• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2015

Started by ivanmsk, March 14, 2015, 01:21:44 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivanmsk

Zdravo, kada će ove godine AKL2015? Moram da planiraju svoj odmor... Hvala.
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

Sasa

AKL? Zaista to je odavno trebalo da bude objaljveno - ali bilo je i ima još uvek nekih nedoumica.

OK, kamp je zakazan za 16. (četvrtak) do 19. (nedelja) jul. To su dobri datumi, Mesec će biti nov, zatim mlad... jedino je potrebno da Koča obezbedi vedro nebo.

(Inače, zadnjih godina su astronomski manijaci počeli da dolaze već u sredu, pa će verovatno tako biti i ove godine).

E sad, ove godine kamp će, po nekim računima, biti jubilarni, 15-ti po redu. Zato postoji ideja da se ove godine posebno potrudimo da kamp bude jako dobar u svakom pogledu, dakle i organizaciono, i programski i itd.

U vezi svega rečenog predstoje razgovori sa pokroviteljem kampa koji je za sada jako zainteresovan da nas pomogne.




Kenza

Jedva čekam jul! Nadam se da će biti vedro.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Kenza

Gde potvrđujemo dolazak? Ne mogu da se setim kako smo to prošle godine radili.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

sale11472

Pa valjda je dovoljno ovde :)
Ja već rezervisao odmor za taj period :)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Možda bi bilo lepo da najavimo ko od forumaša dolazi na kamp? Treba samo da na ovoj stranici ukucate forumsko ime.

Yagodinac

Čekamo bebu ovih dana, termin je uskoro i ne dolazimo  :)

Sasa


sasmir

Klinci i ja smo bili prethdne dve godine , a ja i jednu godinu ranije u mini satoru kampovali. Ove godine smo se ponovili sa velikim satorom za cetiri osobe. Pazite sad ta cetvrta osoba treba da se rodi 22-23 jula. Znaci isti slucaj kao kod Jagodinca. S tim sto mi nismo skroz odustali imamo neka razmisljnja, a supruga je rada da vodim decu u prirodu pogotovu sto ove godine ne idemo iz Beograda. Koco mozda 3 rucka u subotu, mozda ne.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

Sasa

Odlično! Piši Koči, možda ovo ya ručak neće primetiti.

kocha

video, 3 rucka, mozda da mozda ne, ok!

Kenza

Dolazim. Već sam Koči javio za ručak. Vidimo se!
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Luger

Valjda cu i ja doci na jedno vece. Ne treba mi ni rucak, ni vecera, ni voda...nista, samo da upoznam ljude i dva kvadrata poljane. A, da, i struja. :)

Sasa

Na jedno veče?! Pa to je jako malo za pravi doživljaj.

Sekula

 
Quote from: Yagodinac on July 07, 2015, 11:48:54 pm
Čekamo bebu ovih dana, termin je uskoro i ne dolazimo  :)


Nek je sa srecom!    :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |