• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

"Gravity" movie in theaters

Started by Accuphase, October 04, 2013, 08:09:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Accuphase

http://gravitymovie.warnerbros.com/#/home

Podelite svoja iskustva & utiske dragi forumaši, ovo je izvanredan film u svakom pogledu !

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan


Danko

Američki glup , nerealan, ali su scene iz orbite u 3D prosto nevjerovatne. Kao da ste tamo. Vrijedi pogledati.

Danko

October 06, 2013, 03:03:44 pm #4 Last Edit: October 06, 2013, 03:21:16 pm by Danko
Ako si vidio film bilo bi ti jasno , a ako nisi evo da ti saopštim ljubazno kad sa vrijedjanja prelaziš na ljubaznost. Kao u većini novijih Američkih  filmova sličnog žanra ( i mnogo drugih žanrova) publici se mora držati pažnja uzbudjenjima tipa Džeki Čen potezima i nerealnim stvarima . Jedno je naučna fantastika ( koju kao žanr baš volim) a drugo su fantazije kad u astronautskoj  SAFER jedinici putuju izmedju orbitalnih stanica za sat vremena sa 8% kiseonika u odijelu. Skidaju astronautska odiijela brze no sto bih ja čarape, Ulaze u airlock i u prostor pod pritiskom za manje od 15 sekundi, način vožnje Sojuzom i  Kineskim Shenzou ...Ima takvih stvari dosta. To mi smeta jer realne postojece tehnologije prikazuju pogrešno.Mogli su smisliti neki novi uredjaj za putovanje i to bi bilo OK. Dijalozi su im užasni ,meni ni najmanje smiješni što su pokušavali da postignu. I to je taj holivudski stil o kome pričam: zabava po cijenu gluposti koje se prikazuju. Za fotografiju i pogled Zemlje iz orbite i efekte u 3D , gdje mi se u par navrata učinilo da sam tu sa njima u orbiti- skidam kapu.

Accuphase

S obzirom da se "Gravity" u bioskopima prikazuje u "3d" tehnologiji, gledaocima koji nose naočare a imaju mogućnost da biraju, preporučujem da odaberu mesto u kojem se koristi "dolby 3d" umesto "real 3d" tehnologije, iako su oba u suštini slična i koriste polarizaciju za dobijanje dubinskog efekta u slici, ovaj prvi manje zatamnjuje sliku, te samim tim i manje smeta !
Tim pre jer u "Gravity" ima zaista puno "mračnih scena"...


Kizza

Ne znam da li je namerno ili slučajno da je radnja filma i igrice  smeštena na ISS:  http://www.youtube.com/watch?v=SumIZb6qMJw
Nestrpljivo isčekujem i jedno i drugo  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

November 09, 2013, 11:01:02 pm #8 Last Edit: November 09, 2013, 11:17:25 pm by r2d2
Moje ocene od 1 do 10
Radnja filma, dramatizacija 0
Kategorizacija likova 0
Atmosfera 0
Filmski efekti 3
Prica  fabula -minus 2
Sandra Bulok 9
Em sto je nerealan em se apsolutno nista ne dogadja u celom filmu a ceo utisak loseg filma kvari samo nekoliko lepih secna spogledom na  nasu planetu iz orbite
...