• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Krivica covecanstva

Started by imbalanced, November 29, 2013, 09:51:01 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

imbalanced

18 Са неба се открива Божији гнев против сваке безбожности и неправедности људи, који својом неправедношћу спутавају истину. 19 Јер, оно што се о Богу може сазнати, очигледно им је -- Бог им је то учинио очигледним. 20 Од стварања света, Божије невидљиве особине -- његова вечна сила и божанство -- могу се јасно сагледати у ономe што је створено, па људи немају изговора.

21 Иако су упознали Бога, нису га као Бога славили ни захваљивали му, него су им мисли постале јалове, а неразумно срце им се помрачило. 22 Правећи се мудри, постали су луди, 23 па су славу бесмртнога Бога заменили сликом и обличјем смртнога човека, птица, четвороножаца и гмизаваца.

24 Зато их је Бог у пожудама њиховог срца препустио нечистоти, да међусобно обешчашћују своја тела. 25 Они су лажју заменили Божију истину, па су славили и служили оном што је створено, а не Створитељу, који је благословен довека. Амин.

26 Због тога их је Бог препустио њиховим срамним страстима. Њихове жене су природно полно општење замениле неприродним. 27 Тако исто су и мушкарци напустили природно општење са женом и изгарали од пожуде један за другим. Мушкарци су с мушкарцима чинили срамна дела и на себе навукли заслужену казну за своју заблуду.

28 Пошто нису сматрали вредним да упознају Бога, Бог их је препустио њиховом изопаченом уму, да чине оно што је недолично. 29 Пуни сваке неправедности, покварености, похлепе, злоће, зависти, убиства, свађе, преваре, злонамерности, оговарачи, 30 клеветници, богомрсци, дрски, охоли, разметљиви, измишљачи зала, родитељима непокорни, 31 неразумни, непоуздани, безосећајни и немилосрдни, 32 иако знају за праведну Божију одредбу да заслужују смрт они који то чине, они не само да то чине него и одобравају другима који то чине.

РИМЉАНИМА 1

NShappy

I ovde da kažem, boiim se da si promašio forum.

Pročeprkaj malo po starijim postovima na ovu temu da vidiš da su se neslavno završile.

imbalanced

Znam, nazalost...  Ni nije za ocekivati da bude prihvacena.
Ti se pitaj zasto osecas potrebu da je uopste komentarises...



imbalanced

Quote from: imbalanced on November 29, 2013, 09:51:01 am
18 Са неба се открива Божији гнев против сваке безбожности и неправедности људи, који својом неправедношћу спутавају истину. 19 Јер, оно што се о Богу може сазнати, очигледно им је -- Бог им је то учинио очигледним. 20 Од стварања света, Божије невидљиве особине -- његова вечна сила и божанство -- могу се јасно сагледати у ономe што је створено, па људи немају изговора.

21 Иако су упознали Бога, нису га као Бога славили ни захваљивали му, него су им мисли постале јалове, а неразумно срце им се помрачило. 22 Правећи се мудри, постали су луди, 23 па су славу бесмртнога Бога заменили сликом и обличјем смртнога човека, птица, четвороножаца и гмизаваца.

24 Зато их је Бог у пожудама њиховог срца препустио нечистоти, да међусобно обешчашћују своја тела. 25 Они су лажју заменили Божију истину, па су славили и служили оном што је створено, а не Створитељу, који је благословен довека. Амин.

26 Због тога их је Бог препустио њиховим срамним страстима. Њихове жене су природно полно општење замениле неприродним. 27 Тако исто су и мушкарци напустили природно општење са женом и изгарали од пожуде један за другим. Мушкарци су с мушкарцима чинили срамна дела и на себе навукли заслужену казну за своју заблуду.

28 Пошто нису сматрали вредним да упознају Бога, Бог их је препустио њиховом изопаченом уму, да чине оно што је недолично. 29 Пуни сваке неправедности, покварености, похлепе, злоће, зависти, убиства, свађе, преваре, злонамерности, оговарачи, 30 клеветници, богомрсци, дрски, охоли, разметљиви, измишљачи зала, родитељима непокорни, 31 неразумни, непоуздани, безосећајни и немилосрдни, 32 иако знају за праведну Божију одредбу да заслужују смрт они који то чине, они не само да то чине него и одобравају другима који то чине.

РИМЉАНИМА 1


Posto mislis da je totalno promasena tema... Evo sta sam ja hteo da naglasim, a vrlo usko moze da bude vezano za bilo koju temu.... pa i nauku...

PS
bzvz je bilo sta naglasavati, jer nema reci koja treba biti manje naglasena od druge... ali za tebe sam pokusao napraviti neki kompromis

NShappy

Tja, mogli bi i tebe da pitamo zašto imaš potrebu da citiraš Bibliju na forumu o astronomiji.

Nemoj da me nešto pogrešno shvatiš, ali na ovom forumu nećeš naći plodno tlo za takve teme i sigurno će se pretvoriti u flame, biće zaključane i završiće u sobi crna rupa/alternativa. Ovde ima mnogo agnostika i ateista, pojavljivali su se već verski ekstremisti i osporavali nauku, a i crkva u poslednje vreme ima (za 21. vek) malo čudne stavove. Sve to je dovelo do određene netrpeljivosti ka religiji.

Dugo več pratim ovaj forum, i niko tu nije imao problema da religijom, ali vernici su ovde prvi počeli da prozivaju i insistiraju na svojim stavovima i stvorili su tu netrpeljivost koju ćeš osetiti čim se uključe i drugi članovi.

edit: Uneo si prethodni post pre nego sam postovao svoj.
Razumem šta hoćeš da kažeš. Može to boldovano da se kaže i na naučni način. Društvo se previše brzo razvija i ljudska svest ne može toliko brzo da evoluira koliko se brzo svet menja. To će nam doći glave.

dusanwww

imbalanced, inetersuje me koji je razlog za postavljanje ove teme? Koji je cilj? Čitam i pokušavam da shvatim zašto. Samo me interesuje

Sasa

imbalanced nije više sa nama.

dusanwww

Nov sam ovde ali mislim da stvarno ovakve teme ne liče ovde. Ne treba ih zabranjivati ali jednostavno ne liče ovde. To verovatno znači da je ova tema gotova

kruska

cim tema  zavrsi u -Ostale teme/CRNA rupa- znaj da ti se crno pise.
U prevodu ko gleda u provaliju zavrsi u provaliji.
P.S. ne idi ka crnoj rupi
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Sasa

Quote from: dusanwww on November 29, 2013, 12:59:53 pm
Nov sam ovde ali mislim da stvarno ovakve teme ne liče ovde. Ne treba ih zabranjivati ali jednostavno ne liče ovde. To verovatno znači da je ova tema gotova


Pa  imbalanced je zalutao ovde i zato nameće, za ovaj forum, besmislene teme. Već sam negde na forumu pisao da je nekulturno i nevaspitano na forumu za popularizaciju nauke propagirati nenauku. To je zapravo provokacija. Možda iz neznanja, možda iz nevaspitanja, ali u svakom slučaju nije dobrodošla.

NShappy

Quote from: dusanwww on November 29, 2013, 12:59:53 pm
Nov sam ovde ali mislim da stvarno ovakve teme ne liče ovde. Ne treba ih zabranjivati ali jednostavno ne liče ovde. To verovatno znači da je ova tema gotova


Hi hi! A video li si ovaj deo foruma: http://forum.astronomija.co.rs/arhiva/

...ima tu svačega.  ;D

dusanwww


kostur

Zanimljivo je kako niko nije citirao ceo jedan deo knjige izlaska... Takozvani deo o robovima. Niko nije pomenuo da se svetlost i tama razdvajaju prvog dana, a da su sunce i zvezde (izvori svetlosti) stvoreni cetvrtog. Ljudi - procitajte bibliju, pa je onda citirajte, ali citajte sa razumevanjem molim vas :D
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/