• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn

Started by Laci, March 16, 2012, 11:06:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Upadljivo bolja.
A da probaš više slika da stakiraš? Mislim u smislu duži klip. Biće sigurno mnogo bolje; ovde se vidi da si pogodio fokus 100% čim ima detalja u prstenu. Takođe smanjićeš šum i moćićeš više da final nategneš u obradi.
Osim toga Saturn se jako sporo okreće pa ako imaš 3000 slikica može sve to da ubaciš (naravno R posle odabere koje će da uključi u proces stakiranja).

Opet čestitke, ovo je skroz OK za 150-icu i kontinentalnu klimu.

gile.ms

Stvarno lep Saturn! Svaka čast!
Posebno što si sa tako malim brojem frejmova uspeo da izvučeš tu oštrinu...
... dakle, sve što je Yagodinac rekao, plus bih dodao da kada vidiš da ti jedna strana planete vuče na plavo a druga na crveno,
u delu gde se rade wavelet-i - sa desne strane klikneš dugme "RGB align", podesiš okvir oko planete i u prozorčetu klikneš "Estimate"... zatim Regisax odradi još malo magije :)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Luger

Hvala Yagodinac, hvala Gile.ms !
Ma, jesam snimao zapise od 30sec do 5 minuta,ali mi je jedino na ovom snimku pokazao detalje. Ima tu vise faktora koji mi smetaju: prvo, vjerovatno nisam dovoljno paznje posvetio fokusu. Drugo, ima dosta podrhtavanja na snimku, malo do montaze, malo sto se ovi moji razigraju bas kad pocnem da snimam, pa se pod trese, trece, Saturn mi izlazi tacno iznad Beograda pa i atmosfera titra... A, da rucno brisem fake frejmove, mnogo ih ima.Po malo od svega i ... dzabe sam krecio.
Najzad, mozda previse vjerujem default podesavanjima Registaxa.Citao sam i Giletove i tutorijale drugih korisnika , pa ce to sve biti bolje vremenom. (Nadam se ;D )

zozo83

Lugeru ispalo je superiska, jos malo da udjes u stos sa tim registax-om
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Laci

Bravo Luger! Samo napred!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

andrejicd

Probao sam da slikam Saturn.
Web kamera na Celerston 130EQ.
Sa okularom od 10mm malo se bolje vidi.

Moja prva slika.
Celerston 130 eq

zozo83

Saturn slikan sa mobilnim telefonom pre 2 dana, kroz teleskop 150/750, 2*barlovo i 10mm okular prva slika kroz teleskop



BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

andrejicd

Ovo je slikano bez okulara kamera je stavljena direktno na teleskop.

Quote from: andrejicd on May 02, 2013, 06:19:27 pm
Probao sam da slikam Saturn.
Web kamera na Celerston 130EQ.
Sa okularom od 10mm malo se bolje vidi.

Moja prva slika.
Celerston 130 eq

Yagodinac

Odlični su vam Saturni  ;D
Vremenom će biti i bolji, kad se malo uhodate  ;)

mitja

svaka cast na slikama :) ja se jos nisam usudiuo da moj astromaster maltretiram na taj nacin. trenutno sam u fazi pravljenja kolimatora. http://www.astronomyasylum.com/combinationtube.html :D
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

boogie

Evo i mog pokušaja. Slikano nikonom d3100 direktno postavljenim na sw 150/750. Novi Beograd 25.04.2013.


Yagodinac

Jel sniman klip pa obrada u Registaxu ili samo jedna slika?
I jedno i drugo da je u pitanju reci nam ISO i ekspoziciju  :)

boogie

Quote from: Yagodinac on May 04, 2013, 12:43:55 am
Jel sniman klip pa obrada u Registaxu ili samo jedna slika?
I jedno i drugo da je u pitanju reci nam ISO i ekspoziciju  :)


Samo jedna fotka ISO100, 1/10sec. Malo obradio u fsvieweru. Nikako da snimim neki video pa da probam da stakiram. A i taj Registax mi redovno puca, ili ja nešto ne radim kako treba.

mravic

Meni su starije verzije registaxa bolje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Ja koristim v5, ako ti to puca skini novu instalaciju ili se prebaci na neki stariji. Nisam baš nešto zavistan od planetarne fotografije; lepo je to; ali Registax je unapredio fotkanje planeta bar deset puta, stoga kapa dole  :)