• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Kizza

Evo jedne fotke i od mene,Mesec,avio tragovi i sasvim desno avion koji leti negde ka jugoistoku.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Mesec i Venera, jednom davno jesenas.


moon and venus by milanmiloradovic, on Flickr

johnny984

Konačno sam sinoć uspeo da ugrabim vremena i dobro vreme da isprobam eos 600D  :). Prvi utisci sasvim dobri. Slikano je pod uticajem LP-a i pod mesečinom, ali ipak je moglo po nešto da se izvuče. Opcija koja jako pomaže kod fokusiranja je live view + 10x digital zoom + podesivi ekran, tako da se dosta lako može fino fokusirati. Kit objektiv naravno sa klimavim fokuserom tu malo odmaže, ali sam zadovoljan kvalitetom fotografija po ovakvim uslovima.

Parametri su 10 light + 5 dark frejma, ISO 400 (zbog mesečine, mada moglo je i 800) i ekspozicije od 5 sec (možda je moglo i više, mada sam ponovo skratio zbog meseca). Stackirano u DSS pa obrada u PS. Zemaljske objekte sam naknadno dodao (slikano na ISO 1600) pa sve to blendovao (nisam se tu baš proslavio  :))

Sve u svemu, zadovoljan sam za prvi put, ali tek će da se vežba, a još i mesec kad se skloni  :)

Evo i fotke, a posle nje i tagovane verzije u punoj veličini, Mars, Saturn a vidi se i Vesta, ako ja to nešto nisam promašio.



http://i1296.photobucket.com/albums/ag17/johnny984/MarsandSaturn1_zps8632ca28.jpg~original

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

I još jedna verzija, layer sa drvećem ovde nije blendovan, a obradio sam tako da vuče malo više na plavo :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Lepo...  :)
Nego što ne ispravi horizont, ušinusmo vratove gledajući...  ;D
Jesi li snimao u RAW-u? Ja bih možda eventualno ostavio malo šuma idući put (premda je ovo jako subjektivno), primeti se da je redukcija pojela detalje na zemlji (topole i trava konkretno). Mada ovaj pun Mesec je idealan za neki startrails u principu...

johnny984

Hehe, ispraviću sledeći put, nadam se da ću i noćas uspeti da izađem malo. Snimano je u raw formatu, mada je samo dss stack od raw fotki, zemaljski detalji su od JPG-a. Primljeno k znanju, bez noise ninje sledeći put na zemlji  :)

Star trails nikad nisam probao, ali možda noćas bude i toga, ako ostane vedro.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Popravni od sinoć, izašao sam malo van grada da bar smog i LP izbegnem, kad je mesec već tu.

8 light od 10 sec na ISO 800 + 5 dark frejma.



I jedna što bi Yagodinac rekao umetnička  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Još 2 fotke od sinoć, zalazak Oriona i Gemini sa Jupiterom. Toliko od mene za ovaj vikend   >:(







"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Luger

Lijep komad neba ti imas :)
I fotografije su odlicne.Bravo johnny984!

johnny984

Hvala Luger. Kad nema meseca ovde ima mesta kakva se samo poželeti mogu, a nadam se i da ću biti sposoban da to i demonstriram uskoro :). Svi ste pozvani da se pridružite, a u neko dogledno vreme možda i zvanično  :)

BTW trenutno imam oblake, ode nam lepo vreme!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

    Zelim ti mnogo uspeha i u ovome.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Jupiter trails, pokušaj prvi  :)

14 fotke po 30 sec, ISO 3200, f/5.6, 55mm

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Mars & Spica + oblaci  >:(

8 light & 5 Dark, ISO 6400, exp 10 sec, f/3.5, 18mm

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Jupiter & Gemini

11 light & 5 Dark, ISO 6400, exp 10 sec, f/3.5, 18mm



"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein