• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

zozo83

Ja koliko vidim zvezde su sasvim ok
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

gile.ms

Ma jesu to zvezde i jesu relativno ok u ovim gradskim uslovima sa kratkim ekspozicijama (mada se vidi da je Vega "žvrljnuta")
kada bih otišao u mrak i snimio duže ekspozcije, verovatno bih morao da bacim 9 od 10 :(

@Luger: 11,42 inča (ili 29cm) je za američke brezone sa colovnim navojem... hajde otvoriću novu temu sa ovom skalamerijicom pa ću da opišem i proračun...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Luger

Quote from: gile.ms on April 24, 2013, 11:52:21 am
@Luger: 11,42 inča (ili 29cm) je za američke brezone sa colovnim navojem... hajde otvoriću novu temu sa ovom skalamerijicom pa ću da opišem i proračun...

Tako je, ja sam imao colovni 1/4 i duzine 7 cm pa sam sa njim pravio prije par godina.Znam da sam jedva nasao maticu za njega i na kraju kupio redukciju 3/8 na 1/4 u BM foto. Zatim je dobio i step motor i poklonjen.
Imam neki poljski programcic koji ga vozi preko, Lpt pa ako Ti treba, imam i motorcic i ULN jedino zupacanici skripe.

Yagodinac

Sunčev stub (Sun pillar) se povremeno viđa kao refleksija svetlosti o sloj kristala leda. Češće se to dešava u hladnijoj polovini godine ali je osnovni uslov u principu postojanje sloja cirusa koji su sastavljeni od leda.
Na drugoj slici imate stub koji pravi Mesec, a vide se i prolećni Vlašići desno kroz drvo  :)

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2013/04/sun-pillar-moon-pillar.html




Kizza

Evo i jedna skromna slika Meseca i aviona.Slikano digitalcem,avion je malo gore i desno od Meseca.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Bravo Kizzo, slikao si kometu!
Ja ne verujem da je to avion, uopšte ne liči. Evo, pogledaj šta mi youtube izbacuje o tim pojavama:

http://www.youtube.com/watch?v=Qbv_nwoiKvY

Edit: mala šala. Da vidiš kako je kad mi malo podpaljujemo misterije  ;)

Kizza

Eh ko zna jednog dana možda i uslikam nepoznatu kometu  ;)
Mislio sam da će se putanja aviona poklopiti sa Mesecom,pa da vidim kako bi ispala slika,ali videvši mene sa fotoaparatom pilot je promenio kurs  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ygor2000stargazer

Izbegao je i mene dok sam mu putanju pratio dvogledom ;D.

Kizza

Čekam da se uključi zeleno svetlo na semaforu i ugledam zanimljivo nebo...
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac


Kizza

Hvala Yagodinac  :)
Jako je teško napraviti nebesku fotografiju iz Beograda,svetlosno zagađenje je preveliko,ali i avioni samo šaraju nebo. Kao što se vidi na ovoj mojoj današnjoj fotki čak i to može biti interesantno  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vasja

Baci pogled na ovaj sajt

http://www.flightradar24.com/

Daje trenutni prikaz aviona na celom svetu (sa ADS-B uređajem).
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Kizza

Au,pa ovo je neverovatno  :o
Hm,sad bih mogao da isplaniram i neku fotku kako avion prelazi preko Meseca  ;)
Hvala "vasja"  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sima_Strahota

Hehe :)
I ja sam pre neko vece sedeo i cekao upravo to, cekao cekao cekao i na kraju nisam docekao :)
...

vasja

Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM