vlast, ali sa tih 11,5 Hilandar je trebao biti završen 3 puta
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Accuphase

Quote from: kostur on March 03, 2013, 07:21:27 pm
Nemam ja ništa protiv ulaganja u Hilandar, ali od tih 11,5 milja, bar pola je ko zna gde otišlo nevezano za to. Ne pljujem vlast, ali sa tih 11,5 Hilandar je trebao biti završen 3 puta


Naravno, ali parama vernika, a ne poreskih obveznika !

kostur

Hilandar jeste manastir, ali je on deo kulture srpskog naroda. Ja jesam za nauku, ali se takođe mora čuvati i kultura, jer kultura predstavlja identitet jednog naroda. Brisanje kulture je brisanje istorije. Treba ulagati, ali smatram da za tih 11,5 milja trebalo da se obnovi štošta. Onaj muzej na Trgu republike u Beogradu se "obnavlja" dvadeset godina. Ima puno stvari koje treba popraviti u Srbiji. Kada bi se samo za kulturu izdvajalo 11,5 miliona, i za nauku isto toliko na godišnjem nivou, svota ne bi bila velika, a puno bi značaja donela. Samim tim pokriveno je dve trećine potreba za razvijanje naroda. Tužno je to što smo mi u takvom okruženju da se ne damo promeniti. Puno ljudi živi u inostranstvu, i tamo kad odu, povučeni mentalitetom tih Evropskih država i oni se smire (zašto Evropskih, pa u Americi je isto kao i u Srbiji što se mentaliteta tiče). Srbi nisu glupi, poenta je u mentalitetu. Mislim, naravno da postoje glupi ljudi u Srbiji, ali mi smo krivi za to. Pre neku nedelju prolazim ulicom, i ispred mene prođe seljan sa belim čarapama, u trenerci i hoda kao Rambo, U SRED ZEMUNA! Takve treba zakonom udaljiti iz gradova. Folk i turbo folk se podvlače pod kožu u toj meri da čak i meni ulazi po neka pesma u uši. Drugo je Haris Džinović, Tozovac i slično, a drugo Karšleusa, Ražnjastokićka i Akleksićka. Više se ne slušaju stare tamburaške i starogradske pesme, sada su u modi motokultivatori i sl. Ono što se prikazuje na Pinku je za prekrstiti se. Kod nikog se ne gleda Pink, a poster Saše Popovića uramljen u sobi. Studio B se ne pali, evo sad je bila zanimljiva emisija sa Točkom. Kad ste poslednji put otišli u pozorište, muzej, galeriju? Ja - baš davno. Tako da nije problem ulaganje u nešto, problem je koliko i u šta.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sima_Strahota

Quote from: kostur on March 03, 2013, 09:36:18 pm
Drugo je Haris Džinović, Tozovac i slično, a drugo Karšleusa, Ražnjastokićka i Akleksićka


Da budemo iskreni trash muzika se uvek slusala. Uvek je postojala neka Brena, neka Stoja ili ne znam vec koja. Nije to slucaj samo ovde, ljudi uglavnom vole seljaniju na celoj planeti. Razlika je ta sto je trziste u EU ili USA mnogo vece, pa je samim tim i ulaganje u kulturu ili neke druge stvari isplativije. 1% u Srbiji je nista, ali jedan posto u USA je skoro pola celokupnog stanovnistva Srbije, a to je i te kakvo trziste.
...

NShappy

Jeste takav trash uvek postojao, ali je u glavnom bio margina kuturnih dešavanja i medijskog prostora. Sada je takav dreš postao mainstream, nešto što vlada medijima, i što ih kreira. Sada je ovakva produkcija vlasnik medija što je nonsens.

To je razlika onog pre i ovog sada. Mislim, kada smo već spomenuli i shund-d-kitch...

Sima_Strahota

Pre je postojala samo jedna televizija, par radio stanica i to je to.
Po kafanama i radio stanicama su se pustali oni narodnjaci cijim se omotima ploca i muzici sada smejemo. Ne samo to, nego je narodnjaka bilo i u rocku i popularnoj muzici, spomenimo samo Bijelo dugme, Plavi orkestar, Colic i slicno. Dakle, isto to, samo u drugom obliku...a to je ono sto narod voli i sta narod zeli da mu se pusta.
...

NShappy

75% konzumenata sluša i "voli" ono što se servira kao trend.

Sima_Strahota

To nije tacno i to je strategija za koju bi se retko koja kuca opredelila.
Umesto toga, oni igraju na sigurnu kartu, a to je dati narodu ono sto zeli, a ovde zeli takav tip muzike.
Kada neko pravi svoj program nece da razmislja o tome kako ce nekom isprati mozak, nego o tome sta je bilo pre njega, pa ce da vidi sta se pustalo na svadbama, sta se slusalo u kafani, koliko koncerata je imala Brena, a koliko koncerata je imao Beograd - i to ce i pustati. Nema tu niceg neobicnog, niti neceg od cega treba bezati.

...

NShappy

Quote from: NShappy on March 04, 2013, 02:47:57 pm
75% konzumenata sluša i "voli" ono što se servira kao trend.


Ovo jeste tačno, bar tako pričaju sociolozi muzike, ali AM zaista nije mesto da se priča o tome pa se ja odjavljujem iz teme.

Sima_Strahota

Pitanje muzickog ukusa je mnogo kompleksnije od prostog "slusas sta gledas". Ukus se gradi od malih nogu i na to utice milion faktora i uopste nije jednostavno za analizu.
U svakom slucaju - i PRE su ljudi voleli narodnjake. Nije narodnjak poceo da se pusta pre 15 godina, pa odjednom svi zavoleli Stoju.
...