• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2015

Started by ivanmsk, March 14, 2015, 01:21:44 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kocha

Većina stvari je zapakovana, ujutro utovaramo kamion, opremu, kuhinju i kuvaricu pa pravac Letenka.
Moj broj je 064 8709 444 pa ako treba bilo kakva informacija ili pomoć stojimo vam na raspolaganju.

kocha

Ako neko ima produžni kabal sa što više utičnica, slobodno da ga ponese jer nas ubijaju punjenja mobilnih...
Do livade ide produžni kabal pa za napajanja teleskopa ponesite kablove.

markoizkule

Jedno pitanje...dosao bih sa curom...ne bih nosio teleskop vec dvogled :) da li je glupo doci i prosetati malo okolo...hteo bih da bacim pogled kroz neki veci teleskop..i cura naravno..
nikad nisam bio na takvom ili slicnonm skupu pa ne znam pravila.

i jos nesto...znam gde je letenka (kosarkaski tereni)...da li je skup bas tu ili negde mora da se zadje?

Sinisa

Quote from: markoizkule on July 15, 2015, 11:08:03 am
Jedno pitanje...dosao bih sa curom...ne bih nosio teleskop vec dvogled :) da li je glupo doci i prosetati malo okolo...hteo bih da bacim pogled kroz neki veci teleskop..i cura naravno..
nikad nisam bio na takvom ili slicnonm skupu pa ne znam pravila.

i jos nesto...znam gde je letenka (kosarkaski tereni)...da li je skup bas tu ili negde mora da se zadje?

Skup je bas tu,ne mora nigde da se zadje,I mozete slobodno baciti oko kroz teleskope,Ali prvo da pitate vlasnika opreme.
Valjda ce neko od organizatora dati vise informacija,Ali mislim da je sve sto treba okaceno na sajtu.
Pozz
150/750 EQ3

TikTak

Polako pakujem opremu i stvari, definitivno DOLAZIMO(jubilarni treci put)  :)
Vidimo se....

kocha

Na liadi su postavljeni prvi teleskopi a u kampu je trenutno prijavljenih 29 učesnika!

betelgez

Pozdrav svima. Stvari su vec spakovane, ali po nekom nepisanom pravilu mora nesto poci naopako. Dok sam spartao od kuce do kola da pakujem stvari, izvesni gospodin mi je ukrao stativ iz gepeka.
Najlepse bih zamolio da bilo ko, ko ima i moze da ponese za zajam jedan stativ za eq3 montazu, da mi ne propadne letenka.
Hvala unapred


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

sasmir

Betelgez ponecu ti ja stativ.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

betelgez



Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

marino

Ni ove godine se nazalost necemo vidjeti, usprkos 80% sanse jos u ponedjeljak...
Svima na letenci uzivajte, uzivajte, uzivajte...
Vidulini Observatory

viper

Upravo se vratili sa Letenke, morao kući deca hoće da spavaju, hvala svima na pogledu na Saturn kroz teleskope i na sazvežđa kroz dvogled.

evo da znate ko vas gnjavio :)

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

allexxandar

Jedna slicica od sinoc

SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

Luger

Alexxandar, izvestavaj i uzivaj ! :)

viper

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Sinisa

Definitivno najbolja godina po meni.
Sve je proslo smooth,nije bilo oblaka (osim onog malo poslednje veceri) upoznavanje mnogo boljih ljudi i obnova odnosa sa starima!
A tim pljeskavicama cena raste iz godine u godinu,il se meni cini?
150/750 EQ3