• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predstavljanje novih članova foruma - Dobrodošli!

Started by Sekula, January 19, 2015, 02:55:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Ova tema je posvećena svim novim članovima foruma koji će se ubuduće ovde predstaviti nekom svojom propratnom porukom o sebi. Nije potrebno ostavljati nikakve lične fotografije, biografije i CV-ije. Prosto, ostavite ono od podataka za šta mislite da je dovoljno, a da bi sa druge strane ostali članovi foruma dobili makar osnovnu predstavu o vama kao novom članu.

Još jednom u ime forum tima AM-a, dobrodošli!   :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

Eto, da budem prvi iako imam već dosta "staža" na forumu ;D

Zovem se Danijel Reponj, iz Virovitice sam (Hrvatska) i od malih se nogu bavim astronomijom. Iako sam već pomalo ćelav i podosta privlačan (fizičari kažu da smo privlačniji što imamo veću masu ;) ) to me ne sprečava da "plutam" svemirskim prostranstvima. Imam nekoliko web stranica koje održavam, neke su i astronomske tematike zamistilte, :o imam nešto instrumenata, jednu softversku zvjezdarnicu na webu i jednu hardversku u svojem vrtu i puno znatiželje za "blejati" u nebo. ;D

Napisao sam podosta popularnih članaka na Internetu o astronomiji i astronautici, neke od njih možete pronaći i u Astronomskom magazinu. Zanima me promatranje Sunca na čemu sam se, recimo to tako, specijalizirao. Nova vremena nose i nove tehnologije pa ćemo vidjeti što će me ponijeti jer sam dugo godina bio bez teleskopa. A kada sam ga imao, kao tinjedžer, tada nije bilo digitalnih fotića, robotiziranih montaža, kompjutera poput ovih danas, već je sve bilo na "žgance". Danas je sve puno modernije pa je tako i oprema koju sam u međuvremenu sakupio, isto moderna pa se još uvijek (m)učim raditi s njom. ;) Nema više filmova, razvijača, tamnih komora i sličnih egzotičnih tehnika. Danas kolo vode - miševi :D

Eto, toliko o meni. Sada ste vi na redu, ako imate hrabrosti. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

viper

Evo da se predstavim ja sam Radoslav Vlajkov iz Kaća, interesuje me astronomija i astrofotografija za sada nema nikakvu opremu ali se nadam da ću i dogledno vreme kupiti neki teleskop barem za početnike, toliko za sada.

Pozdrav.
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

hajke_na_batajke

Pozdrav od bas novog clana,


Astronomiju obozavam, posecujem par sajtova, citam novosti po fejsbuku, imam par knjiga koje citam.
Skupljam za teleskop i nadam se imati jedan do Letenke i Astrokampa.
Pogled uvek ka zvezdama i sazvedjima.
Cula sam da ovde svracaju i ostali obozavatelji astronomije pa sam pojurila, nadam se da cu se malo i
osloboditi pa mnogo vise iscimavati clanove za sva pitanja koja imam.


Ivana iz Novog Sada.
Jedan lepi mali 90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor.
https://hajkenabatajke.wordpress.com/

Luger


frugorski

Sa Danijelom smo se vec srodili i zahvalni smo mu na fantasticnoj saradnji , a Ivani  i Viperu zelim puno uspeha.Na Letenku u martu i julu mozete doci i bez opreme.Moja ce vam biti na raspolaganju.I ja sa njom.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

hajke_na_batajke

Hvala puno na dobrodoslici!

Frugorski, puno hvala na ponudi, iskoristicu ovako lepu ponudu svakako, ali opremu cu da imam do tada inace cu da odlepim :)


Jedan lepi mali 90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor.
https://hajkenabatajke.wordpress.com/

allexxandar

Dobrodosli

Tako sam se i ja pojavio pre godinu i po dana :) I Frugorski me je obucavao.
Najjace iskustvo kada smo napravili miting na Petrovaradinskoj tvrdjavi :)

Ljudi su stajali u redu da gledaju na teleskop, koji me je Frugorski ucio da koristim, kupio sam ga bez da znam u potpunosti kako se koristi :) Gledali smo Saturn.

Ljudi su bili okupljeni oko Frugorskog i slusali sta ima o nebu da im prica, a ima i zna i voli.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

viper

Quote from: frugorski on January 21, 2015, 09:29:22 pm
Sa Danijelom smo se vec srodili i zahvalni smo mu na fantasticnoj saradnji , a Ivani  i Viperu zelim puno uspeha.Na Letenku u martu i julu mozete doci i bez opreme.Moja ce vam biti na raspolaganju.I ja sa njom.


Bio sam ja sa familijom na Letenki prvog dana astrokampa, pošte se vreme odjednom pokvarilo brže bolje smo zbrisali sa FG jer je padao led, ostale dane kampa nisam imao vremena  :'( sledeći put se vidimo obavezno. :)
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Yagodinac

Uh, koliko novih članova... Dobrodošli  ;D
Ja bih samo da pitam našeg novog člana Danijel - koja mu je omiljena boja, hvala  ;D

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

markompopovic

Ајде да се и ја представим. :)

Још као клинац сам прелиставао Саганов Космос, дивио се фоткама, чиатао и буљио у небо. Маштао о телескопу.

Онда је дошао ПЦ и Red Shift 3,4. И даље маштао о телескопу али набавио 10х50 двоглед.

Затим се и интеренет одомаћио код нас, па су кренули документарци сајтови, фотке, форуми... а телескопа нигде.

После куповине дслр апарата, коначно сам добио машину за фоткање неба пошто су ми стари апарати били крш.

Онда сам открио јурећи комету и Млечни пут, DSS и решио да се коначно региструјем овде. :)

Од телескопа ни трага ни гласа али се надам ускоро.  :)


Марко из Мајданпека.

ПС - на мом фликеру имате и неке ноћне окачене, па ко хоће да баци поглед може
https://www.flickr.com/photos/marko_m_popovic/
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

frugorski

Zdravo Marko Popovicu
Dobro dosao na forum i u astronomsku sferu.
Pogledao sam ti fotke.Nisu dobre.Nego.......savrsene.Praznik za oci.Svaka je malo remek delo.
Vidi se da volis prirodu i planinarenje.Mnogo lepog si video i na najbolji moguci nacin zabelezio.
Sa kupovinom teleskopa nemoj da zuris.Sacekaj da steknes dovoljno astronomskog iskustva.Steta bi bilo da tvoj  potencijal ostane neiskoriscen i u astrofotografiji.Sa tvojom Canonom (koji je model?) mozes da pravis odlicne astrofotke ,a vec si neke i napravio.
Video sam na tvojim fotkama mnogo pecuraka,jestivih(vrganji,suncanice ,sumsko pile,judino uvo...) i otrovnih (muhara ,panterka).Da li ove prve koristis za ishranu ili samo za fotkanje?
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

markompopovic

Хвала на лепим речима, драго ми је да ти се свиђају фотке.

Немам Кенон већ Никон д5100.

Гљивама сам кренуо да се занимам од септембра 2013. када појам нисам имао ни најосновније да распознам. Сада је ситуација далеко боља. Много се напредовало. Наравно да су све те јестиве и испробане.

Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |