• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astrofotografski konkurs

Started by Maxscope, October 11, 2005, 02:31:08 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maxscope

Ima li nekoga sa ovog foruma (ne racunam Bobu) da je poslao astrofotografiju za konkurs magazina "Astronomija"?
Ima preko 160 postova i skoro 4.000 pregleda na topiku "Astrofotografija", a i o astrofotografiji se najvise diskutuje sto znaci da ima mnogo astrofotografa na ovom forumu...................

Sasa

Ne, niko nije poslao fotografiju sa foruma.

To je vrlo zanimljivo. Raste iteresovanje za fotografiju, ima sve vise digitalaca, Astronomija ne trazi profesionalne snimke, vec one koji se mogu dobiti najobicnijim fotoaparatom (ali da zadovolje estetsku stranu), obecane su i nagrade, a niko se ne javlja.

OK, neko ce se vec javiti. Zapravo dva momka, izvan foruma, su poslala  slike Meseca i Venere. Mali problem je sto se ovog puta trazi duboko nebo.

gucic

Nisi mi rekao koliko fotografija treba da bude stara? Mislim da ne bi bilo korektno da ljudi salju fotke radjene pre godinu, dve, vec nedavne fotke, od pre par meseci.

vanillasky

Ja jos cekam moju kamericu i nadam se da cu uskoro moci poslati koju fotku ako bude licila na nesto.

sashastar

Nemoj samo reci da si ti na fotki  :shock:

(mala sala)

Sasa

Quote from: "gucic"Nisi mi rekao koliko fotografija treba da bude stara? Mislim da ne bi bilo korektno da ljudi salju fotke radjene pre godinu, dve, vec nedavne fotke, od pre par meseci.


Ipak nije bitno koliko je stara, vec sta je na njoj. OK, mozda bi trebalo i o starosti razmisliti, ali to se jednostavno nije pominjalo. Ideja da "poguramo" astrofotografiju je Slavkova (on je i obezbedio neke nagrade). A i Boba S. se jako zalaze za to da imamo vise fotografija.

vanillasky

sashastar izgleda da si pogresio forum. ta ti poruka ide na onaj tvoj drugi forum, ali ja tamo nisam clan.

sashastar

Dobro vanillasky ja sam se nasalio na vrlo ozbiljnom topiku.
Sta mislis da mene ovo neinteresuje itekako me zanima.
Jedva cekam da vidim neku vasu fotku.
Ali ako mislis da sam sitna riba pa hajde is odavde samo reci.
A forum nisam pogresio niti ovaj topik ali ne bi smeo tako da reagujes.
ali ako smetam topiku ok onda sashastar ode.

gucic


vanillasky

:?  :?  :roll:  :shock:  :)  :D  :lol:

Bobo

Quote from: "Maxscope"Ima li nekoga sa ovog foruma (ne racunam Bobu) da je poslao astrofotografiju za konkurs magazina "Astronomija"?


Ja necu slati fotku za natjecaj.


Bobo

Ma nista posebno..nije da bojkitoram  :wink:  nego radim autocenzuru da bi se ohrabrili drugi perspektivni mladi/novi astrofotografi  :)

Ako cemo pravo, sa ovakvom opremom koju imam, bilo bi sramota raditi lose fotografije..

Hmm, zapravo bi mozda mogao psolati neku svoju staru fotku snimljenu na film sa "obicnim" objektivom..vidis, vidis..  :wink:

gucic

Quote from: "Djorvoz"Što?


Zato sto nema razloga. Svi znamo da bi Boris ovako ili onako odneo prvu nagradu. Prepustio je drugima da se takmice i da ih ohrabri ukljucujuci i mene.

Sasa

Niko nije u pravu, Boba se ne takmici jer mu je receno da je van konkurencije :D

Salu na stranu, ima ozbiljinijih razloga. Ako bude stizalo vise fotografija Baba bi trebalo da bude clan zirija. Zatim, ako Astronomija uspe da savlada neke, pre svega ekonomske probleme, Boba bi trebalo da bude urednik astrofotografije (o cemu je vec bilo neke prepiske).

Inace da dodam i ovo. Boba bi i sa mnogo skromnijom opremom pravio dobre fotografije, jer ima snazan osecaj za estetiku. Moze se i sa odlicnom opremom napraviti losa fotografija.

Postoji inace plan da napravimo u okviru AM izlozbu Bobinih fotografija. To je, medjutim, dosta velik posao pa se stalno odlaze.