• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jos malo o filmovima!

Started by eyej, October 14, 2005, 03:20:21 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Ljudi, ako se vec prica o filmovima.. mislim da je najjaci film po pitanju spoja SF-a, astronomije, egipatskih piramida i ostalih stvarcica, film Stargate - Zvezdana kapija! Pa samo kad cujem onu muziku, najezim se i odletim negde u Egipat! Zanima me da li neko mozda ima soundtrack tog filma! Ne mislim na glavnu temu nego celi disk! Inace kompozitor se zove David Arnold! Sta vi mislite o ovom filmu?

sashastar

Eyej mrdni malo dole Astroclub i videces topik SF fanatizam.
E tamo bi trebalo da razgovaramo o ovome ili sam se ja dzabe mucio
oko tog topika. (a izgleda da jesam)
Jos nesto na koji si Stargate mislio ima ih dva.
Stargate-sg1  i  Stargate Atlantis.

Bez uvrede ali ako te zanima Astronomija treba ti muzika koja te odvodi u svemir a ne i ti u egipat i piramide (dobro sve je to stvar ukusa).
Samo ti jos hoces ceo soundtrack iz celog filma.

A veruj mi ta mistifikacija piramida mi je dozlogrdila.
Film je solidan ali serija krece se u zavisnisti od epizoda od dobrih do ocajnih.

eyej

Sorry, nisam video tvoj topic! A naravno da mislim na prvi deo! Serije su cista glupost, samo su unistili reputaciju prvog dela! A sto se tice muzike, mozda si u pravu! Samo, vidim da ovde nesto i ne gotivite Piramide! Po meni, astronomija i Piramide su vrlo usko povezane, a stvari koje prica piramidolog, mozda spadaju u domen fantazije, ali ipak mislim da dosta toga nije slucajno! St se tice muzike, koju bi mi ti svemirsku muziku preporucio? Posto jurim i to! Jeste da vise gotivim Egipat, ali moze i ovo! :)

sashastar

Eyej upravo to je najveci problem ja ne zelim da namecem moj ukus muzike
niti od nekog drugog to moras sam da shvatis sta ti se dopada a sta ne.
Sam si rekao kako ti se dopada muzika iz Stargate eto imaj mp3 iz main theme
filma.
Recimo to ti je dobar pocetak ali pre svega zavisi i koliki si SF fanatik jer ti
to moze pomoci u odabiru i muzike.
Evo da ti dam primere muzika i Star Treka,Star Warsa,Odiseja 2001......
zapravo muzika iz SF filmova ali nesmes da zaboravis i serija.
Zatim ima nekih PC Astro igara koje imaju strasno dobru muziku.
Zatim ima raznih instrumentala od poznatih i nepoznatih autora.
Napravis sebi jednu kolekciju takve muzike i ako ti prija uzivaces.
Naravno sve to mozes naci na internetu samo se moras potruditi da nades
jer ih ima u raznim formatima i u punim ili u skracenim verzijama i.t.d.

Evo primera sajta sa muzikom iz raznih filmova i serija pa pokusaj nesto.
Takvih sajtova ima mnogo ali ih moras naci seti se neke muzike iz nekog
filma i serije koji ti se dopada pa nades.

http://tv.cream.org/specialassignments/themes/1.htm

Gugi

Quote from: "sashastar"
A veruj mi ta mistifikacija piramida mi je dozlogrdila.


:D   :lol:   :wink:

eyej

A da li mozda postoji neki ambiental cija je tematika svemir!? Dakle, ne soundtrackovi iz filmova vec ambientali tipa Buddha bar, samo sa temom svemira? Sashastar, nema veze ako mi nameces tvoj ukus, posto to i trazim!

sashastar

E eyej stvarno me mucis moras sam sebi naci odgovarajuce nemoj stalno traziti serviranje i pomoc no nema veze za to smo i tu prijtelji,drugovi,istomisljenici i slicno da pomognu.

Eto sad moram da ti dam moj tajni sajt za muziku koja je i ambietalna ali ima veze sa PC astro igrama necko sam se ali ipak cu dati napisem:
Probaj ovo ako to odgovara:

http://www.elite-games.ru/music/

Dule_smor

evo, ja cu ti samo preporuciti muziku iz igre homeworld...ako nemas igru idi na sajt sierre ili relica(potrazi na guglu)...moras da skines i jedan plugin da bi ti njihov format pustao winamp...a mogu i da ti narezem na jedan cd...muzika je zaista fenomenalna...fantasticno se uklapa u atmosferu igre...zato bi trebalo da odigras homeworld i uveris se sam...

sashastar

Tako je Dule_smor pomagaj jer se eyej izgleda ne snalazi najbolje.
Ja sam mu vec napomenuo za muziku iz PC Astro igara ali treba mu i pokazati kako da dode do njih.
Ti si mu dao odlican predlog (prva liga)

eyej

Sashastar, hvala na ovim tajnim informacijama..ne birni, necu ih raspricati dalje! :) Ne kazem ja da iz filmova ili igrica ne valja muzika, samo kazem da sam vidjao na Tv-u, cini mi se da je bio Discovery, lika ili grupu koji su bas u fazonu Space Instrumental i Space Ambiental muzike! Rekoh, da neko od vas ne zna nesto vise.. Pokusacu da saznam njegovo ime!