• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Beogradsko posmatranje

Started by AleksandarBg, July 23, 2015, 02:51:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AleksandarBg

Sa obzirom da se tek vracam posmatrackoj astronomiji posle 5-6 godina pauze, opet sklopio svoj 130/900, i naravno sa Zvezdare jedino Mesec mogao, znaci nije se promenilo skoro nista na bolje cak vise na gore se promenilo u odnosu na LP tada..

Tako da sam napravio ovu temu, da vidiim koliko ima ovde ljudi koji zive u Beogradu ili okolini, sa namerom da se organizujemo i napravimo jedno zajednicko posmatranje u nekoj okolini Beograda, ili po dogovoru...

Luger

Ja , mada nisam iz Beograda.  ;D

sasmir

Evo javlja se jedan Zvezdarac po rodjenju koji sada zivi u Kaludjerici 10km od opservatorije. Jos dva clana su pitali da ih zovemo kad se dogovorimo, taman neka se ovde prijave.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

AleksandarBg

Najbolje da vidimo ko bi sve hteo, da se prijavi ovde.Narednih 2-3 dana vidimo ko sve i onda dogovaramo lokaciju i vreme..

Da li imate neke ideje koja lokacija bi bila pogodna, da ne bude predaleko, jer vecina radi a ipak i da budu to cesca posmatranja?


zozo83

Ja sam iz Borce i nebi bilo lose da se organizujemo, samo da u tom momentu budem slobodan zbog malog deteta
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

mitja

Kosmaj, avala ? to po meni izgleda ok.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

AleksandarBg

Pa da, Avala ili Kosmaj.. Sto se tice vremena, najbolje svi da vidimo kada smo slobodni, ideja koju imam je da to bude cesce, i bas zato blizu Beograda, da bi ljudi koji rade, imaju decu, mogli da odvoje par sati..

Takodje sam ja kolima, tako i to da vidimo ukoliko neko nije kolima pa da se spojimo...

mitja

Auto imam i ja... a zozo mi je blizu. Vikendi su za to najbolji. treba videti koji je meseca posle prve cetvrti i obratno. najbolje bi bilo da se nadjemo svi u gradu jedan dan i izdogovaramo se :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Luger

Trenutno sam na odmoru, dok se vratim, nadam se da cete imati i prvo, zajednicko posmatranje.
Ja vec dugo planiram da obidjem u Surcinu stari vojni sportski rekreacioni centar, koji je sada napusten. Tu je i jezero Tvrdenjava i sjecam se da sam  dok sam bio na nocnom pecanju gledao Mlecni put. Malo zvuci kao SF, ali je tako. Visoka suma zaklanja i aerodrom i svetla od Beograda.Dobar dio neba je otvoren i sigurno je bolje nego iz grada.
Samo predlog, ako ima neko raspolozen, mozemo da prosetamo jedne noci kad se vratim i da snimimo lokaciju.

mitja

Javi se kad se vratis pa da obidjemo to mesto.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

AleksandarBg

Meni to zvuci kao mesto koje bi mogli da obidjemo sa teleskopima i celom opremom :)

spadej

Racunajte i na mene.

A uzmite u razmatranje i lokaciju Kosmaj-Sopot, koju smo nedavno testirali Luger i ja. Imate detaljan izvestaj na forumu, i fotke....


Maki

Ja na drugom podforumu postavio temu http://forum.astronomija.co.rs/astronomija/gde-posmatrati-oko-beograda/ a sad tek vidim da je ovo prilično slična tematika...
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

AleksandarBgg

Da ne otvaram novu temu a vidim nema slicne, da li jos ima ljudi koji su iz bg ili okoline, pa da se organizujemo? Ja sam kolima na Karaburmi, tako da ako neko hoce neka predlozi mesto  i vreme pa da se dogovaramo, iskoristimo jos neko okej vreme pre jeseni prave i pljuskova :)
Skywatcher 130/900, TS 10x50, Nikon d7100