• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn

Started by Laci, March 16, 2012, 11:06:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Postovani prijatelji!
Eto i ja sam malo pokusavao da snimam Saturn 7.7.2015 od 22h i 10 min pa do nekih 23h 25 min.Snimio sam 18 serija od po 2.5 min sa 1/30 fremova.Radio sam po starom obicaju sa cevkom od 203 mm ij.celestronom c-8 na njegovoj vilastoj montazi sa kompaktom canon a-560 u video modu.Obrada je radjena u regiju 6 i acd-u10.Postavljam na uvid jedan fotos iz te noci i tih serija.Pozdrav svima i zna se vedro nebo bez komaraca.  :)

Luger

Gile, pomjeras standarde!  :)
Prelijepo!

Yagodinac


gilecais

Veliko Vam hvala svima na lepim recima.  :)

gilecais

Pozdrav svima koliko vas ima!
Posto mi je relativno dobro uspelo snimanje 07.07.2015-og ponovio sam snimanje 10.07.2015 i 11.07.2015 te cu postaviti slicice od 11.07.2015.Snimljeno je 21 serija filmova.Postavke snimanja su.
Datum i vrijeme snimanja (LT):22.18-23.34
Mjesto snimanja (lokacija fiksna ili mobilna):Backo Gradiste Vojvodina
Instrument za snimanje (teleskop, flattener, reducer, fotoaparat modan ili ne, filteri...):C-8 sa barlovom 2x afokalno kroz ok.GL 15 mm i aparat canon A-560 zoom 7.7x
Instrument za praćenje (guider, guiding kamera, manualno...):manualno
Montaža:orginal vilasta od C-8
Elementi ekspozicije (ekspozicija, blenda, ISO...):filmici od 2.5 min 1/30 fr/sec.
Software:Regi 6 i asd 10
Za sada toliko i veliki pozdrav od Gileta

markompopovic

Uf... svaka cast, razbijas ti ovo.  ;)
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

viper

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Ralemasinac

Gilecais svaka cast. Stvarno majstorski rad.

gilecais

Hvala na lepim recima ali ne zaboravite da je instrument svega 20-ak cm i da se snima u najgorim uslovima za planetarnu fotografiju,a to je leti.Danju je i do 38-39 stepeni u hladu a nocu temperatura pada neretko i do 20 stepeni.Zato zvezde jako *kuvaju* a stim i diskovi planeta.Ali neka ja se maksimalno trudim i eto nadam se ima i rezultata.Pozdrav od Gileta.

Luger

Pa, utoliko je samo teze dobiti dobru fotografiju, a Ti to stalno uspijevas!
Svaka cast Gile!

mitja

Pokusaj da snimim saturn iz Kovilova sa novim ulicnim osvetljenjem... Katastrofa :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Mitja, nije ovo toliko lose, s obzirom na koji nacin snimas i u kojim uslovima. Malo se pozabavi obradom i bice jos bolje.

mitja

Hvala luger.
Ulicna mi bije direktno u cev  a saturn je skoro pa iznad nje. Beograd mi je takodje na toj strani pa se od skorpije naziru samo najsjajnije zvezde.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

zozo83

Moj prvi saturni sniman sa fotoaparatom, nisam do sada probao osim sa mobilnim i nije mi uspevalo

Canon 550d
Barlovo 2x
Crop mod i jos sam ga ja kropovao kad sam prebacivao za Registax
negde oko 3500 frejmova

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

VaskoGM

Uzeo ja AIS120MM sa crno belim senzorom   ;D ;D  ;D
i filter karosel, ali nemam RGB filtere da nadjem, cak ni IR!!!

Imam samo H-alfu, pa reko nema veze, dovoljno da se isporoba i vide rezultati.
Evo Saturna za početak.

Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija