• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

razvoj obrazovnih kapaciteta astronomskih drustava

Started by cola, December 12, 2013, 03:33:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Dragi prijatelji,

Dugo me nije bilo na forumu, svoje vreme sam posvetio nekim drugim obavezama i angazovanje u astronomiji se svelo na minimum.

Zato Vam se sada obracam u manje astronomskom tonu, za koj se nadam da ce imati pozitivan uticaj na razvoj amaterske astronomije.

Obzirom da skoro sva astronomska drustva pokrivaju, osim posmatrackih i istrazivackih i oblasti poput neformalnog obrazovanja iz oblasti prirodnih nauka i promocije nauke i da su svima sredstva veoma ogranicena i da se svi sukobljavamo sa slicnim problemima i da imamo potrebu da probleme podelimo i da cujemo tudja iskustva iz dobre prakse i da na taj nacin zajedno jacamo implementacijom tih resenja.

Zelim da Vas pitam koliko je Vasih Udruzenja zainteresovano da 17.01. u Beogradu prisustvuje jednom okruglnom stolu koji organizujem zajedno sa svojom organizacijom povodom definisanja zahteva i potreba organizacija civilnog drustva (udruzenja grajana) u sferi neformalnog naucnog obrazovanja i celozivotnog ucenja kao i iznosenja tih problema nadleznima, na sastanku ce najverovanije biti i visokih predstavnika koji ce nase zahteve dalje proslediti. Takodje, zelja je i da javnost upoznamo sa plemitoscu i pozitivnim efektima naseg angazovanja u priblizivanju nauke drustvu u kom zivimo.

Takodje bih zeleo da iznesete koji su problemi u radu vasih AD i kako bi ih mogli zajedno poboljsati.

Srdacan pozdrav

Filip
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Mladiću, ako već istupaš ispred neke organizacije onda obavezno moraš da daš podatke o istoj. Dakle relevantne linkove, čime se bavite, ko ste, šta ste, zašto ste (i u SRB obavezno za koga ste ;) ).....

Ovako ti poziv baš i ne deluje ozbiljno.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Ok, hvala Sale,
mislio sam da bi navodjenjem ispalo da reklamiram.
Udruzenje se naziva Akademija nacionalnog razvoja, pokrenuo sam je u januaru ove godine sa jos par studenata razlicitih fakulteta, sa ciljem da znanja koja ne sticemo formalnim skolovanjem steknemo sami i da ih podelimo sa drugima.

Mi se sami susrecemo sa dosta problema, kao i sva ostala udruzenja gradjana, bavimo se organizovanjem obrazovnih programa, koje bazirao na modelima, simulacijama rada, koje dodju kao ubrzane prakse, organizujemo klasicne seminare i konferencije podrzavamo promociju nauke, sporta, celozivotnog ucenja.

Od skoro postoji kancelarija Vlade kojoj se udruzenja mogu obracati za probleme i mislio sam da zajedno kao organizacije koje se bave popularizacijom nauke, obrazovanjem, zajedno predlozimo ili ukazemo na nase probleme koje delimo kad vec postoji zvanicni kontakt, kao i da vidimo da li postoji mogucnosti za nasu medjusobnu saradnju na nekim projektima.

Time cemo mozda nesto postici, mozda i ne, ali cemo barem pokusati.

relevantni linkovi
http://pretraga.apr.gov.rs/AssociationWebSearch/AssociationBusinessData.aspx?Beid=6249565&rnd=B7E8CE288E517737E399E4B5BDB8FFA493B85C78
Sajt ce nam na ovoj adresi biti aktivan od ponedeljka:
www.anr.edu.rs
www.facebook.com/akademijanr
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Odlična ideja, na potezu su astronomska društva. Čini mi se da ne postoji sličan primer sinteze hobija i nauke kao što je to u amaterskoj astronomiji slučaj.