• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PayPal konacno posluje u Srbiji

Started by CyberianIce, April 10, 2013, 05:58:05 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

Carinik ne zna nit ga zanima kako si nesto platio i da li si platio uopste. Jedino ga zanima vrednost robe.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 10, 2013, 11:29:55 pm
Carinik ne zna nit ga zanima kako si nesto platio i da li si platio uopste. Jedino ga zanima vrednost robe.


Naravno... ali ga po starom dobrom "srbskom običaju" šta sprečava da umesto 500 $ vidi 1.000 $ u "njihovoj dokumentaciji" ?

Sima_Strahota

Pa, to je stvar koja nema mnogo veze sa Paypal :)
Uostalom uz robu ide i racun. U tom slucaju nema mnogo glupiranja.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 10, 2013, 11:54:27 pm
Pa, to je stvar koja nema mnogo veze sa Paypal :)
Uostalom uz robu ide i racun. U tom slucaju nema mnogo glupiranja.


Jesi li se ikada zapitao zašto su nas braća Turci zvali "srbistan" ?

Sima_Strahota

To bi na persijskom znacilo "Zemlja Srba" :-)
...

Accuphase


kostur

Dobili su i Hrvati ovu opciju ako se ne varam. Registrovan sam slucajno na nekom sajtu za filmove, koji ne gledam a mrzi me da se izlogujem. Kaze, sada mozete paypal umesto ako se ne varam onebiz.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sima_Strahota

Hrvati ovo imaju odavno. I ne samo to, nego jos vaznije - mogu da primaju pare preko PP.
...

CyberianIce

Ni Hrvati nisu mogli ranije da primaju pare (a za moje znanje jos uvek ne mogu).

Inace nikakve provizije ne placate kada placate robu ili usluge, odnosno kada kupujete preko interneta, u tom slucaju primalac sredstava (prodavac placa proviziju). Jedini trosak koji imate je to sto su potrazivanjima u stranoj valuti (EUR, USD), pa vam prilikom menjackih transakcija vasa banka uzima razliku kursa ali to samo ako vam je kartica vezana za dinarski racun. Ja koristim Visa Internet karticu u intesi, a ona je svakako vezana za namenski depot u EUR tako da koliko nesto kosta toliko oni povuku sa nje i nema nikakvih skrivenih niti dodatnih troskova.

Ako pak saljete novac preko PayPal-a (npr rodbini) odna placate do 1%.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sima_Strahota

Ja primao preko hrvatskog :)
Povuces na racun pare i tu karticu najnormalnije koristis i ovde i tamo.

U stvari, da ne bi prenosili mitove i legende: https://www.paypal.com/worldwide/
...

CyberianIce

Ranije nije radio wire transfer ni u Hrvatskoj iako je pisalo na listi da prihvata. Ja takodje imam i njihov ali ga nisam koristio vec 2 godine. Ali nas PayPal je fundamentalno drugaciji jer uopste ne mozes da primas uplate sa drugih PayPal naloga na ovaj nas, za sada. Ocekujem do kraja godine da ce makar to da srede, pa da mozemo prodavati stvari preko ebay. Ne moram za pocetak podizati uplate, dobro bi mi dosla i druga roba koju bih kupovao tamo od tih sredstava.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sima_Strahota

Treba probati, Srbija stoji pod : "Send Money to Anyone in the Growing PayPal Network"
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 11, 2013, 09:50:45 am
Treba probati, Srbija stoji pod : "Send Money to Anyone in the Growing PayPal Network"


I na tarabi piše ***** pa...

Sima_Strahota

Sto si bre tako negativan, Accuphase :)
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 11, 2013, 01:33:01 pm
Sto si bre tako negativan, Accuphase :)


Nisam negativan, nego sam iskren...