• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Куповина телескопа са трулог Запада :)

Started by markompopovic, February 09, 2015, 04:54:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

markompopovic

У међувремену стигли су барлов апо 2,5 из ТЦ, и адаптер и Т2 прстен са и беја.

Уколико неког занима укупно ме је изашло око 1400 динара и адаптер и прстен (наручени од два продавца) и стигло је за око 2 недеље.

И "монтажу" сам учврстио па ће бити покушаја Месеца и Јупитера вечерас ако небо дозволи.

Јупитер сам испробао синоћ али нисам баш задовољан. знам да је 750мм мало за примарни фокус са барловом 2,5. Јупитер је баш светао и на Никону 5100 снимак је немогуће искористити па сам ја фоткао 10ак пута и провуко кроз ФШ и Регистакс.

Афокално не могу ну вола да убодем. :)
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

vlaiv

Da, to je premalo za jupiter, cak mislim da je taj apo barlow samo rebrandiran isti onaj GSO.
Prema mojim kalkulacijama cak nije ni x2.5 nego blize x2.2 (bar koliko sam ja uspeo da skontam spram velicine na slici, velicine piksela na mojoj kameri).

Taj tvoj nikon je koliko vidim 4.8um pixel, sto prema mojoj racunici daje oko 65 piksela velicinu jupitera (750mm i 2.2 barlow).
Ako snimis izmeri velicinu jupitera bas da vidimo za barlow koliko ces dobiti. Sa x2.5 bi trebalo da je 73 piksela sirine (i nije neko uber pojacanje u odnosu na x2.2 :D )
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC