• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

5ja

Konjukcija Venere i Merkura od 14.01.2015. sa malim zakašnjenjem  ::)

Venera i Merkur
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Yagodinac

Pun Mesec iznad despotovačkih močvara, prva je panorama od tri snimka kroz C50 1.8 na f9 i 1/80sec, Eos 20d:

Moon over swamp by milan_miloradovic, on Flickr

Sledeća je jedan kadar kroz Tamron 17-50 na 36mm i CPL, 1/25sec, f9:

Moon over swamp by milan_miloradovic, on Flickr

Ne obraćajte pažnju na boje, to se sve u obradi podesi. Međutim, Canon je oštriji i po celom kadru konzistentniji a Tamron ima bolji kontrast i bolje kontroliše CA.

Luger

Prelijepe fotografije, kao i uvijek, Yagodinac!
Narocito mi se svidja ucinak CPL filtera na vodi.

frugorski

Obe su odlicne,druga mi se malo vise svidja,nekako su boje malo gusce.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Fenomenalno, nema šta, i boje i kompozicija i oštrina  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Falla, niko da pohvali matoru dvadeseticu...  ;D
Odapela mi zavesica na 40d, sad je na servisu pa koristim 20d. Joooj, kako nezgodno sa malim ekranom, pa nema live view, pa spor, pa ovo, ono... A kad okine - ptice polete iz obližnje šume.

Ralemasinac

Yagodinac super su ti ove fotke iz Despotovca... Odlično je i gore prema Resavici. Često sam išao za Manasiju, sve dok Željeznice nisu ukinule "Vlajnu". Lepo radi taj "stari" 20d, "ima dušu" :)

Yagodinac

Prelazio tamošnju prugu više puta i uvek razmišljam šta ako se pojavi neka fantomska šklopocija... Naravno, gledam deset puta pre neko što pređem  :D
Inače ako se ne varam ta pruga je služila kao veza između Resavskih rudnika i termoelektrane u Svilajncu, ne znam da li je postojala i putnička kombinacija...

Ralemasinac

Yagodinac postojao je putnički "Vlaški voz" do sredine devedesetih, Lapovo-Despotovac-Resavica(dva dnevno). Skoro sam ušao u treću deceniju a sećam se i natpisa Svetozarevo, ima ga još na zgradi stanice :)

betelgez

Quote from: Ralemasinac on April 05, 2015, 02:13:30 pm
Yagodinac postojao je putnički "Vlaški voz" do sredine devedesetih, Lapovo-Despotovac-Resavica(dva dnevno). Skoro sam ušao u treću deceniju a sećam se i natpisa Svetozarevo, ima ga još na zgradi stanice :)


Kad autoputem iz Nisa idem ka Beogradu, sa leve strane postoji neka zgrada kao magacin na cijem krovu pise upecatljivo komunistickim i apsolutno neestetskim svetlecim slovima Svetozarevo. Po polomljenim staklima, mislim da odavno i nije u upotrebi.


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Pažnju mi je privukla senka od avio traga a kad sam pogledao sliku na kompu shvatio sam da sam načinio neobičnu fotografiju.Sasvim slučajno a zanimljivo  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Joza

Lepo vreme i Venera u blizini Plejada su bili lep povod za par snimaka.
Otišao sam na par stotina metara od zadnjih kuća u naselju u kome živim. Zapadno nebo je osim Venre i plejada krasio i Orion. Nekoliko svetiljki na horizontu i malo svetlosnog zagadjenja mi je delovalo zanimljivo u celokupnoj slici.



Pre polaska sam video i podatak da će oko 21h biti vidljiva i ISS, pa sam pokušao i nju da ulovim. Svetlost koja se vidi na ovim snimcima iza brda su svetla iz Bora koji je udaljen 14 km vazdušnom linijom.





Na kraju pre povratka kući napravio sam i snimak istočnog neba koje je bilo utopljeno u gradska svetla Zaječara. Ovo drveće u prvom planu mi je delovalo zanimljivo. Na slici se vidi i par zvezdi tek toliko da slika može da prođe na ovom forumu.



Snimci su načinjeni 11.04.2015. Aparat Canon SX1IS.

allexxandar

Da se i ja oglasim ovde, prvi pokusaj sa terase potez istok jug. Jedan snimak 10 sekundi ISO 3200, 14mm 2.8  Tokina 11 16mm, malo LR, malo PS

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

allexxandar

Letenka 16.04.2015. Prvi pokusaj Mlecnog puta 11mm, f2.8, 60 sekundi, ISO 1600

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

vlaiv

mnogo mi se svidja!

To svetlo dole levo to je svetlosno zagadjenje ili jos nije pao sasvim mrak?
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC