• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PayPal konacno posluje u Srbiji

Started by CyberianIce, April 10, 2013, 05:58:05 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Sima_Strahota

...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 11, 2013, 02:30:28 pm
Korisno.


Svakako, pogotovu za spuštanje na zemlju... "serbistan" ili "srbistan" kako vam drago !

Sima_Strahota

Sto, ne vidim tamo nista sto vec nismo znali niti nesto grdno.
...

CyberianIce

Quote from: Accuphase on April 11, 2013, 02:26:35 pm
http://www.carinskatarifa.com/trazili_ste/povlastptt.htm


Ja se bas ne slazem. Bilo bi korisno ako bi se neko toga i pridrzavao a u praksi je to redak slucaj kada je u pitanju carinska posta Liman koja je nadlezna za moje podrucje. Sve je to Ruski rulet.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Accuphase

Ja sam upravo na to i mislio, ali me "Sima Strahota iz dalekog svemira" javno isproziva za "širenje negativnih vibracija" !

CyberianIce

Ja sam sa njma imao susreta, i stvar je otprilike kao i u vojsci; dakle naredjenje izvrsi pa se onda zali, samo sto ovde rade po fazonu uplatu izvrsi (ako zelis svoj paket) pa se onda zali pismenim putem a o rezultatu svoje zalbe ako ces biti obavesten kao i ja, to onda biva redovno u roku od nikad. Nemam ja nista protiv sime kosmosa iz dalekog svemira ali taj njegov optimistican stav mi nece vratiti pare koje mi uprava carina povremeno neosnovano uzme.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Sima_Strahota

Nema to mnogo veze sa optimizmom ili necim drugim. Jednostavno, tako nam je kako nam je - cuti i veslaj. Promene nabolje ce doci kad tad. Poenta je u tome da se ne treba nervirati oko stvari na koje ne mozes da utices. Uradis ono sto mozes (zalis se, prijavis, tuzis) i to je to. Sve se to negde belezi i cuva. Obican covek i ne moze vise da uradi.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on April 12, 2013, 10:34:29 am
Nema to mnogo veze sa optimizmom ili necim drugim. Jednostavno, tako nam je kako nam je - cuti i veslaj. Promene nabolje ce doci kad tad. Poenta je u tome da se ne treba nervirati oko stvari na koje ne mozes da utices. Uradis ono sto mozes (zalis se, prijavis, tuzis) i to je to. Sve se to negde belezi i cuva. Obican covek i ne moze vise da uradi.


Mora da se šališ ili ti je svega preko ***** !

Sima_Strahota

Ne, tu fazu da mi je pun kufer sam prevazisao* :)
Necu vise da se nerviram oko gluposti na koje ne mogu da uticem. Isto vazi i za neke druge stvari, tipa nerviranje u saobracaju i slicno. Do momenta "prosvetljenja" je doslo kada sam bio na biciklu, a jedan stao autom na sred pesackog. Izdrao sam se na njega, opsovao ga i otisao dalje...Posle sam se setio toga i rekao sebi: "STOP". Postoje mnogo bitnije stvari u zivotu oko kojih se treba nervirati i gubiti zivce.

*sad se setih onog filma u kom lik kaze: "Ne, nisam vise narkoman. To sam prevazisao, sada sam dusevni bolesnik" :)
...

sale11472

Quote from: CyberianIce on April 12, 2013, 06:07:07 am
pare koje mi uprava carina povremeno neosnovano uzme.


Hmm a kako ti to carina neosnovano uzme pare ???

Već sam pomenuo da sam u zadnjih godinu dana poprilično često naručivao preko Interneta što šta pa čak i predmete koji su regulisani zakonom o oružju. Ni jedan jedini put mi carina nije napravila ni najmanji problem. Da budem precizniji, tri pošiljke su bile carinjene i svaka od njih poprilično prevazilazila iznos od 70 evra. Naravno svaku pošiljku je pratio ISPRAVAN račun u TAČNOM iznosu koliko je i plaćeno.

Jedini ljudi koje znam da su imali problema sa carinom su oni koji su pokušavali, blago rečeno, da zaobiću pravila i provuku se na muvanje (ovo je obično praćeno stavom da su carinici nepismene lopurde koje ništa ne znaju) najčešće tako što zamole prodavca da im izda umanjen račun (10-tak % bi još i prošlo ali tražiti umanjenje od preko 90% je već bezobrazluk).
E sad sa Poštom sam imao problema i to podosta ali to nema nikakve veze sa carinom.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sima_Strahota

Danas je mnogo bolje nego sto je bilo ranije...Izmedju ostalog i zbog mogucnosti pracenja posiljke.
Ali nije bas da su samo takvi imali probleme, desavalo se da nesto sto je poslato jednostavno nestane. Nema. :) Prodavac poslao, trag mu se izgubio :)

Normalno, uopste mi nije zao muvara koje se zale nakon sto naruce tablet od 100 dolara, prodavac im napise racun na 5$, pa ih poklope za carinu, porez, ovo, ono.
...

NShappy

Jes malo bolje, ali daleko od toga da je dobro i da se s' time treba pomiriti.

- Koa prvo, i dalje je poštarina uračunata u osnovu koja se carini. To je jedna o žešćih gluposti.
- Dalje, tracking radi do Srbije. Posle toga ne postoji.
- Ako smo ispod carinske granice (dakle ne idemo mi po pošiljku), i dalje imamo problem lokalnog poštara koji ne podleže nikakvom tracking-u, a ako ste baksuz da je spomenuti i kleptoman (kao moj lokalni poštar), najbolje da batalite internet kupovine. Ili ih šaljite na neku drugu adresu, k'o što ja radim. Ovo je inače najčešći uzrok nestajanja pošiljki. U pošti i carini ne postoji njihov interni mehanizam zaštite od toga da zaposleni prisvoje neku od pošiljki.

Sima_Strahota

Kako ne postoji tracking, evo pre neki dan mi je stiglo nesto sa DX, gledao sam ga otakda je predat na postu u Hong Kongu, dosao na carinu, bio pregledan slat od poste do poste i na kraju do mojih vrata.
...

NShappy

?!? Imao si praćenje KROZ Srbiju? Posle carine?