• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Muke astrofotografa pocetnika

Started by Sima_Strahota, October 18, 2013, 09:17:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

...

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

James55

Mozda se to samo meni cini ali rekao bih da je nebo iznad auto puta mnogo tamnije nego sto je bilo. Ovo zuto osvetljenje me ne zaslepljuje vise toliko kao ranije.

CyberianIce

Ajmo malo optimizma narode, ubicete volju pocetnicima, posto apsolutno vazi i obrnuto:

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

frugorski

Evo pridruzujem se.Zbog ovih monsunskih kisa svi cemo postati metereolozi ,a teleskopi ce se prodavati po 10 evra kom. Orionov pojas , siroki ugao,objektiv Helios 58mm.Crop.

         
         
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Amater

Jel se vama desavalo da vas braca/sestre/rodjaci kritikuju sto posmatrate zvezde da ne bi ljudi(prolaznici) mislili da ste ludi?

Danijel

Naravno, to je redovita pojava kada živiš u sredini koja je "zaostala" odnosno koju je pregazilo vrijeme. Mlađi ljudi obično nisu skloni kritikama i osuđivanju astronomije i astronoma. Ne obaziri se na to, glupo je "zbog toga šta će reći ljudi" odustati od astronomije. U današnje vrijeme Interneta efikasno se zaobilaze te barijere i više nismo osuđeni na lokalnu zajednicu koja nema razumijevanja za nauku. Umjesto da se oni tebi smiju, smij se ti njima i gotovo. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Amater

Punoletan sam i imam prava da radim sta hocu, ali ne volim kad majka krene da vice na mene iz spavace sobe: "Gde ces po mrklom mraku?" Ja kazem idem da posmatram zvezde, ona "Aman nemoj ljudi ce svasta da pricaju, sta ces gore da vidis?". Tako da sam u zadnje vreme poceo da se sunjam da me niko ne cuje. Tek da imam teleskop bi bila ludnica posto se ne bih celu noc odvajao od njega.  ;D

Maki

Quote from: Amater on September 01, 2016, 07:03:58 pm
Punoletan sam i imam prava da radim sta hocu, ali ne volim kad majka krene da vice na mene iz spavace sobe: "Gde ces po mrklom mraku?" Ja kazem idem da posmatram zvezde, ona "Aman nemoj ljudi ce svasta da pricaju, sta ces gore da vidis?". Tako da sam u zadnje vreme poceo da se sunjam da me niko ne cuje. Tek da imam teleskop bi bila ludnica posto se ne bih celu noc odvajao od njega.  ;D


Džaba ti je to što si punoletan, majci si dete do kraja života.
Daleko pre Interneta pročitao sam (a sada ne mogu da vam iskopam) Senekinu opasku o tome kako bi, da se zvezde vide iz samo jednog mesta na Zemlji, ljudi tamo išli kao na hodočašće. E sad, pošto se vide svakog dana...ništa.
Pokaži joj Mesec kroz teleskop, nema koga to ne šokira. Možda promeni mišljenje.
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

Amater

Nemam teleskop, nikad nisam imao prilike da gledam nesto kroz njega. Ako si mislio na slike sa interneta probacu.

Luger

Quote from: Amater on September 01, 2016, 05:14:49 pm
Jel se vama desavalo da vas braca/sestre/rodjaci kritikuju sto posmatrate zvezde da ne bi ljudi(prolaznici) mislili da ste ludi?

Jeste. :) Ne obracaj paznju, radi ono sto volis i sto je ispravno.

mitja

Quote from: Luger on September 01, 2016, 11:37:26 pm
Quote from: Amater on September 01, 2016, 05:14:49 pm
Jel se vama desavalo da vas braca/sestre/rodjaci kritikuju sto posmatrate zvezde da ne bi ljudi(prolaznici) mislili da ste ludi?

Jeste. :) Ne obracaj paznju, radi ono sto volis i sto je ispravno.



eh tebi mama.... meni zena to svako vece pred posmatranje napomene. pogotovo kad krenem napolje sa teleskopom hehehehe
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

dejravian

 :D :D :D  Od genija do ludaka ... fali dlaka.  ;)
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55