• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mars

Started by Laci, February 26, 2012, 04:49:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

marko

Mars nam je okrenuo dosadnu stranu.  ;D
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

johnny984

Sram ga bilo  ;D.

Hvala lepo.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Luger

I moj prvi Mars, vrlo malo sam ga kropovao, snimano je EOS Movierec programom, Barlow 2,5 APO, SW150/750BD, a stekirano nesto preko 200  frejmova.


spadej

Hajde Vasko, kaci bre sve te slike. Celu noc si radio kao mrav. Dobar deo M kataloga si spakovao na CCD, i ISS pride. Podeli to sa nama.

Luger

Quote from: spadej on March 31, 2014, 11:51:24 pm
Hajde Vasko, kaci bre sve te slike. Celu noc si radio kao mrav. Dobar deo M kataloga si spakovao na CCD, i ISS pride. Podeli to sa nama.

Hehe..pa nisam ja Ivanmsk, pa da za jednu noc napravim 256 fotografija. :)
Jedva desetak i sreci nema kraja.

johnny984

Lep Mars, nema šta. Čekamo i ostale fotke  ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Luger

Mars od 13.04.2014. Oko 250 kadrova stekirano u Registax-u 5. Canon EOS550d direktno na SW150/750BD, krop mod 640x480.


spadej

Hm, opet taj Luger i njegov Mars. K'o da je to nesto posebno, slikati nebo iz tople sobe, kroz prozor, u centru grada, ... a teleskop zagrejan, ne zebu prsti... Lako je tako loviti polarne kape.  ::)

Yagodinac

Lep, kontrastan Mars. Boje deluju vrlo realno.

Luger

Quote from: spadej on April 14, 2014, 01:07:39 am
Hm, opet taj Luger i njegov Mars. K'o da je to nesto posebno, slikati nebo iz tople sobe, kroz prozor, u centru grada, ... a teleskop zagrejan, ne zebu prsti... Lako je tako loviti polarne kape.  ::)


Hvala Spadej, dzaba ti prica, znam ja da bi ti rado lovio kod mene, a i ja kod tebe. Uskoro cemo :)

Quote from: Yagodinac on April 15, 2014, 09:08:32 am
Lep, kontrastan Mars. Boje deluju vrlo realno.

Hvala na podrsci Yagodinac!
Obicno mi se pojavljuju neke zvrljotine kad pokusam da obradim fotografiju, pa sam uporedio kako Stellarium trenutno vidi Mars i to je bilo to.Detalji su se poklapali sa ovima na slici. Sa prozora je tesko smiriti turbulencije, (barem ja ne umijem), zato sam od 3000+ frejmova, jedva 1000 ponudio Registaksu, a on je opet izabrao svega oko 250.

spadej

Pokusao sam da dragim forumasima docaram uslove u kojima nastaju tvoje fotke. Iskreno, kad sam prvi put video tvoju "opservatoriju", pomislio sam da si ti samo kolekcionar opreme. To parcence neba koje vidis kroz prozor, useveravanje pomocu kompasa, koji sigurno dobro gresi zbog armature u zidovima, ogroman LP, sav taj beton i asfalt koji isijavaju toplotu... cak je i posmatranje u takvim uslovima  jedva moguce. 
Ti si pravi dokaz da " boj ne bije svijetlo oruzje...". Nije presudna ni oprema ni uslovi. Dovoljno je imati volje, i zeleti da se nesto uradi, i uspeh je na dohvat ruke.


mitja

Mars sa prozora... konfiguracija astromaster 130/650 okular golden line 6mm i kamera fujifilm 2950. nije nesto ali eto da zagolicam sam sebi mastu. definitivno je spider na celestronu los za fotkanje :)

http://imageshack.com/a/img836/9757/khfi.jpg

http://imageshack.com/a/img841/7979/znsp.jpg

http://imageshack.com/a/img843/9896/w1ru.jpg
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Samo pucaj Mitja. Vise takvih slicica slozis u registaksu i super.

Luger

Sinoc je atmosfera bila malo mirnija nego inace, sto se odmah vidjelo i na fotografijama.
Oba Marsa su snimana EOS-om 550d uz Barlow 2.5X APO.
Tamniji je sniman pomocu programa EOS camera movie record 496 frejmova, a svetliji u krop modu, 640x480 nesto preko 500 frejmova.
Obrada  nikakva, prvi slajder u Registaksu v.6 samo malo u desno.


Sekula

Lepo Luger, svaka cast!  :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |