• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Anketa: Astronomija u digitalnom obliku?

Started by Danijel, September 21, 2010, 08:48:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Anketa povodom rasprave na forumu o mogućnosti izdavanja Astronomije u PDF obliku i pretplate na takav časopis. Dakle, odgovorite iskreno, biste li ili ne biste kupovali časopis Astronomija u digitalnom (PDF) obliku?

Rezultate ćete vidjeti nakon što date svoj odgovor. Anketa je potpuno anonimna i nigdje se ne može vidjeti tko je kako glasao. Anketa služi samo kako bi se dobio uvid u mišljenje ljudi o toj problematici.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

r2d2

Gest zahvalnosti prema admanistratorima i ljudima sa ovog foruma moze biti i glasanje (po mom misljenju) jer na taj nacin se dolazi do objektivnije slike.

A`jte ljudi ima nas vise od ovih dvadesetak glasova. Jedan klik i to je to...

A  300 -350 ljudi dodje na Letenku...  ;)

mravic

Na žalost mnogi ne dolaze uopšte na ovaj forum tako da neće ni glasati.  :-\
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Danijel

Možda bi bilo dobro anketu postaviti na naslovnicu AM-a?
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Quote from: danijel on September 25, 2010, 05:30:48 pm
Možda bi bilo dobro anketu postaviti na naslovnicu AM-a?


Aha, da, biće, nije mi palo na pamet (a mislim da već znam rezultat). Nego, da iskoristim priliku i najavim: sutra ili prekosutra biće objavljeno specijalno, kratko, izdanje A.PDF :)

Skyw@lker

Mislim da bi bila dobra ideja časopis izdavati skroz digitalno, i to optimizovano za Android i iOS mobilne uređaje (PDF je najbolji format za to ali je podložan kopiranju), pa bi bilo dobro u okviru neke aplikacije, npr. kao eMagazine za Newstand aplikaciju za iPhone npr...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Ralemasinac

Treba u svakom poslu pratiti trendove u razvoju. Tako i u slučaju izdavaštva. Ja bih se informisao i proverio iskustva drugih digitalizovanih časopisa. Neznam kako "diše" tržište, ali lično preferiram papir i ažuriranje po brojevima na polici... :)

marko

Iskreno, ne. Više volim papir a novosti u digitalnom obliku već imamo što na Zvjezdarnici, što na siteu AM-a.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

Yagodinac

Postavlja se pitanje logike časopisa u ne-papirnom izdanju. Znamo svi da može u PDF-u i da to lepo ispadne, ali mislim da časopis AM ima logike samo kao papirno izdanje, za ostalo tu je sajt/portal. A pošto za papir nema komercijalnog računa (a ni donatora), eto nas na portalu.

dusanwww

Meni se, iskreno, vise svidja astronomija u papirnom obliku, makar to bilo na manje strana. Ali potpuno razumem ako to nije isplativo

marino

od PDF casopisa do papirnatog casopisa stoji samo jedna sitna prepreka - novac za stampanje
preferiram papir...uostalom zamisli biblioteku bez papirnatih izdanja
(jasno da ekrani imaju prednost u mnogocemu ali papir je papir za knjige i casopise, moguce da nove generacije ne razmisljaju tako ali..)

a sto se novca tice...nekoliko eroticno-kozmickih fotografija omogucilo bi opstanak casopisa u papirnatom obliku na trzistu ali "nismo mi takvi" :) :)
evo kako bi mogla izgledati trzisno prihvatljiva naslovnica casopisa iz astronomije (sad ce me admin upozorit a pouzdano znam da zorkic ima u arhivi jednu jos bolju naslovnicu) ;)
Vidulini Observatory

kruska

http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Sasa

Daj Marino uozbilji se bre. Jedno je kada o promociji astronomije raspravljamo interno, a sasvim drugo kada sa tim izađemo u javnost. Samo nam treba da se ovde navuku neki nezreli likovi sa svojim sumanutim idejama, komentarima i primedbama.

marino

Quote from: Sasa on January 21, 2015, 04:42:57 pm
Daj Marino uozbilji se bre....da se ovde navuku neki nezreli likovi sa svojim sumanutim idejama, komentarima i primedbama.


evo ospricavam se na neozbiljnosti...nek admin makne naslovnicu...tko vidio vidio tko nije nije :)
Vidulini Observatory