• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

map galaxy software data

Started by kruska, June 26, 2013, 10:43:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

Jel postoji negde kompletniji katalog galaksija za skidanje sa interneta - konkretno za STELLARIUM.
IC i NGC su uglavnom pokriveni ali ih ne prikazuje program(NGC) kod mene bar da ih vidim kao mrlju da znam da su tu.

Imam ja i sky6 ali ako neko zna i bolji program neka me uputi.
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

johnny984

Kako misliš ne prikazuje ih stellarium? Ja imam stellarium 0.11.4. i pokazuje IC i NGC objekte. U samom stellariumu imaš opciju da skidaš dodatne baze podataka, a moguće je i da ti u podešavanjima nije uključeno da pokazuje ove objekte. U labels and markers treba da ti bude čekirano nebulae. Ili sam te ja to nešto loše razumeo?  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

astromilke

Ne znam jel si probao Cartes du Ciel, ako nisi baci pogled ovde. Stellarium mi se nesto spucavao na W7 64bit pa sam nasao ovu zamenu. Nisam stigao ni ja da ga isprobam kako treba ali ne skodi da se pogleda. Koliko sam video katalozi se skidaju posebno. Nije reprezentativan kao Stellarium :)
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Darchy

Jeli neko od vas probao Red Shift? Mislim da je v6 aktuelna verzija. Ja sam na prvi RS naleteo jos 90ih godina. Red Shift je odlična enciklopedija i ogromna baza podataka, ali ne znam dali poseduje instrukcije za kontrolu teleskopa.

Evo upravo sam overio site, v7 je aktuelna verzija. Evo i linka: http://www.redshift-live.com/
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

mravic

Ja imam negde RS 3 ako se ne varam a mo\da i noviju veryiju. Mada ta novija koju imam je stara barem 7-8 godina.
Ja koristim SKY6 a nabavili smo novi Guide9 ali jos nije isproban.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Chancepe

Na Vidojevici se na svim računarima nalazi TV. I moguće je preko njega bez problema da se radi remote snimanje, ukoliko je potrebno. Administriranje računara takodje radi bez greške. Postoji takodje Android verzija za TV.